« Zobacz poprzedni temat
Riw-Bud prosze o opinie

Arde-haus, czy ktoś korzystał z ich usług

Witam
Poszukuję informacji na temat firmy Arde-haus z Poznania, która buduje domy jednorodzinne do stanu developerskiego. Ponoć ich domy posiadają certyfikaty TUV i SUD. Czy naprawdę są solidni, czy ktoś może korzystał z ich usług. Będę wdzięczny za każdą informację.

michał96


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam.Mój znajomy korzystal z ich usług i był zadowolony.Jeżeli chodzi o jakość to nie można powiedzieć nic zlego.Materiały ktore stosują są z najwyższej półki i co najważniejsze nie oszczędzają na materiale(na zbrojenie nie żalowali stali )Także polecam,jeżeli nie chcesz się denerwować przy budowie domu.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Bardzo dziękuję za informację. Właśnie ostatnio oglądałem domy przez nich wybudowane i też odniosłem wrażenie, że są zrobione solidnie.

michał96


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie ma sprawy.Widzę że domy przez nich budowane posiadają certyfikat TUV SUD co jest również gwarancją najwyższej jakości.Zresztą jeszcze nie spotkalem się z firmą w Polsce która dawalaby 5 lat gwarancji.W przyszlym roku planuję budowę wymażonego domu i najprawdopodobnie również zdecyduję się na tę firmę.Po prostu nie stać mnie na budowanie domu tanio i żle(remonty pochloną dużo więcej środków).Gdybyś budował byłbym Ci wdzięczny za dodatkowe informacje o przebiegu inwestycji.Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja mam nadzieję, że jeśli skorzystam z ich usług to w tym roku święta Bożego Narodzenia spędzę we własnym domu. Na razie brnę przez sprawy papierkowe (warunki zabudowy, przyłącza, pozwolenie na budowę itp.). Jak zacznę się budować z pewnością się odezwę.
Pozdrawiam

michał96


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
ostrzegam przed arde haus, zdecydowaliśmy się na budowe w systemie inventeam i teraz żałujemy. Równie dobrze można było budować systemem gospodarczym, czyli męczyć się i kontrolować każdą ekipę. Żadna ze ścian nie ma pionu. Nie mamy ani jednego kąta w domu prostego. Test szczelności, którym firma się tak szczyci nie wyszedł, a budowa przciągnęła się już 2 miesiące poza termin i końca nie widać. Jak zaczęły się problemy i wyszły na jaw usterki budowlane, to wykonawca - partner licencyjny firmy z Bielawy - nawet nie odbierał od nas telefonu. Najgorsze, że firma nie dba o satysfakcję klienta. Najbardziej rozbrajająca była wypowiedź prezesa firmy, który na nasze uwagi o niesolidnym wykonawcy i błędach skwitował to zdaniem, że "jesteśmy w Polsce i takie tu niestety są ekipy"...
Jeśli ktoś chciałby więcej informacji służę zdjęciami z budowy.
Najgorsze w sumie jest to, że decydowaliśmy się na prosty parterowy dom z dwuspadowym dachem, w nadziei że nic się nie da w nim zepsuć. A jednak...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam
Właśnie od 2tygodni mieszkam w nowym domu wybudowanym przez firmę arde-haus i jestem z ich usług zadowolony. W życiu nie zgodziłbym się na budowę domu systemem gospodarczym. Po pierwsze nie mam na to czasu, po drugie nie znam się na budownictwie, więc komu mam zaufać jak nie firmie, która na swój produkt daje 5 lat gwarancji. U mnie test szczelności wypadł bardzo dobrze i wyniósł 0.72 h (norma dla domu z wentylacją grawitacyjną wynosi do 3,0h). Wiadomo, że budowa domu jest sporą inwestycją, przez którą przewija się spora ilość "różnych fachowców", ale nadzór nad nimi firmy arde-haus sprawdza się. Gdy miałem problemy z odbiorem instalacji elektrycznej przez energetykę a instalator nie odzywał się, firma arde-haus zatrudniła nowego elektryka (zresztą zarekomendowanego przeze mnie), który cała sprawę zakończył pozytywnie. Wystawił fakturę na arde- haus i to oni będą odzyskiwać pieniądze od pierwszego nieuczciwego elektryka. Nad całością budowy czuwał licencjonowany partner arde-haus z Bielawy. Nigdy nie zdarzyło się, aby kiedykolwiek nie odebrał ode mnie telefonu, a na wszystkie moje uwagi i wątpliwości reagował błyskawicznie.

michał96


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tak się składa iż miałem okazje poznać firmę ARDE-HAUS , i sprawę Pana: Atena 74 znam dość dobrze , firma należycie wywiązuje się z powierzonych zadań ,chyba nawet za bardzo w stosunku co do nie których.... tak było z Panem Atena 74, człowiek ów istotnie zlecił firmie budowę domu jednak działania jego od pewnego momentu inwestycji blokowały jedynie wykonawce a to rozwiązaniami wyczytanymi gdzieś na forach , jednak nie mających zastosowania w tym konkretnym przypadku ,a to rozwiązaniami budowlanymi które w/g inwestora były jedynymi dopuszczalnymi, w konsekwencji okazywały się jedynie alternatywnymi , nie wynikającymi w linii prostej z istniejącego projektu budynku.
Przed ukończeniem owej budowy i protokołu odbioru inwestor nie zważając na nie ukończone prace wprowadza swojego wykończeniowca który miast poczekać ze swoimi pracami do momentu ukończenia inwestycji przez wykonawce ,próbuje zmieniać istniejące rozwiązania techniczne wynikające z wcześniejszych ustaleń i projektu , tylko dla tego iż jego zdaniem były "lepsze" a w istocie po prostu wnosiły zamieszanie . Trzeba w tym miejscu pokreślić iż Pan inwestor nie jest budowlańcem , a jego ingerencja w budowę wynikała głównie z nie do końca rzeczowej opinii bliżej nie określonych doradców , kwestie sporne które nie zostały wyjaśnione pomiędzy inwestorem - a wykonawcą winien rozwiązać biegły lub rzeczoznawca bezstronnie , nie zaś osoby z bliskiego środowiska którejkolwiek ze stron.
Trzeba również zaznaczyć iż inwestor ma pełne prawo kontrolować przebieg prac na obiekcje którego jest właścicielem , jednak owa kontrola nie może być oparta o nie fachowe porady osób trzecich które jedynie wnoszą zamieszanie w prace budowlane i narażają na nie potrzebne koszty w tym wypadku wykonawcę ,
Na koniec pozdrawiam obie ze stron licząc iż znajdą bardziej ugodowe rozwiązania....

liczą się fakty....


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam,

cudze chwalicie, swego nie znacie ...


http://www.perfekko.com/oferta/#content
www.perfekko.com

http://www.youtube.com/watch?v=1btov-odPcU

Pozdrawiam Serdecznie & [b]Wszystkiego Co Najlepsze Na Nowy 2012 r !
Adam Kleczewski, Perfekko Polska.sp. z o.o.
www.perfekko.com

... mowa jest jedynie srebrem ...


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Nie jest to prawdą. A jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda dom wybudowany przez Arde Haus w systemie INVENTEAM to dlaczego firma nie chwali się naszą budową. Dlatego że popełniono na niej tyle błędów, że nie ma czego pokazywać, chyba jako przestrogę.
Ostatnio zmieniony przez atena74 dnia 26.03.2012, 15:35, w całości zmieniany 1 raz

Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tak się składa drogi Panie że latem i jesienia 2011 roku licencjonowany partner Arde Haus z Bielawy budował tylko mój dom więc nie ma możliwości by w listopadzie oddał Panu dom do zamieszkania. Zresztą z Pańskiego komputera (można to sprawdzić po IP) wysyłąne były również posty w imieniu Arde więc wątpie by był Pan posiadaczem domu wybudowanego przez Arde. Zresztą firma PUH Olimp wybudowała wcześniej tylko jeden dom dla Arde i jest on zamieszkały od wiosny 2011 roku. Więc na mój gust jest Pan po prostu pracownikiem firmy Arde lub współpracownikiem...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Z certyfikatem TUV SUD to też ściema. Firma Arde ma podpisaną umowę z TUV ale tylko w ograniczonym zakresie. Audytor z TUV sprawdza tylko niektóre elementy konstrukcji domu a nie całość wykonania. To samo dotyczy testów szczelności. Jeśli dom nie przejdzie testu to nic się nie dzieje. W umowie jest zapisane, że test jest robiony, a nie ze ma wyjść poprawnie. Jeśli dom będzie miał złe parametry szczelności to według umowy nie ma to znaczenia, bo nie zobowiązują się do spełnieniu określonych parametrów testu. Nasz dom nie przeszedł testu szczelności, ale nie mogłem domagac się z tego tytułu zmniejszenia wartości domu albo poprawienia budynku tak by przeszedł pozytywnie test.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
TUV... ja naturliś jawol... Wystarczy poogladać filmy zamieszczone na ich stronie firmowej - jakościowo "jeden stopień" wyżej niż wioskowe zenki "od wszystkiego" zatrudnione na czarno.

rowy w glinie zalane betonem udające ławy fundamentowe i takie budynki mają niemiecki TUV ?
Chyba na szklenie okien Laughing Laughing Laughing Laughing

Więcej nie będę wymieniać - kto ma wiedzę ten sam zobaczy o co chodzi.

ps. wielka firma budowlana mieszcząca się w wielorodzinnym 3 piętrowym bliźniaczku. Cool Gdzie trzymają sprzęt? Koparki? Wywrotki? Sprzęt elektromechaniczny ??? Wink w piwnicy ?


odpowiedz

E-dach

E-mieszkanie

E-izolacje

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter