Zobacz następny temat »
Kolorowe kabiny prysznicowe

Podgrzewacz wody

Witam, muszę wymienić bojler w swojej łazience. Prosiłbym o polecenie jakiegoś dobrego, gdyż w ogóle się na tym nie znam. Mój budżet to <800zł. Z łazienki korzystają 4 osoby, chodzi o ogrzewanie wody w prysznicu i w umywalce. Czy lepszy byłby bojler przepływowy czy zwykły? Z góry dziękuję za pomoc.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja mógłbym polecić przepływowy ogrzewacz wody, bo takiego używam u siebie w domu (Dafi). Wcześniej, przy starym bojlerze z kranu leciał albo wrzątek, albo lodowata woda. Jeżeli chodzi o koszta, to cena takiego urządzenia waha się od 140 do 160 zł, na prądzie też nie przepłacasz, bo zużywa prąd tylko wtedy, gdy go aktualnie używasz.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
O, to taki ogrzewacz elektryczny? I dlatego przepływowy, bo ogrzewa w danej chwili tę wodę, która przepływa przez niego? Nie wiem, jak bardzo wychodzi taniej od zwykłego bojlera gazowego, ale w takim razie jest na pewno o wiele bardziej bezpieczny. Chyba sama powinnam się nad tym zastanowić, bo płacę sporo za wodę, właśnie przez to, że zanim doczekam się na ciepłą do kąpieli, musi dużo zlecieć zimnej.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dokładnie tak. Będzie i taniej i bezpieczniej. Tyle się teraz słyszy o wybuchach instalacji gazowych, że lepiej ogrzewać wodę elektrycznie i spać spokojnie. Nam akurat, od kiedy w taki sposób ogrzewamy wodę, zmniejszyły się wszystkie rachunki. Raz że za wodę, dwa- za gaz. Mieliśmy ten sam problem, tak jak pisałem, z kranu leciała skrajnie- albo lodowata woda, albo wrzątek. Zanim żona umyła włosy, to hektolitry wody spłynęły. Przy piecyku gazowym praktycznie przez cały dzień zapalony jest w nim palnik, a przy takim urządzeniu prąd jest pobierany tylko wtedy, gdy odkręcasz wodę.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No tylko nie bierzesz pod uwagę tego że do kąpieli musisz mieć podgrzewacz większej mocy niż ten o którym pisze mój poprzednik, jak będziesz kupować to spytaj się sprzedawcy czy wystarczy.

Bo 1,5KW na pewno nie wystarczy do kąpieli a w zimie nawet ciepłej wody nie uzyskasz.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Moc tych ogrzewaczy jest większa, niż 1,5 KW. Podaję linka do strony producenta, można sobie porównać tabelę, może tak będzie prościej.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No tak tylko trzeba sprawdzić czy instalacja elektryczna wytrzyma takie obciążenia.

Nie strasz ludzi wybuchami gazu bo jak kto dba tak ma.

Prąd może porazić (awaria instalacji elektrycznej), lub spowodować pożar. W TYCH SPRAWACH NIE MA ZASADY WSZYSTKO MA PLUSY I MINUSY.

Napisałeś że spadły rachunki za wodę i gaz przemilczałeś rachunki za prąd na pewno wzrosły. Laughing Laughing Laughing


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Owszem, rachunki za prąd wzrosły, ale w zestawieniu z obniżeniem tych za gaz i wodę, wyszedłem summa summarum na plus Very Happy matek23 powinien sobie wszystko przekalkulować i zobaczyć, co wyjdzie najkorzystniej u niego.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dzięki za cenne rady Wink , postaram się wszystko przeliczyć i wybrać odpowiednie rozwiązanie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Z ogrzewaczami do wody zalecałbym ostrożność, żona mnie namówiła na zakup takiego do kuchni ale póki co leży bezużyteczny, okazało się, że mamy za małe napięcie w domu i załatwiamy z elektrownią zwiększenie limitu (mamy licznik pre-paid) tak więc przed zakupem lepiej to sprawdzić żeby nie było niespodzianki.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ale też nie przesadzajmy. Radzę poszperać w internecie. Takie małe przepływowe ogrzewacze (np.Dafi) zużywają od 3,7 kW -www.nokaut.pl/szukaj/przeplywowy-ogrzewacz-dafi-kw.html


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Czyli rozumiem, że taki ogrzewacz przepływowy do mocy 3,7 kw dobry jest nad umywalką, a powyżej tej mocy - 4,5 kw lub 5,5 kw przy kabinie prysznicowej lub przy wannie?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja bym polecał przepływowy o większej mocy. Osobiście zamontowałem 18kw i działa idealnie. Te małe przepływówki nie dadzą rady pod prysznicem.

WAŻNE!!!!
Zakład energetyczny nadaje nam limity i standardowo jest to ok 2 kw na mieszkanie. Więc aby założyć taką przepływówkę musimy pociągnąć siłę do mieszkania SIŁĘ. Wszystkiego dowiecie się w ZE. Tylko we wniosku trzeba troszkę nakłamać ponieważ jeżeli powiesz że chcesz zamontować przepływowy ogrzewacz wody o mocy 18 kw to będziesz musiał zwiększyć moc o 16 kw( 16 x około 150 złza 1 kw:(). Wystarczy powiedzieć im że siłę potrzebujesz do kuchenki o mocy 4 kw i do płacisz różnicę za 2kw:), więc w kieszeni zostaje 14x 150 złSmile. Poradził mi tak znajomy pracujący w energetyce i wszystko było ok.
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
ogrzewacze Dafi sprawdzają się bez zarzutu. Kupiłem do swojego domu jakiś czas temu i faktycznie jest duża oszczędność. wcześniej tez męczyłem się z boilerem i rachunki były znacznie wyższe, bo ta woda leciała i leciała.. a zanim zimna zleciała, to sporo jej się zużyło. A w Dafi w kilka sekund już jest odpowiednia temperatura wody.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja kupowałem ostatnio z PCMB przepływowy ogrzewacz wody Elektromet AGA na razie jak dla mnie najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim masz ciepłą wodę od razu, nie marnujesz zimnej wody.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

E-ściany

E-dach

E-łazienki

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter