Zobacz następny temat »
Fundament pod garaż

Badania geotechniczne pod domek jednorodzinny

Myślę, że Sławek ma rację.

Obecnie buduję drugi dom w okolicach Poznania. Pomimo tego, iż mój Projektant mówił, że sam może ocenić podłoże dla fundamentu to zdecydowałem się znów na wykonanie wierceń i ekspertyzy geotechnicznej.

Zapłaciłem niecałe 1,5 tys. zł za wykonanie 3 wierceń wraz z badaniami laboratoryjnymi gliny pod względem jej odporności na ścinanie, jakiegoś kąta itd... Projektant powiedział, że za tą cenę wykonania dokumentacji (badań) jest naprawdę ok.

Nieśmiało stwierdzę, że badania te wykonywała w/w przez Sławka firma, tj. Geo-Technika.pl


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Potwierdzam!

Geo-Technika wykonała dla mnie dokumentację geotechniczną dla potrzeb posadowienia domu o powierzchni 156 m2 bez podpiwniczenia.
Muszę pochwalić Geo-Technikę za naprawdę sprawne i niezwykle dokładne wykonanie dokumentacji geotechnicznej. CENA NA PRAWDĘ KONKURENCYJNA !
Na odbiór przyjechał Pan Wojciech Peisert i poświęcił mi godzinę na dokładne omówienie dokumentacji i rozwianie wszelkich moich wątpliwości.

Dokumentacja niezwykle się przydała, gdyż okazało się, że posadowienie można wykonać do głębokości maksymalnie 0,8 m a w związku z występującą warstwą nienośną na nachylonej działce zapadła dzięki temu decyzja z moim projektantem o wykonaniu fundamentu schodkowego.

Dokładnie, miło, w temaci i za normalne pieniądze.

Polecam!


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
na Mazowszu polecam firmę www.geo-art.pl


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Miło jest mi napisać, iż dokonałem dobrego wyboru.

Na tym forum znalazłem Geo-Technikę.pl i muszę przyznać, że dokonałem słusznego wyboru. Jestem już na etapie budowy domu i jak narazie Pan Wojciech był JEDYNYM KONKRETNYM WYKONAWCĄ NA JAKIEGO TRAFIŁEM :/
Jeśli chodzi o wykonanie rozpoznania geotechnicznego to polecam.
Mój dom już bardziej czy mniej szczęśliwie powstaje na bazie ich opinii. Mój projektant nie miał zastrzeżeń do ich ekspertyzy geotechnicznej.
Dom pod Murowaną Gośliną.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Zapraszam do skorzystania z usług Firmy Grunt-Test Poznań

Wykonujemy badania gruntu pod budowę domków jednorodzinnych dla określenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych.

Konkurencyjne ceny i szybkie terminy realizacji
Tel 781 00 78 00


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Witam,
Hehe. Ciekawa z tym hydrogeologiem, ale osobiście niepolecam gdyż gydrogeolog to co najwyżej może wodę przebadać.
Dokumentację geotechniczną pod budynek jednorodzinny powinien wykonać geolog/geotechnik.
Koszt takiej dokumentacji to ok 1200zl.
Jakby co się polecam.
Pozdrawiam
tel 693974544
woj. mazowieckie

pj


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam.

Hydrogeolog i geolog inżynierski... Dla uściślenia niejasności przedmówcy o tym, że mogę co najwyżej dokonywać pomiarów wody . Ciekawe jakie przedmówca ma kwalifikacje i doświadczenie Wink...

Ale widać tylko takim "stwierdzeniem" chce przyciągnąć Klienta... Ja osobiście jestem już przez wielu polecany, gdyż JESTEM SPECJALISTĄ w dziedzinie geotechniki. Aktywnie współpracuję również ze środowiskiem naukowym Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu im. A. Mickiewicza oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Badania geotechniczne, wiercenia studni, badania wód podziemnych w zakresie parametrów fizyko-chemicznych np. dla nowo odwierconych studni - na terenie Wielkopolski oraz zachodniej i północno - zachodniej Polski.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Nigdy nie pisuję na forach internetowych. Jednak zgodnie z prośbą Pan Wojciecha Peisert postanowiłam to uczynić.

Pan Wojciech wykonywał dla mnie całą dokumentację geotechniczną dla potrzeb posadowienia piętrowego domu niedaleko Kórnika.

Pan Wojciech został mi polecony przez moich znajomych, którym wykonywał ekspertyzę geotechniczną oraz studnię na ich potrzeby.
Obecnie w Urzędzie Gminy Kórnik aby uzyskać pozwolenie na budowę trzeba przedkładać dokumentację geotechniczną czy rozpoznanie geologiczne.
Składałam dokumentację wykonaną przez Pana Wojciecha i przeszła ona bez zastrzeżeń a wiem (z przykładu moich znajomych), że często urzędnicy mają różnego typu zastrzeżenia co do tego typu dokumentacji, które wykonują często zwykli geolodzy nie posiadający do tego typu zadań kompetencji.

Jestem zadowolona i spokojnie mogę polecić Pana Wojciech oraz Firmę Geo-Technika.pl innym forumowiczom.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
To i ja Pana Wojtka polecę. Zrobiłem badanie geotechniczne przed zakupem drogiej działki.... No i 1,5m pod poziomem posadowienia wyszła 2metrowa warstwa torfów i namułów.... Na wymianę gruntu wydałbym kilkadziesiąt tysięcy Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam.

A czy Pan/Pani mogłaby sprecyzować miejscowość, w której wykonywaliśmy pracę?

Bo nie przypominam sobie takiej sytuacji Wink


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Ogrzewanie pasywne... Przerabiałem to już u klientów. Sprawdza się ale nie w naszym klimacie (silne zimy) Very Happy

Samo ogrzewanie w ten sposób odpada, trzeba dogrzewać konwencjonalnie i tutaj pojawia się problem nakładu początkowego na ogrzewanie pasywne + i tak trzeba zakupić kotły konwencjonalne itd... Zobaczcie ile naście lat będziecie potrzebowali aby wam się zrekompensował nakład na instalację pasywną...

W naszym klimacie system nieopłacalny!


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Najszybciej, najtaniej, profesjonalnie badania gruntów pod inwestycje budowlane w wielkopolsce oraz kujawsko-pomorskim.
Jesteśmy mała firmą posiadającą duże doświadczenie w branży dlatego możemy proponować niskie ceny za bardzo profesjonalną usługę.

Zapraszamy do współpracy


tel. 696 737 488


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
My natomiast polecamy nasze usługi pakietowe, tj. wiercenia, sondowania SLVT gruntów.
Obecnie wykonujemy DOKUMENTACJE GEOTECHNICZNE W CENIE WIERCEŃ.

Zaufaj dużej firmie z wieloletnim doświadczeniem na rynku i gronem ZADOWOLONYCH KLIENTÓW.

To do nas przychodzą Klienci z małych i tanich firm w celu poprawienia dokumentacji...


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
My trafiliśmy na Geo-Technikę.pl z polecenia.

Nasi znajomi postawili 3 lata temu dom pod poznaniem i badania mieli wykonywane właśnie przez ww. firmę.

Na prośbę przyjedzie z pracownikiem właściciel, który zajmuje się kwestiami geotechnicznymi - Pan Wojciech Peisert.

Znajomi mieli do czynienia z "tanimi" i małymi firmami z poznania, gdzie pracami geotechnicznymi zajmowali się nie geotechnicy a zwykli geolodzy... Dokumentacje były wyśmiewane m.in. w urzędach gmin i uznawane jako niewiarygodne.
Z polecenia wybraliśmy firmę Pana Wojciecha.
Nawet gdyby skasowali nas więcej to i tak warto, gdyż traktują klienta bardzo dobrze. Pomimo tego, iż nie załapaliśmy się na "wiosenną promocję" to i tak mieliśmy policzone mniej za wiercenia i dokumentację. 0 problemów z dobrze napisaną dokumentacją. W terenie na prawdę się przykładają. U nas pracowali od rana do zmroku.

Widzę, że nie jestem pierwsza, która poleca samego Pana Wojciecha. Myślę jednak, że ze względu na profesjonalizm podejścia do kwestii merytorycznych jak i personalnych mogę tę osobę polecić na tych stronach.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja trafiłem do Pana Wojtka najpierw poprzez wyszukiwarkę, następnie zobaczyłem wpisy na temat geo-techniki na tym forum.
Robiłem rozeznanie cenowe wcześniej u innych firm... Niby oferowali dla mojego zakresu wiercenia po 900 zł, ale jak przyszło co do czego to okazywało się, że muszę dwie stówki jeszcze dopłacić a to za to a to za tamto.
U Pana Wojtka uzyskałem ofertę, jak to nazwał pakietową, na którą składały się wiercenia, sondowania, dokumentacja itd. Wyszło ponad 1000 zł, ale mój architekt powiedział, że miał do czynienia z niejedną fuszerką (właśnie w małych firemkach, które oferują pracę za 700-900 zł) a zawartość merytoryczna opracowania jest żadna.
W geo-technice mam wszystko pięknie opisane, rozmowa przy odbiorze dokumentacji trwała 2h Wink... Zero problemów ze strony wykonawcy, odpowiedzi na wszystkie pytania oraz zapewnienie, że w każdej chwili mój architekt może dzwonić i pytać się o co chce.

Co najważniejsze wynikiem pracy nie jest tylko przekrój + 3 strony opracowania. Jest to pełna analiza sytuacji wraz z perspektywą dla podnoszenia się zwierciadła wody (co dla mnie było bardzo istotne).

Pozdrawiam i polecam.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-dach

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

E-izolacje

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter