Ot taka ściana...

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

BoB budowniczy
Ot taka ściana...

autor: BoB budowniczy » 17 sty 2006, 9:47

Witam szerokie grono jeszcze szerszych zagadnień.
Nan w tej chwili stan surowy budynku - ściany 24 z gazobetonu.
Zabieram się na wiosnę za docieplenie.
Chcę docieplić 14 cm styropianem od zewnątrz
Od środka położyć stelaż 50mm wypełniony wełną mineralną, na to folia i płyta GK.

Czy taki układ ściany nie wpłynie niekorzystnie na gazbeton otulony z dwóch stron izolacją?? Jakiej folii użyć??

Gość

autor: Gość » 17 sty 2006, 10:47


BoB budowniczy

autor: BoB budowniczy » 17 sty 2006, 10:52

hmm...
powalająca odpowieć Panie Brzęczkowski

BoB budowniczy

autor: BoB budowniczy » 17 sty 2006, 10:55

A może coś na tremat ściany o którą wyżej opisałem??

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 17 sty 2006, 12:16

Witam
Skąd u ciebie takie pomysły, Jaki to ma sens??? trzeba było od razu budować dom w konstrukcji szkieletowej,
W dziale Dociepleń są uwagi na temat folii od środka.

viewtopic.php?p=7166#7166

pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 17 sty 2006, 13:46

"Jest spora grupa absolwentów szkół podstawowych, którzy uważają, że przepływ energii jest z większych wartości do mniejszych. W takim przypadku system grzeczy domu musiałby nagrzać ściany z dobrego przewodnika jakim jest omawiany beton, a ponieważ ściany stoją twardo na bazie fundamentowej z zbudowanej z niegorszego przewodnika, ciepło przez fundament odprowadzane byłoby pod dom. Zakładając, że pojemność cieplna gruntu pod domem jest dla naszego systemu ogrzewania nieskończonoć, a dobrze działa automatyka ( wył ogrzewanie np. przy 22 st.C) to temperatura omawianej ściany, będzie zawsze niższa niż temperatura w pokoju (wspomniane 22st) więc zgodnie z najlepszą wiedzą mur taki stanie się notorycznym odbiornikiem ciepła z pokoju. Wnioski: umieszczanie nawet najgrubszego styropianu za czymś co jest stałym (notorycznym ) odbiornikiem świadczy, że pomysłodawca takiego rozwiązania jest w tej grupie absolwentów, którzy uważają, że zimno wchodzi a nie ciepło wychodzi. Oczywiście odzielną kwestią jest czy wogóle istnieje w fizyce pojęcie zimna?
Do termostatów dbających o nasz komfort w domu i zapobiegających nadprodukcji ciepła, coraz częściej dokłada się czasówkę, czyli w których godzinach ma być jaka temperatura. W tym wypadku ogrzewanie solidnego muru na jeszcze solidniejszy fundamencie przypomina, jako żywo , gotowanie beczki z wodą, gdy się chce zrobić szklankę herbaty. Jaka jest właściwa grubość styropianu, gdy do niego ciepło z domu nie dociera, lub dociera w mocno okrojonej ilosci?" Cytat z innego forum
Wełna z folią od środka ułatwi więc sterowanie ogrzewaniem , zlikwiduje mostek termiczny do gruntu i zapobiegnie wchodzeniu wilgoci (jak w dachu).
Pozdrowienia

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 17 sty 2006, 14:02

złote myśli ważniaka Tom I rozdział 1

Slayer

autor: Slayer » 17 sty 2006, 14:17

pier..., pier..., pier....

Dom z gazobetony 24 cm wystarczy docieplić styropianem o grubości 12 cm by uzyskać współczynnik przenikania ciepła około 0,23. To bardzo dobry wynik. NIe ma potrzeby dawać grubszego ocieplenia niż 12, max 14 cm bo to nie ma sensu w naszych warunkach klimatycznych. To znacznie lepszy wynik niż wymaga norma i jak się norma zmieni to to i tak będzie lepszy wynik.
Do tego solidna izolacja podłogi na gruncie ze styropianu i izolacja ścian fundamentowych. Żadnej wełny od środka. Bob - pomyśl logicznie i trochę policz. Jak dasz wełnę od środka to co ci to da? Zimne ściany pod wełną i wykraplanie się na nich wilgoci=albo wentylacja mechaniczna albo zagrzybienie ścian a do tego zmniejszenie powierzchni mieszkania i ścian z waty, na których nawet obrazka nie powiesisz. Nie daj się robić w konia. To co poleca Brzęczkowski może i jest dobre, ale nie do ścian murowanych.

BoB budowniczy

autor: BoB budowniczy » 17 sty 2006, 14:20

Przeczytałem link.
Przypadkiem zajrzałem w ten
viewtopic.php?t=573
i pozostanę przy dociepleniu zewnętrznym na poziomie 14 cm styropianu.

PS. Panie TB może czas iść na rentę albo chociaż zacząć się leczyć!!!

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 17 sty 2006, 14:40

Przecież napisałem, że tylko część tu piszących uważa, że przepływ energii jest z większych wartości do mniejszych, że woda wykrapla się ze studzonego powietrza a nie odwrotnie. A to, że nalezę do tej części to wina moich nauczycieli, ale ich się nie wybiera.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 17 sty 2006, 14:44

BoB bardzo się cieszę z twojego wyboru, bo zawsze lepiej dla mnie jak ktoś ma porównanie. 150 kWh/m2 rocznie a 40 no i zdrowa atmosfera.

Awatar użytkownika
Kryspin
Aktywny
Aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 02 gru 2005, 8:12

autor: Kryspin » 17 sty 2006, 15:13

Panie TB po przeczytaniu powyższego linku dziwię się, że jeszcze się pan odzywasz na tym forum. Przecież 99% pańskich wypowiedzi to ograniczony bełkot dowodzący braku zdolności logicznego myślenia, niewiedzę i co najgorsze problemy z umiejętnościami rozumienia polskiego tekstu... co jednocześnie częściowo tłumaczy zassane przez Pana i błędnie interpretowane informacje z obcojęzycznych stron.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 17 sty 2006, 17:27

Przykro mi staram się pisać dość prosto, bo i fizyka jest prosta, przepraszam, że bardziej jasno roli izolacji i wentylacji, kierunku przepływu ciepła itp nie umiem wyjaśnić, ale obiecuję, że będę próbował. Wierzę, że kiedyś mi się uda i Pan zrozumie!

Gość

autor: Gość » 17 sty 2006, 17:38

Wyjaśniam:
moi klienci to znajomi tych, którzy już mają domy zaizolowane, są zdrowi i mało płacą. Ale ci co mają od początku wszysto dobrze, nie doceniają roli izolacji i wentylacji, tak jak ci co mieli domy nie izolowane, tylko poobklejane styropianem i źle wentylwane, drogie w utrzymaniu. Po naprawieniu błędów przysyłają mi znacznie więcej klientów ot tych pierwszych. A ponieważ wszyscy będą wcześniej czy później musieli zmniejszyć potrzeby cieplne do 40 kWh/m2 na rok, więc cieszę się, że Pan BoB podeśle mi nowych klientów, bo będzie nalezał do drugiej grupy.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 17 sty 2006, 17:57

złote myśli ważniaka Tom I rozdział 2


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów