« Zobacz poprzedni temat
jaki lakier do tynków mineralnych ?
Zobacz następny temat »
Ułożenie wełny mineralnej wycena.

Ocieplenie sciany a zgoda sasiada-pilne

witajcie

desperacyjnie poszukuje inforamcji na taki temat.
otoz moj dom stoi w granicy. sasiadka zgodzila sie bym ocieplila swoja sciane od jej strony. na poczatku bylo ustalone ,ze steropian bedzie mial 10 cm. mialo to byc jako rekonpensata za to ,ze nasz budynek stracil na wartosci gdyz jej dom jest olbrzymi, zle postawiony i krzywy (nie mam juz swiatla na strone polnocna). poza tym dogadalysmy sie ,ze ona zrobi sobie 2 okna na nasza strone mimo ,ze odleglosc od naszej granicy wynosi 2, 5 metra.
teraz zgadza sie bym oieplila, ale 5 cm steropianem. nie jest mi to na reke, bo wiem wczesniej co innego ustalilsmy (zgoda byla od jej meza, przy czym obecnie sa rozwiedzeni).

Pani ta twierdzi ,ze nie wjedzie samochodem. chyba nie ma poczucia przestrzennego?? ja spokojnie przejechalabym nawet vel satisem.

ale o co chodzi. poniewaz zalezy mi by wlalsnie ta sciana byla dobrze ocieplona (przez 7 lat poprzedni wlasciciel rzucal tony mokrego piachu na moj budynek przez co sciana jest zimna i zawilgotniala) zaproponowalam jej ,ze zamiast 10 zrobie 7cm steropianu - nie zgadza sie.

co by sie stalo gdybym i tak ocieplila 7 nie informujac jej. w sumie chyba nie odroznia 5 od 7. z drugiej strony zgadza sie bysmy weszli na jej teren.


czy lepiej zgdzic sie z nia na 5 cm. ale kazac jej zamurowac owe okna? nie wiem czy to ma znaczenie ,ale ona te okna naniosla na plan.

pomozcie. bo nie dlugo bedzie zima,ale ja nie zdaze ocieplic sciany.

ps. jej wjazd jest waski, ma 2, 5


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No ja jeszcze się nie spotkałem z takim problemem , ale jeśli wjazd ma 2.5 metra a samochód przeciętnie 1.5 m to o co jej chodzi . Jak nie odróżni 5 i 7 to daj 7 bo co dadzą jej te 2 cm. A skoro umówiłaś sie z nią tak że 10 to umowa ustna jest tak samo ważna jak pisemna . tylko zależy jeszcze czym masz jakiegoś świadka bo słowo przeciwko słowu Question


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No cóż szerokośc dojścia u sąsiadki jest mniejsza niż wynika to z przepisów prawa (min.3 m) także mimo że jest ta niezgodność dalsze zawężanie jest już prawnie niezasadne i sąsiadka moze to oprotestować w majestacie prawa.
Tu trzeba pójśc na układ.
Rozwiazanie widzę takie: do wysokości 2,5 m na elewacji wykonać ocieplenie grub.7-8 cm z płyt poliuretanowych (np ECOTHERM)
powyżej 2,5 m zrobić grubości 10 lub 12 cm ze styropianu elewacyjnego typu EPS 050
Co uzyskujemy
- jednakową dobra izolacyjność ściany w strefie pocienionej i grubej poprzez zmianę materiału
- pocienienie jest droższe ale wykonanie do pewnej wysokości obniża koszt wykonania izolacji
- sąsiad jest usatysfacjonowany uszanowaniem jego umiejętności kierowania pojazdem


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-instalacje

  • Bezpieczna instalacja elektryczna

    Bezpieczna instalacja elektryczna

    Instalacja elektryczna w budynkach mieszkalnych jest właściwie najważniejszą i często najbardziej intensywnie eksploatowaną instalacją...

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-izolacje

E-łazienki

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter