Adaptacja poddasza.Proszę o opinie czy robie wszystko dobrze

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

asior
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2009, 13:52
Lokalizacja: Kraków
Adaptacja poddasza.Proszę o opinie czy robie wszystko dobrze

autor: asior » 24 maja 2009, 18:26

Witam
Zaczynam zabawę z adaptacją poddasza w bloku.
Proszę zobaczyć jak to wszystko u mnie wygląda. Poniżej podaję linka ze zdjęciami.
:arrow: asiorpl.multimo.pl/strych/strych.html
Wraz z postępem prac będę uaktualniał stronkę jak poruszają sie prace, również licząc na Państwa pomoc bo od razu wspomnę że jestem zielony w tych sprawach :)
Na początku mam pytanie jaką wybrać wełnę ?
Zastanawiam się nad ISOVEREM SUPER MATĄ która ma najlepsze właściwości, ale nie wiem czy jest sens wydawać pieniądze na Super Matę czy może wystarczy Uni Mata która jest sporo tańsza.
Szerokość krokwi jest u mnie 17cm. Myślę aby dać 15cm wełny (2 cm zostawić przerwy przed wełną aby była cyrkulacja powietrza ) i na to 5cm wełny tak aby była równo z profilem na rigips.
Ale wracając do pytania to w mojej miejscowości ceny za 1m2 ISOWERA są znaczne.
- Super Mata 15cm – 25,60zł współczynnik przewodzenia ciepła - 0,33
- Super Mata 5cm – 11,20zł współczynnik przewodzenia ciepła - 0,33
- Uni Mata 15cm – 13,23zł współczynnik przewodzenia ciepła - 0,39
- Uni Mata 5cm – 5,67zł współczynnik przewodzenia ciepła - 0,39
Drugie pytanie to jaką zastosować folię paroizolacyjną między wełną a rigipsem ?
Czy kupić zwykłą żółtą folię czy lepiej wydać więcej kasy i kupić już coś lepszego ?
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam

tolek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 28 mar 2008, 21:24
Lokalizacja: Mazowieckiede

autor: tolek » 24 maja 2009, 19:04

Witam,asior,Ty nie kombinuj,to że jesteś zielony -to widać.Nie obejdzie się bez pomocy fachowca na miejscu,wedle Mnie to tę folię co widać trzeba ściąć i do śmieci z nią,już masz mokre krokwie,gdzie wentylacja.jeśli na tej foli są kontrłaty po tym dopiero nabite deski,oczywiście zwentylowane to może przy staranności wykonania by to przeszło.Nie wiem co jest na deskach,pod dachówką-jak zostawisz tak jak teraz to góra 20 lat i cały dach do roboty,sam nie dasz rady,za dużo do pisania aby to na forum załatwić,daj zarobić tym co się na tym znają-choć jak patrzę na tę folię to to mi się marnie widzi,pozdrawiam.

GipsKarton
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 750
Rejestracja: 21 lut 2009, 18:22
Lokalizacja: Szczecin

autor: GipsKarton » 24 maja 2009, 19:07

skoro decyzja zapada na ocieplenie o grubosci 20cm (zbyt malo dostepnej przestrzeni pod krokwiami) proponuje zastosowac welne uni jako zasadnicza warstwa miedzy krokwiami a na warstwe na krokwiowa zastosowac welne super.
paroizolacja zwykla folia isovera. co do cen zalecam negocjacje ze sprzedawca.
samo pozostawienie szczeliny miedzy welna a folia dachowa nie da zbyt wiele, trzeba zapewnic wlot powietraz pod okapem oraz wylot w kalenicy.

asior
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2009, 13:52
Lokalizacja: Kraków

autor: asior » 24 maja 2009, 19:39

tolek
jeżeli chodzi o mokre krokwie to nie raz wchodziłem na poddasze po dużym deszczu i na mojej części są wszystkie suche. Jeżeli chodzi o miejsce gdzie jest wentylacja to już nie jest moja część poddasza. W miejscu gdzie jest wentylacja to jest klatka schodowa. Ja mogę zagospodarować maksymalnie do słupka z cegieł tak jak na tym zdjęciu.
asiorpl.multimo.pl/strych/12.jpg
a dokładnie do pierwszego prawego słupka, jest przesunięty parę cm przed lewym
asiorpl.multimo.pl/strych/22.jpg
Nie wiem dlaczego nie nadaje się ta folia ?? Moje mieszkanie które składa się również z części poddasza tu widać moje okno fakro na skosie
asiorpl.multimo.pl/strych/30dachowka3.jpg
i jest zastosowana ta sama folia od powstania tego bloku. Tym bardziej nie jedno poddasze juz jest zaadaptowane u nas na osiedlu i jeszcze u nikogo nie wymieniali tej foli ( za folią jest tylko dachówka nie ma żadnych desek nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ?)

Zdjęcie jak wygląda blok
asiorpl.multimo.pl/strych/domek.jpg

tolek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 28 mar 2008, 21:24
Lokalizacja: Mazowieckiede

autor: tolek » 24 maja 2009, 20:10

Witam,a więc dobrze,tam gdzie przerwana folia widziałem drewno,jak twierdzisz że tam jest już dachówka to właściwie jest zrobione.Ta folia ma jednak znikomą paroprzepuszczalność,musisz starannie zrobić ,jak GipsKarton napisał-wentylacja musi być,to poddasze było jako jedno,teraz podzielone,musi każde mieć swoją wentylacje,pozdrawiam.

asior
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2009, 13:52
Lokalizacja: Kraków

autor: asior » 24 maja 2009, 20:27

Jeżeli chodzi o wentylację to oczywiście zastosuję się do rad. Jeżeli chodzi o wlot to chyba musi być dobrze bo inaczej już od dawna w moim mieszkaniu by się coś działo. Musze sprawdzić jak wygląda sprawa z wylotem w kalenicy.
A czy tą folię muszę posklejać taśmą na łączeniach ?
asiorpl.multimo.pl/strych/3.jpg
bo w niektórych miejscach odłazi
asiorpl.multimo.pl/strych/9.jpg

tolek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 28 mar 2008, 21:24
Lokalizacja: Mazowieckiede

autor: tolek » 25 maja 2009, 19:54

Witam,jak jest tak jak widać ze zdjęcia te wyższe łączenie ,może być,nie ma potrzeby tego kleić.Łączenie na dole-górna folia chyba nie zachodzi na dolną,ewentualne skropliny będą moczyć wełnę,ze zdjęcia widać też chyba mokrą krokiew.Paro izolacja powinna być klejona,pomiędzy sobą oraz do ścian,dopilnuj szczeliny pomiędzy wełną a tą białą folią,wlot oraz wylot powietrza,najpierw jednak dojdź dlaczego krokwie są mokre,potem dopiero zabuduj ,pozdrawiam.

asior
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2009, 13:52
Lokalizacja: Kraków

autor: asior » 28 maja 2009, 22:24

Dzięki za odp.
Jeżeli chodzi o krokwie to nie są mokre ale faktycznie widać jak by była ta jedna na zdjęciu mokra (to chyba jakieś przebarwienie czy coś takiego). Przez ostatnie dwa dni sporo u mnie pada wiec weszłem sobie na poddasze aby sprawdzić czy gdzieś coś przecieka. Na szczęście nie ma żadnych przecieków i wszystko jest suchutkie.

Mam pytanie. Na tej ściance
Obrazek
planuję powiesić telewizor LCD który by był równo ze ścianą z rigipsu. Na około LCD chciałbym dać 15cm wełny a w miejscu gdzie by był powieszony LCD zastosować coś (ocieplenie) co jest ciękie a zarazem by spełniało właściwości np. 15 cm wełny. Tylko czy cos takiego istnieje ???
Nie mam możliwości ocieplenia tej ścianki z drugiej strony :(
Bardzo proszę o jakąś poradę

asior
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 16 maja 2009, 13:52
Lokalizacja: Kraków

autor: asior » 31 maja 2009, 10:02

LCD musi być równo z ścianą nie może wystawać, ponieważ przy ścianie będzie otwór na schody a zarazem grubość maksymalnego ocieplenia może być 15cm wiąże się to wszystko z otworem na schody :( więc tam gdzie LCD nie może być więcej niż 5cm :( i w tym miejscu bym chciał coś zastosować aby dobrze ogrzać to miejsce. Ścianka jest cienka a za nią nic nie ma. Jest to blok spółdzielczy i niemozna ocieplać z drugiej strony.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów