« Zobacz poprzedni temat
Okno dachowe wchodzące w ściane

Cieknące okna dachowe roto

Mam nowe okna Roto- 11 szt. W budynku mieszkamy dopiero pierwszą zimę. Do tej pory panowały mrozy, ale teraz kiedy pojawiły się temp. dodat. zauważyłam cieknące z sześciu okien dachowych stróżki. Spływają one spod ramy okiennej, z boków, gdzie znajdują się zawiasy oraz w rogu na dole. Rama okna od dołu po otwarciu jest mokra. w jednym z okien woda sączy się nie z pomiędzy ram ale spod ramy po płycie gipsowej. Na podłodze z kapiącej i sączącej się wody utwożyły się mokre plamy.
Wentylacja w pokojach jest dobra, jak widać szyby i dolne ramy od wewnątrz są suche.

W sierpniu podczas wielkiej ulewy wystąpiły podobne problemy . Sewisant Roto stwierdził że okna są zamontowane prawidłowo i zaproponował wzmocnione uszczelki tzw. "syberyjskie", jadnakże do tej pory nie pojawił się.

Co jest powodem tych przecieków? Wada, Usterka?

W starym mieszkaniu położonym w pobliżu nowego domu okna Velux nigdy nie przeciekły w ciągu 10 lat![/list]


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
w jaich mejscach masz przecieki ?


odpowiedz
Witam.

Jak już Roto ciekną to nie wiem jakiej firmy by nie ciekły.

Możesz mieć źle zamocowane oblachowanie okna (gdyby był to kołnierz to byś miał wykwity na szpaletach). Trzpienie z główką są zaciągnięte w fasolki na okuciach? Wkręty dokręcone?
Sprawdź czy blachy dolegają do uszczelki naościeżnicowej, czy owa uszczelka jest dobrze wsunięta w felc.
Nawiało Ci śniegu pod blachy a przy Roto przy prawidłowym montażu jest to praktycznie niemożliwe

Pozdrawiam.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
WITAM,MAM TAKI SAM PROBLEM Z OKNAMI ROTO JAK PAN .NA PODDASZU MAM 5 OKIEN I TYLKO W JEDNYM POMIESZCZENIU OD CZASU DO CZASU SĄ ZACIEKI.DO MOMENTU KIEDY POKÓJ NIE BYŁ WYKOŃCZONY REGIPSAMI NIC TAKIEGO NIE MIAŁO MIEJSCA CO ROBIĆ?

Maciejewska


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam

Proponuję jednak ponowny kontakt z serwisem Roto - właściwym dla regionu
Kontakt
-www.roto-frank.com/dst/Doradcy-Techniczni-Roto.684.0.html

Przyczyny przecieków nie można zdiagnozować na odległość. Najbardziej niepokojący objaw to przecieki pomiędzy ramą a płytą G-K. Może to świadczyć o poważnych usterkach izolacji dachu - nie tak łatwych do usunięcia jak ewentualne usterki okien dachowych.

Także przecieki po zamontowaniu płyt G-K mogą świadczyć (ale nie muszą) o uszkodzeniach kołnierzy okien podczas wykańczania wnętrza.

Musi to koniecznie obejrzeć doradca techniczny, a potem można będzie podjąć adekwatne działania

Pozdrawiam

Doradca Roto


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Znajomy miał identyczne problemy z oknami roto po zamontowaniu płyt kartonowo gipsowych lecz wina nie leżała po stronie producenta okien tylko po stronie nie douczonych "fachowców", którzy uszkodzili kołnierz uszczelniający podczas układania ocieplenia i montowania rusztowania pod przyszłe rigipsy.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Witam, wydaje mi się, że to jest kwestia dobrego montażu a nie samych okien, okna tej firmy są bardzo dobrym i cenionym na rynku produktem.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Cóż może to byc wina któregoś z montażystów. Prawodpodobnie gdzieś jest przeciek, mała dziurka która przecieka i stąd ten uciążliwy problem. Niestety zdarza sie zwłaszcza niedoświadczonym pracownikom. Zalecam skontaktować się z doradczą technicznym i znaleźć wyjście z problemu. Należy pamiętać iż okna firmy Roto Frank mają gwarancje 10 lat!
Ze strony montażystów Roto, przepraszamy za usterke Wink


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Okna dachowe Roto są bardzo dobre, wina na 100% leży po stronie wykonawcy który spartaczył montaż. Zapraszam do naszego sklepu gdzie można tanio kupić okna roto -www.e-dachowe.pl/
Pełna oferta okien roto z darmową wysyłką do klienta -www.e-dachowe.pl/okna-dachowe-swietliki-okna-roto-c-7_52.html


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-dach

E-ściany

E-mieszkanie

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter