« Zobacz poprzedni temat
odbiory budowlane
Zobacz następny temat »
Co budowac bez zezwolenia?

Zadaszenie nad tarasem

Witam!!!
Chciałem zadaszyć taras o powierzchni 17 mkw jakąś lekką konstrukcją (np. drewnianą). Czy muszę postarać się o pozwolenie na budowę, czy wystarczy tylko zgłoszenie do odpowiedniego urzędu. Drugą sprawą związaną z tarasem jest zmiana biegu schodów z tarasu na podwórko. Stare, betonowe chciałem rozwalić i w tym samym miejscu, z którego wychodzą stare założyć nowy prefabrykat tylko w inną stronę. I tu mi się nasuwa to samo pytanie: czy potrzebne jest pozwolenie na budowę.
Z góry dziękuję.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
a jak podoba ci sie takie rozwiązanie, to jest zestaw do samodzielnego montażu dostępny w firmie Carport Planet. Na postawienie zadaszenia o powierzchni nie przekraczającej 25 m2 na każde 500m 2 działki nie jest potrzebne pozwolenie wystarczy zgłoszenie.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
tomek pisze bzdury, to na tych zdjęciach to nie są elementy wolnostojące


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Witam,

istnieje fajna darmowa aplikacja do projektowania zadaszeń w 3D, aplikacja umożliwia zaprojektowanie zadaszenia tarasu o dowolnych wymiarach, istnieje możliwość wybrania kolorystyki drewna, rodzaju i koloru pokrycia dachu a co najważniejsze umożliwia załadowania własnych zdjęć dzięki temu mamy możliwość zobaczenia jak zadaszenie komponuje się z elewacją domuTomek


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Faktycznie w przypadku konstrukcji mocowanej do ściany budynku niezaleznie od jej wymiarów zgodnie z obowiązującymi przepisami potrzebne jest pozwolenie na budowę. Te przepisy przyszłościowo mają zostac zmienione ale na dzień dzisiejszy obowiązują dlatego warto jest zrobić małe obejście. Przepisy mówią że na wiatę, zadaszenie wolnostojące o powierzchni do 25m2 które nie jest trwale związane z gruntem nie jest potrzebne pozwolenie na budowę wystarczy zgłoszenie. Zgłoszenie nalezy złożyć w starostwie powiatowym, jezeli do 30 dni nie otrzymamy decyzji odmownej możemy zabierać sie do wykonania zadaszenia. W zgłoszeniu oczywiście należy wpisać że chcemy wykonać zadaszenie gospodarcze wolnostojące do max 25m2 nie powinniśmy wpisywać przeznaczenia typu np. zadaszenie tarasu czy wiata na samochód bo wtedy urzędnicy zaczynają sie gubić. Posiadając już zgodę na wykonanie takiego zadaszenia co jest bardzo ważne w przypadku niezbyt trafionego sąsiedztwa musimy poszukać wykonawcy tak naprawde na rynku jest mało firm które zajmują się profesjonalnie wykonywaniem zadaszeń tarasrów ale jest jedna którą mogę z czystym sumieniem polecić to Carport Planet która działa na terenie całej Polski carportplanet.pl ponizej kilka przykładów z ich strony internetowej. Wracając do sposobu mocowania, zgłoszenie zrobiliśmy na zadaszenie ze słupkami od strony ściany ale czy je wykonamy czy nie to juz inna sprawa nikt nas do tego nie może zmusić a na sąsiada w zupełności wystarczy posiadany dokument ze starostwa a jeżeli ktoś obawia sie kontroli inspektora to zawsze można zamocowac konstrukcje do ściany i wykonac tzw.atrapy słupków.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz

E-okna

E-ogródek

E-dach

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter