Budowa ogrodzenia z cegły klinkierowej

Witam

Planuję wybudować odrodzenie z cegły klinkierowej. Mam dwie opcje:

1. Zlecić to firmie budowlanej - nie do końca mnie stać, poza tym z badania rynku wynika, że firmy z jakimi miałem kontakt mają mgliste pojęcie o temacie, choć każda wierdzi, że zbudowała takich ogrodzeń setki.

2. Kupić materiał i zabrać się za to samemu.

Preferuję opcję dwa, ale nie chciałbym czegoś zepsuć.
Zgodnie z moją wiedzą ogrodzenie powinno mieć fundament betonowy (nie koniecznie zbrojony) wpuszczony w grunt poniżej punktu przemarzania (u mnie około 100cm) tam gdzie są słupki, może być trochę mniejszy (ok 60cm) w miejscu murku. I to jest w miarę proste, wytyczamy fundament, kopiemy dół, szałujemy ok 10cm z góry, poziomujemy i zalewamy betonem. Oczywiście aby fundament nie popękał bedzie musiał mieć dylatację co 10-15m.
Fundament ten jest jednak na całej długości, czy więc nie odetnie przepływu wód gruntowych i z działki znie robi mi się bagno. Jak temu zapobiec ? Dodatkowa wątpliwość związana jest izolacją poziomą przeciwwilgociową. Jeśli chodzi o murek to nie ma problemu, ale słupki są zespolone ze zbrojeniem z fundamentem, które przecież przebije izolację. Czy to nie problem ? Nie traci ona w takim przypadku sensu ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Dyskusja odnośnie fundamentu pod ogrodzenie: http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=14644&highlight=

Fundament będzie w najgorszym przypadku na 1,4 metra, czy rzeczywiście masz wody gruntowe na swojej działce aż tak płytko?

Co do zbrojenia słupków, to jeśli szczelnie obrobisz miejsce przebicia, to problemu nie będzie, bo stal przecież wody nie podciąga.


odpowiedz
Witam.
Mam prośbę czy mógłby mi ktoś napisać jak wykonuje się po kolei ogrodzenie z cegły klinkierowej z belkami. Mam takie zadanie do szkoły i nie jestem pewna czy dobrze napisze. I jeśli by nie było problemu to prosiłabym do każdej czynności dopisać jakie narzędzia zostały wykonane Smile
Z góry dziękuję Wink


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jesli ma pan spadek gruntu do ogrodzenia i tak bardzo boi sie o ta wode prosze wprowadzic w fundament rury przepływowe. Z izolacja moze pan tak zrobic jak kolega pisal z wyłaczeniem slupków pod bramy, tam bym wogole nie dał oczywiscie jesli chodzi tu o brame skrzydlowa.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Cytat:
Witam.
Mam prośbę czy mógłby mi ktoś napisać jak wykonuje się po kolei ogrodzenie z cegły klinkierowej z belkami. Mam takie zadanie do szkoły i nie jestem pewna czy dobrze napisze. I jeśli by nie było problemu to prosiłabym do każdej czynności dopisać jakie narzędzia zostały wykonane Smile
Z góry dziękuję Wink


pomyślałem że napisze co i i jak:

Arrow 1 Wykopanie fundamentu pod ogrodzenie przy użyciu spadła
i sznurka . Oczywiście w granicy żeby nie było problemów ,jeśli nie wiesz gdzie ona jest lub nie jesteś pewny najmij geodetów.
Arrow 2 Oszalowanie fundamentu przy pomocy desek w poziomie lub z uskokami jak jest spadzisty teren uskoki tusz przed słupkiem 15cm standardowa cegła , 17 Roben . i zachowaniem minimum 2% spadu od wjazdu do garażu .
Arrow 3 Za zbrojenie fundamentu pręt 10mm cztery wzdłuż fundamentu
podwieszone nie rzucone na dno i po 4 w z fundamentu tam gdzie będą
słupki.
Arrow 4 Zalanie fundamentu betonem minimum B15 najlepiej zamówić z betoniarni lub robić samemu ale koszt nie opłacalny .
Arrow 5 Rozszalowanie fundamentu
Arrow 6 Położenie izolacji poziomej może być papa.
Arrow 7 Murowanie klinkieru potrzebna taczka na zaprawę, kielnia ,poziomica krotka około 60cm, poziomica długa 2m, sznurek murarski ,
ramki. krzyżyki lub listewki na fugę. fuguwki szerokości fugi . Jak murować ci nie napisze ktoś musi ci pokazać

POZDRAWIAM


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Witam
Orientuje się może ktoś jakie są ceny wykonania ogrodzenia klinkierowego, chodzi o słupki lub mur. Słyszałem że niektórzy liczą od sztuki??
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
witam wszystkich,
nie chcąc zakładać nowego wątku mam pytanie odnośnie ogrodzenia z klinkieru którego wykonanie zakłada obniżenie kosztów

a mianowicie, muszę ogrodzić ogród którego obwód wynosi około 70 metrów ale nie stać mnie aby wykonać podmurówkę według powyższych wskazówek a dodatkowo położyć na niej z dwie lub trzy szychty cegły...
dlatego chciałbym wykonać tylko słupki z cegły klinkierowej według obowiązujących zasad i sztuki murarskiej a podmurówkę z elementów prefabrykowanych, tym sposobem mogę znacznie obniżyć koszty a jednocześnie bardzo zależy mi na tym aby przęsła były ocynkowane co też nie jest tanie

czy takie rozwiązanie nie ma żadnych przeciwwskazań jeżeli chodzi o trwałość takiego ogrodzenia i spójność konstrukcji?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Sprawdź panele klinkierowe: http://www.stramagroup.com/. Będzie łatwiej, szybciej. Efekt jest revelacyjny.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-mieszkanie

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter