SCHIEDEL czy PLEWA

Jestem na etapie orientowania się w zakresie materiałów budowlanych i mam pytanie: czy ktoś mógłby mi doradzić który z systemów kominowych wybrać - Schiedel czy Plewa? Nie ukrywam, że skłaniam się przy wyborze w kierunku Schiedla, ale chciałbym usłyszeć opinię innych osób.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
PLEWA cena niższaa jakoc podobna


odpowiedz
sprawdź jeszcze system kominowy Leier.


odpowiedz
Przemek napisał:
PLEWA cena niższaa jakoc podobna


Co do jakości to zdania są podzielone. Z tego co słyszałem, to Plewa ma kominy pokryte jakąś glazurą na zewnątrz, tylko po to, żeby rury nie przeciekały. Nie wiem na ile to prawda, ale coś w tym pewnie jest. Poza tym zastanawiam się co się stanie z tą glazurą jak w komin pójdzie wysoka temperatura. Czy nie popęka? Spotkał się ktoś może z takim problemem?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam, w ubiegłym roku w czerwcu polecono mi dwa kominy Plewa Uni FE 18/18 do kominka i kotłowni do pieca opalanego na wszystko(drewno,węgiel).Kominy postawione,budowa zakończona.Kominkarz ostrzegał,że do mojego kominka gdzie wylot jest fi 200 to kanał kwadratowy 18/18 jest ok ale wejście do kanału jest okrągłe i ma tylko fi 180.Będzie musiał jeszce zredukować rure od kominka do fi 160 żeby bezpiecznie podłaczyć.Mogą być problemy z ciągiem.Ja kazałem tak zrobic bo komin juz przecież stał.Po czasie okazało sie, że miał racje.Ogień dławi się a każda próba otwarcia kominka to dwie godziny wietrzenia salonu.W kotłowni natomiast na dole komina pojawiają się śmierdzące czarne plamy.Kominiarz ocenił w dwóch zdaniach- kto mi sprzedał do pieca na drewno i węgiel komin bez odskraplacza i wietrzenia wełny w kominie.Przy takim opale jest dużo wilgoci,nasiąka wełna i gnije a od niej pustak.Jak powiedział powinienem kupić Shidela i byłby spokój.Na szczęście ten kom in jest w ścianie pomiędzy kotłownią i garażem.Może wiecie jak teraz można zabezpieczyć ten komin przed tym bo teraz palę tylko na ciepłą wodę ale boję się,że następnej zimy plamy podejdą mi na wysokość 1 m.A wymiany teraz komina to sobie nie wyobrażam.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Czyli jednym zdaniem: SCHIEDEL i święty spokój. Tak porównywałem jeszcze cenowo kominy SCHIEDEL i PLEWA i powiem szczerze, że różnica nie jest aż tak kosmiczna jak ogólnie się mówi. Poza tym mój znajomy budował 4 domki i wziął do nich również Schiedla. Na pytanie, co przesądziło o jego decyzji, a wiem że zastanwiał się nad PLEWĄ, to stwierdził, że oprócz jakości, dla niego ważny był serwis. Okazuje się, że Schiedel ma podobno serwis, który w przypadku nawet błędów wykonawczych jest w stanie pomóc klientowi. Słyszał ktoś może coś o tym? Jeżeli to prawda, to decyzję praktycznie już podjąłem, bo co mi po gwarancji, gdy serwisu nie ma?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Prosze rozwazyc jeszcze system ICOPAL - polecam


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
A ja nie polecam kominów firmy Icopal, ani IBF - pękają szamoty już po pierwszym paleniu i wcale nie przy rozpalaniu, ale jak już komin sobie stygnie. Żadnego oprócz Schiedla nie polecam.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
to że pękają jestem w stanie znieść ale pod jednym jedynym warunkiem: Firma je produkująca posiada wyszkolony serwis i usunie usterkę!!!


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Wiedza dotyczaca komina
Witam
Kiedy komin przesiaka zapachem wewnatrz pomieszczen jest pewien sposob ktory to moze zlikwidowac.
TYM SPOSOBEM JEST SZKLO A PRECYZYJNIEJ SZYBA.Nalezy skuc tynk i na szerokosc komina klejem cementowym od sufitu po podloge danego pomieszczenia przymierzyc i przykleic platy szyby.Szyba nigdy nie przepusci wilgoci ani zapachu.Polecam ten sposob u mnie dziala.Pozdrawiam forumowiczow.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Co do kominów PLEWA to są godne polecenia.
Jak czytałem wcześniej z problem ich cieknięcia przy fundamencie, wina stoi wyłącznie po stronie sprzedawcy lub inwestora iż nie dopilnował aby komin był do paliw mokrych gdzie występuje zjawisko kondensacji- w takim przypadku najlepiej sprawi się UNI FU
-www.systemy-kominowe-plewa.pl/oferta.html
Zaś szkliwienie jest PO WEWNĘTRZEJ STRONIE co pomaga wyłącznie w szybszym zciekaniu wilgoci po ściankach ceramiki.
A co do serwisu to podobno ( wiem z pewnego źródła że przedstawiciele PLEWY przyjeżdżają do każdego klienta gdzie tylko zostanie zgłoszona jakaś usterka lub problem z doborem odpowiedniego systemu/jeżeli istnieje taka konieczność.

POLECAM


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Koledzy ja pracuję w firmie nie wiem czy ktoś słyszał sos dla kominów i to właśnie schiedel nam zleca takie poprawki serwisowe jak i usterki złego montażu mamy ich autoryzacje i szczerze jak ktoś wybiera komin schiedla to proponuje systemy rondo plus rury są z leprzego materiału niż zwykłe rondo a do tego ten pierwszy system ma w pakiecie ściek kondensatu a w tym drugim kondensat idzie w posadzke też dość dobre są kominy TONA.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Jeżeli masz jaki kolwiek problem z montażem, profesjonalną wyceną, doradztwem lub potrzebujesz róznego rodzaju wyposażenia:
systemów kominowych i wentylacyjnych,
- kolektorów słonecznych,
-kominów ceramicznych,
-wkładów kominowych,
-pustaków wentylacyjnych,

To dobrze trafiłeś!!!!!

"Systemy kominowe i wentylacyjne"
Dariusz Szczykutowicz

Oferują Państwu szeroki zakres w danej kategorii.

Zapraszamy na naszą strone internetową!!!!!!

Dariusz Szczykutowicz


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
zapewne za chwilę będę mógł podzielić się opinią na temat kominów Plewy, gdyż będziemy je stawiać na budowie - klient się uparł bo tańsze - 7000 Plewy, a 7600 Schiedela. Mnie jednak nie przekonują kwadratowe profile kamionkowe bo i chyba raczej na pewno cug w takich słabszy niż w okrągłych.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
dziadki stawiali z cegły pełnej i po 100 lat stoją i działają , a są kanciaste Smile

Cezar


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ogródek

E-ściany

E-okna

E-dach

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter