« Zobacz poprzedni temat
Problem z kierownikiem budowy
Zobacz następny temat »
Budowa przy granicy działki

Projekt zamienny

Witam,
mam taką sytuację - inwestor rozbudowuje pensjonat. uzyskał pozwolenie na budowę,ale w trakcie budowy nastąpiły zmiany. został wykonany projekt zamienny. jednak niezdecydowany inwestor, chce dokonać kolejnych zmian. nie chce natomiast aby projekt wykonywał dotychczasowy projektant, tylko ktoś inny. nie ma podpisanej żadenj umowy z dotychczasowym projektantem. czy w związku z prawem autorskim projekt wykonany przez dotychczasowego architekta należy do niego(do architekta)? czy jest własnościa inwestora? i jak wygląda kwestia robienia kolejnego projektu zamiennego rpzez innego projektanta? czy dotychczasowy proejktant musi wyrazic na to zgodę? czy musi się zrzec praw autorskich? jak wyglądają kwestie prawne w tym wypadku? bardzo proszę o pomoc


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
W Muratorze, w artykule pt." Czy można coś zmieniać w trakcie budowy" piszą ".......Najlepiej jeśli projekt zastępczy przygotuje autor dotychczasowego projektu. Może on również wyrazić zgodę, aby zmiany wprowadził inny projektant...."

Pozdr. Adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A czy nei ma problemu z robieniem kolejnego projektu zamiennego, jesli jeden już był?chodzi o kolejna zamianę pozwolenia na budowę


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Moim skromnym zdaniem, jeżeli projekt zastępczy/zmieniony jest zgodny z warunkami zabudowy lub planem zagospod. przestrz. to nie ma problemu z wystąpieniem kolejny raz o pozwolenie. Ale tak dla pewności zatelefonował bym do właściwego starostwa i upewnił bym się w tej materii..

Pozdr. Adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Projektów zamiennych możesz sobie robić ile chcesz, ważne aby tylko była zgoda pierwszego projektanta, że się zgadza na zmiany.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witajcie !

Należny przeczytać umowę z pierwszym projektantem. Tam będzie napisane, na jakie zmiany autor wyraża zgodę.

Pozdrawiam.

krzyś.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-okna

E-ogródek

E-dach

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter