« Zobacz poprzedni temat
Jaki system co. w domu z bala
Zobacz następny temat »
zegar wodny

Ogrzewanie podłogowe wodne pod panelami?

Zastanawiam sie w jaki sposób ogrzać budowany dom, konkretnie chodzi o urzadzenia grzejne. Co do kotła mam jasnośc bedzie to kocioł kondensacyjny. Na uzytkowym poddaszu jestem zdecydowany na grzejniki wiszace na scianie, ze wzgledu na czeste regulowanie temperatury w pokojach na górze, a wiadomo że podłogówka po długim czasie reaguje na zmiane ustawienia temperatury. Problem mam z salonem na dole, jest tam jedno okno pod którym mógł bym umieścic wiszący kaloryfer, ale niestety byłby on wtedy zasłonięty sofą, jest jeszcz duże wyjście na taras. Zastanawiam sie nad podłogówką, nistety nie widzę w tej chwili innego rozwiązania. Niestety słyszałem i naczytałem sie że podłogówka pod panelami sie nie sprawdza. Proszę o komentarze i porady- Dzieki


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
O tym, że panele podłogowe danego producenta sprawdzają się i są przeznaczone do instalacji ogrzewania podłogowego świadczą poniższe oznaczenia na opakowaniu paneli:Takie oznaczenia na opakowaniu paneli gwarantują poprawną współpracę paneli z instalacją ogrzewania podłogowego.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Ogrzewanie podłogowe może być montowane praktycznie pod każdym typem wykończenia podłogi, o ile to wykończenie nie stanowi zbyt dużej izolacji cieplnej. Zastosowanie instalacji ogrzewania podłogowego pod panelami jest jak najbardziej możliwe. Wymaga tylko odpowiedniego zaprojektowania przez wykwalifikowanych projektantów.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Świetnie- ale to wszystko co piszesz to tylko teoria, którą juz znam. Liczyłem że odezwie sie ktos kto ma doswiadczenie z tego typu ogrzewaniem przy panelach podłogowych.
Będę wdzieczy za komentarze i porady


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-łazienki

E-izolacje

E-mieszkanie

  • Jak kupować materac?

    Jak kupować materac?

    Zakup materaca to inwestycja w nasz dobry sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac to zdrowy kręgosłup, złagodzenie objawów alergii...

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter