drgająca podłoga

Podłoga, nawet ta wykonana z najbardziej trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, pod wpływem lat i użytkowania ulega zniszczeniu. Sprawdź jaką wybrać podłogę. Znajdziesz tu także informacje na temat pielęgnacji i konserwacji podłóg.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

fero
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: Głogów
drgająca podłoga

autor: fero » 08 cze 2009, 23:10

Witam. Mam zasadnicze pytanie , w jaki sposób możliwie najlepiej ograniczyć drganie starego drewnianego stropu. Sprawa wygląda tak: pokój ma szerokość 4,5 m i długość 7 m. Legary leżą na długości i jest ich pięć. Deski i polepę juz usunąłem a legary zaimpregnowałem. I co teraz ??? Jeden znajomy zaproponował aby po obu stronach każdej belki dać stalowe płaskowniki ( o długości ok.6.9 m, grubości 12mm i wysokości 12cm) i je skręcić. Wydaje mi się ze to rozwiązanie może za bardzo obciążyć strop i nie przynieść oczekiwanych efektów. Inny pomysł to taki aby, podobnie jak wyżej, po bokach legarów nabić kantówki ( przy okazji wyrównać nimi lekko "zbananiałe" środkowe belki). Następnie kantówki obkleić np. korkiem i na to położyć płyty OSB ( które już mam, grubość 22mm z wpustem i piórem).

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin

autor: GipsKarton » 09 cze 2009, 6:19

obie wersje bardzo ciekawe, po wykonaniu jak proponuja pojawi sie niebawem pytanie jak wyciszyc strop :)

czy wie pan jaka role spelniala polepa? i czym ja teraz zastapic?

fero
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: Głogów

autor: fero » 09 cze 2009, 7:52

Witam. Wiem jaką rolę pełni polepa, ma dociążyć i wygłuszyć strop no i zatrzymać ciepło. Pustą przestrzeń zamierzałem wyłożyć wełną mineralną najlepiej jakąś twardą.

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin

autor: GipsKarton » 09 cze 2009, 10:33

welna nie jakas tam twarda a plyty aku do stropow, scian.
jaki material bedzie warstwa ostateczna (panele, deska, plytki....) bo w zaleznosci od niego nalezy przygotowac odpowiedni ruszt na legarach. dla poprawy akustyki warstwa wstepna musi byc odizolowana od legarow. "posadzka" ktora bedzie wykonana np. z plyty OSB nie powinna byc zwiazana z rusztem - najlepiej ja wykonac tak ja posadzki plywajace.

fero
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 cze 2009, 22:06
Lokalizacja: Głogów

autor: fero » 09 cze 2009, 12:25

ostatecznie mają być panele ( jeszcze nie wiem jakiej grubości).
A tak przy okazji to serdecznie dziękuję za zainteresowanie moim tematem.

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin

autor: GipsKarton » 09 cze 2009, 14:50

na glownej stronie serwisu jest poradnik jak wykonac "posadzke" na stropie drewnianym. na stronach producentow welny sa wytyczne jak wykonac prawidlowo izolacje biorac pod uwage akustyke i ogioochronnosc.
gdy zdecyduje sie Pan na ktoras z wersji napewno bedzie latwiej rozmawiac o zagadnieniu i znajdzie sie tu forumowicz ktory "pokieruje" pracami.

AKUSTA_01
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 27 lip 2009, 19:39
Lokalizacja: Wrocław
Re: drgająca podłoga

autor: AKUSTA_01 » 05 sie 2009, 17:27

fero pisze:Witam. Mam zasadnicze pytanie , w jaki sposób możliwie najlepiej ograniczyć drganie starego drewnianego stropu. Sprawa wygląda tak: pokój ma szerokość 4,5 m i długość 7 m. Legary leżą na długości i jest ich pięć. Deski i polepę juz usunąłem a legary zaimpregnowałem. I co teraz ??? Jeden znajomy zaproponował aby po obu stronach każdej belki dać stalowe płaskowniki ( o długości ok.6.9 m, grubości 12mm i wysokości 12cm) i je skręcić. Wydaje mi się ze to rozwiązanie może za bardzo obciążyć strop i nie przynieść oczekiwanych efektów. Inny pomysł to taki aby, podobnie jak wyżej, po bokach legarów nabić kantówki ( przy okazji wyrównać nimi lekko "zbananiałe" środkowe belki). Następnie kantówki obkleić np. korkiem i na to położyć płyty OSB ( które już mam, grubość 22mm z wpustem i piórem).


Można zrobić zwykłą miękką podłogę na kołyskach akustycznych. Szybko wypoziomuje Pan wszystkie odchylenia oraz zaizoluje strop termicznie i akustycznie (zarówno od dzwięków uderzeniowych jak i powietrznych).

Pozdrawiam

AKUSTA


Wróć do „Podłogi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości

Gotowe projekty domów