Gazowe dylematy

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Marcin.
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:55
Gazowe dylematy

autor: Marcin. » 25 maja 2009, 8:53

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i już na początku przepraszam, jeśli swoim wątkiem powieliłem jakiś z przeszłości. tak jak w temacie biję się z myślami dotyczącymi remontu łazienki. Za trzy tygodnie już nie będę sobie mógł pozwolić na rozterki. Ale do rzeczy. Przymierzam się do remontu gruntownego łazienki w bloku, gdzie podłączona zastosowano gazowy podgrzewacz wody. i teraz przy wymianie nie wiem, na który się zdecydować, bo to że zostanę przy gazowym jest pewne. Miałem myśli o elektrycznym, ale już je rozwiałem. Czy zostać przy przepływowym, czy zdecydować się ku pojemnościowemu. Zauważę tylko, że ma zaspokoić potrzeby dwóch osób:) Wiem, że bardziej komfortowy jest pojemnościowy, ponieważ nie ma tej upierdliwości z ciśnieniem wody, ale ja to się ma w praktyce, trudno mi powiedzieć i stąd moje zapytanie. Wiem też, że na rynku przeważają zdecydowanie przepływowe podgrzewacze, ale czy to o czymś świadczy. Z tego co się orientuję, to Ariston proponuje cztery modele pojemnościowych właśnie. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, dotyczące również zasady działania powyższych. Pozdrawiam!

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 25 maja 2009, 19:26

Nie masz raczej szans na zamontowanie w bloku pojemnościowego podgrzewacza gazowego. Rurę spalinową o max. długości 90cm można wypuścić tylko przez ścianę lub strop.Da radę?
Pozostaje więc tylko przepływowy.
adam

Marcin.
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:55

autor: Marcin. » 25 maja 2009, 20:27

Dzięki za odzew, no to jestem lekko zbity z tropu, czyli nie może być rura podłączona do przewodu kominowego?
Wiem, że niektórzy coś takiego mają zamontowane w blokach, ale na temat legalności i bezpieczeństwa powyższego rozwiązania nie jestem w stanie nic powiedzieć.

Marcin.
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 wrz 2007, 15:55

autor: Marcin. » 26 maja 2009, 20:51

No i znalazłem taki model:
termet.com.pl/strony/produkty_ggwp.htm

Ale przyznam, że zastanawia mnie taka wskazówka:
automatycznie regulowana moc w zakresie od 4,8 do 19,2 kW, dzięki czemu użytkownik uzyskuje stałą temperaturę wody, niezależnie od jej przepływającej ilości

Chodząc dotychczas do specjalistycznych sklepów i słuchając opinii zatrudnionych w nich fachowców, wszyscy jednogłośnie odpowiadali, że przy słabym ciśnienie nie ma mowy o ciepłej wodzie oraz, że od razu ciepła woda i jak nie popłynie. To jak faktycznie z tym, się zastanawiam, bo powyższe dane jakby tym teoriom przeczyły.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów