« Zobacz poprzedni temat
druga warstwa kleju?
Zobacz następny temat »
Docieplenie kanadyjki

Docieplenie starego domu

Witam! Mieszkam w 100 letni domu grubosc muru to 50 cm z cegly z dziura wentylacyjna w srodku. duze ubytki tynku tam gdzie brak tynku slady wilgoci w pomieszczeniach wewnatrz. odpada ocieplenie wewnatrz gdyz jest to dom 5-cio rodzinny. czy jest sens ocieplac steropianem? czy tylko zbic stary tynk i rzucic nowy? jesli tak to jaki? dziekuje za pomoc!


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Styropian na zewnątrz zatrzyma wilgoć, ale ciepło nie ma szans do niego dotrzeć. Radziłbym zacząć od wentylacji , obniży zawilgocenie więc i poprawi opór cieplny.
Prawidłowo to tak powinno wyglądać


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Czyli steropian odpada. rozwiazanie jakie pan proponuje czyli ocieplenie od srodka tez odpada gdyz wiekszosc mieszkan jest po remoncie. moze wiec tylko zbic stary tynk do cegly i rzucic nowy? tylko jaki?

suchy


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Stały problem ... wilgoć.
Zapewnić wentylację.
Grubość i typ muru nie zmusza do wykonania ocieplenia.
Wywietrzyć usunąć ogniska osiadłej wilgoci.
Tynk ... gipsowy.
I znów śpiewka od nowa zapewnić pomieszczeniom wentylację stałą nie tylko na czas prowadzonego remontu.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
do GipsKarton:chodzi o tynk na zewnatrz budynku! to chyba gipsowo-wapienny? czy cementowo wapienny? jesli masz inny pomysl to bardzo prosze!

suchy


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
najlepszym rozwiazaniem tynk perlitowy.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
suchy napisał:
do GipsKarton:chodzi o tynk na zewnatrz budynku! to chyba gipsowo-wapienny? czy cementowo wapienny? jesli masz inny pomysl to bardzo prosze!
Na pewno nie gipsowo-wapienny. No chyba, że przeznaczony do wykonywania na zewnątrz. Mimo wszystko proponowałbym wykonać ekspertyzę budynku przez projektanta z uprawnieniami. Być może jest inne rozwiązanie, ale na podstawie takiego opisu trudno coś wywnioskować.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
oczywiście ze nie perlitowy gipsowo wapienny bo ten nadaje się jedynie do wnetrz, tylko perlitowy cementowo wapienny.Nazywa się on chyba Termix LTP.Powinien on rozwiazać wszystkie istniejące dylematy.Zresztą stosuje się go w konserwacji zabytków chyba nie przez przypadek.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A może jednak warto zastanowić się nad ociepleniem w oparciu o oddychające bloczki Multipor. Wiadomo, że nie ma rozwiązań idealnych, ale to chyba lepsze od wspomnianego styropianu, zwłaszcza, że Multipor poleca się w renowacji kamienic czy obiektów zabytkowych... Najważniejsze jednak, że takie ocieplenie łatwo wykonać samemu. na youtubie znaleźć można też filmik instruktażowy
http://www.youtube.com/watch?v=GzCh62MxFcY&translated=1


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
bugier napisał:
A może jednak warto zastanowić się nad ociepleniem w oparciu o oddychające bloczki Multipor. Wiadomo, że nie ma rozwiązań idealnych, ale to chyba lepsze od wspomnianego styropianu, zwłaszcza, że Multipor poleca się w renowacji kamienic czy obiektów zabytkowych... Najważniejsze jednak, że takie ocieplenie łatwo wykonać samemu.

Jeżeli ściana w starej kamienicy ma niedostateczną izolacyjność i zostanie przykryta porowatą izolacją (Multipor), to co stanie się z wilgocią ? W którym miejscu przegrody pojawi się punkt rosy ?
No chyba, że na warstwie z Multiporu zostanie wykonana paroszczelna bariera. Tylko po co w takim razie to "oddychanie" bloczków ?
No i jeszcze jeden aspekt Multiporu - cena niedawno jeszcze za bloczki 5cm grubości było to 65zł. Czy coś się pod tym względem zmieniło ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Urządzone.pl

E-dach

E-ogródek

E-mieszkanie

  • Jak kupować materac?

    Jak kupować materac?

    Zakup materaca to inwestycja w nasz dobry sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac to zdrowy kręgosłup, złagodzenie objawów alergii...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter