co na dach?

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

zuku
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2006, 10:12
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
co na dach?

autor: zuku » 12 lut 2006, 10:24

Co polecacie polozyc na dach: blache - jak tak to jaka? czy gonty papowe?

Gość
Re: co na dach?

autor: Gość » 12 lut 2006, 18:47

zuku pisze:Co polecacie polozyc na dach: blache - jak tak to jaka? czy gonty papowe?


Blachy na dachy a sardynom wolność....

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 12 lut 2006, 22:16

Zyku zapewne miałeœ na myœli blachodachówkę. Reprezentuję poglšd, że na nowym dachu nie należy kłaœć imitacji jak można położyć oryginał czyli dachówkę np. cementowš. Gont papowy też jest imitacjš i do tego to jedno z droższych pokryć. Zauważ, że pod gont papowy należy zamontować płytę OSB lub sklejkę wodoodpornš i jednš wrstwę opowiedniej papy. A sam gont dobrej jakoœci to wydatek około 30,- za 1m2 efektywnego krycia. Dla porównania aktualnie jest w promocji daschówka cementowa BRAAS w cenie około 22,- za 1m2 dachówki podstawowej. Życzę rozsšdnych decyzji. Pozdrawiam.

roofer

autor: roofer » 22 lut 2006, 18:04

W Kraju nad Wisłą jest taka tradycja, że na dachu ma być ceramika lub beton a wszystko inne to imitacja tego.
Nie zamierzam burzyć narodowych tradycji, tym bardziej, że te pokrycia + jakaś ładna geometria dachu + extra wykonanie to jest to o czym marzy inwestor.
Jednak czasem bywa, że trzeba wziąc pod uwagę ograniczenia wykluczające pokrycia cieżkie - np zbyt mała wytrzymałość więżby, zbyt male pocylenie połaci, kształt geometryczny - powodujący drastyczny wzrost kosztow robocizny (np. dach w ksztalcie kapelusza czy stożka, owalnej wrecz beczki z plaskim grzbietem. Wtenczas nie można powiedzieć, że ktoś zastosowal imitację - zastosował pokrycie odpowiednie z takich a takich względów.

Np. takie Muzeum Babiogorskie w Zawoi, poprzednio pokryte gontem drewnianym, niektóre połacie dachu wypłaszczone, budynek drewniany i bardzo stary, zabytkowy.Więżba z zalożenia nie do ruszenia. Dachówka bitumiczna - klejona z dwóch warstw poza gontem drewnianym łupanym byla na tym dachu jedynym wyjściem.
Tam dachówka bitumiczna się testuje i tam, pod Babią Gorą likwidowane są wszelkie uprzedzenia i krzywdzące ta dachówką pochopne opinie.

Podkład pod dachowke bitumicną z desek, bez wpustów, a nawet ze wskazanym odstępem do 0,5 cm jest również bardzo dobrym podkładem. Jest kilka koniecznych warunków deskowania - deski do 15 cm szerokości, w przekroju słoje idą "wężykiem", dobrze przybite, odpowiedni rozstaw krokwi do 80 cm, deski sezonowane oczywiście i jeszcze kilka innych zasad dotyczących sposobów ostatecznego równania płaszczyzny.

Marek Mruczkowski Kraków


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów