« Zobacz poprzedni temat
pekniecia na sciance dzialowej
Zobacz następny temat »
problem ze ścianami!

Tynk mozaikowy jak polozyc

W jaki sposob polozyc tynk mozaikowy (kuleczki zatopione w zywicy)?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A co pisze producent na opakowaniu?

Przykład z karty technicznej:

"Podłoże musi być nośne, suche bez kurzu, wykwitów i innych środków antyadhezyjnych. Powierzchnia musi być równa i w jednej płaszczyźnie i musi całkowicie i równomiernie wyschnąć przed położeniem tynku dekoracyjnego. Jako tynk zasadniczy nadają się tynki z grupy zapraw ≥ P II . Stare powłoki malarskie o słabej przyczepności, farby klejowe, wapienne i tapety należy usunąć. Płyty gipsowo-kartonowe i powierzchnie chłonne należy uprzednio przygotować stosując grunt qucik-mix Streichgrund STG.

Produkt gotowy do użytku! Przemieszać jedynie kielnią przed użyciem. Nie mieszać wiertarką lub mieszadłem. Tynk dekoracyjny nakładać równomiernie warstwą o grubości min. 1½ razy grubości ziarna metodą „świeże na świeże” i wygładzić. Przy temperaturze + 20°C i 65% względnej wilgotności powietrza tynk dekoracyjny jest odporny na działanie deszczu po jednym dniu. Niskie temperatury i wyższa wilgotność powietrza opóźniają proces schnięcia. Świeży tynk należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem (silny wiatr, wysokie temperatury i bezpośrednie działanie promieni słonecznych) jak również niekorzystnymi wpływami warunków atmosferycznych (deszcz, mróz, itd.). Nie prowadzić prac tynkarskich przy temperaturze powietrza i podłoża poniżej + 5°C."

pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Chodzi mi o szczegoly techniczne czyli z jakiego pojemnika i jak nabierac na metalowa packe tynk mozaikowy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
wydaje mi sie ze z wiaderka wybierac kielnia...


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Adarkar napisał:
Chodzi mi o szczegoly techniczne czyli z jakiego pojemnika i jak nabierac na metalowa packe tynk mozaikowy.


Otwierasz pojemnik - na 100% plastikowe wiadro - produkt zwykle jest 1 komponentowy, gotowy do użytku - wystarczy przemieszać kielnia (nie mieszadłem) - nabierasz z wiadra na stalową pacę nierdzewna (wielkość pacy jest uzależniona od Twoich umiejętności) - nakładasz na suchą i oczyszczoną powierzchnie - sprawdzić czy producent nie zleca gruntowania - nakałdasz warstwę ok 1,5 grubości uziarnienia - od dołu do góry to co masz na pacy - nie zacierasz, a jedynie wygładzasz. Cokoły możesz robić z dołu do góry (zakończenie zaklej taśmą żeby nie zabrudzić powierzchni powyżej), ale całą ścianę z góry na dół.
Im większa wilgotność tym dłużej schnie, nałożony tynk chroń przed zbyt szybkim wysychaniem - osłoń przed dużym nasłoneczneniem.

pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-łazienki

E-okna

E-instalacje

  • Bezpieczna instalacja elektryczna

    Bezpieczna instalacja elektryczna

    Instalacja elektryczna w budynkach mieszkalnych jest właściwie najważniejszą i często najbardziej intensywnie eksploatowaną instalacją...

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter