« Zobacz poprzedni temat
szambo "szczelne"?
Zobacz następny temat »
Montaż pompy SFA Sanivite Silence

Podłaczenie budynku do istniejącej studzienki kanalizacyjnej

Witam na forum !
Mam taki problem. Na terenie działki mam 2 budynki, z tego jeden nowy, podłaczony jest do sieci kanalizacyjnej, za pośrednictwem studzienki na terenie posesji. Teraz w ramach remontu kapitalnego chciałbym do tejże studzienki podpiąć drugi budynek, dotychczas posiadający szambo. Podpięcie z szamba nie wchodzi w grę. Odległość budynku od studzienki to około 7 - 8m. Czy jest możliwe podłaczenie samodzielne tego drugiego budynku i czy na to konieczny jest jakiś projekt. Pytam, bo wodociągi marudzą coś o wykonaniu przyłacza pomimo że jak mówiłem wcześniej, istniejące zostało odebrane i jest użytkowane.
Dodam - choć nie wiem czy to jest istotne, że ten drugi budynek zasilany jest w wodę z innego przyłacza wodnego.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Najlepiej to się zwrócić do wodociągów. Myślę, że bez projektu się nie obędzie. chyba że wykombinuje Pan podłączenie tek, aby było tylko jedno wejście do tej istniejącej studzienki.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Czy ta studzienka, do której chcesz się podpiąć z nową rurą, jest pierwszą studzienką licząc od strony budynku?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jest pierwsza. To wynika z tekstu. Jeżeli się włączy przed tą pierwsza studzienką (licząc od strony budynku) to jest to instalacja wewnętrzna i projektu nie trzeba. Jeżeli jednak chce osobno wpiąć budynek do tej pierwszej studzienki, to taki projekt trzeba zrobić. Oczywiście na instalacji pomiędzy budynkiem nie podłączonym a studzienką nie może się znaleźć żadna nowa studzienka, bo wtedy ona będzie pierwsza. Sprawa jest prosta i jasna i nie widzę powodów do jej komplikowania rozważaniami na temat czy pierwsza studzienka jest pierwsza czy nie skoro jurek wyraźnie napisał, ze studzienka jest tylko jedna. Pozdrawiam.
PS Kolego a tak w ogóle, to w umowie o odprowadzenie ścieków powinno się sprawdzić, kto odpowiada za eksploatację przyłącza kanalizacyjnego. Drogi Alibabo w Ustawie pisze, że za przyłącze odpowiada jego właściciel, chyba że ww. Umowa stanowi inaczej. W związku z tym rozważania czy studzienka jest pierwsza czy druga nie maja sensu w myśl umowy. Tu wyszedłem z założenia, że wodociągi, ponieważ chcą projektu na włączenie...


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Dużo słów, ale mało treści.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
kolego ustawę umie czytać każdy, kto skończył 8 klas szkoły podstawowej. jednak trzeba wiedzieć jeszcze co z tym zrobić. Proszę nie wprowadzaj ludzi w błąd. Siedzę w tym na co dzień, rozpatrywałem multum takich spraw i znam je z reala a nie znad ustawy... W sprawie tej studzienki rozpatrzenie czy jest to pierwsza studzienka czy nie nie pomoże. Tu trzeba skorzystać z co najmniej trzech dokumentów. Sama definicja przyłącza nie wystarczy.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Tak jak pisze Broda - co jest w warunkach przyłączenia, bo bez tego ani rusz. Jeżeli są do studni na terenie posesji to u mnie załatwia się to na uzgodnienie z komunalką, ale bez projektu szczątkowego się nie obejdzie (trasa na mapie zasadniczej podbita przez osobę z uprawnieniami instalacyjnymi).

Jeżeli warunki sa do studni poza posesją to projekt już konkretny i zgłoszenie do starostwa, może być tak że nie obędzie się bez ZUD i zgody właściciela działki na której znajduje się studnia.

Nadzory budowlane - zapytaj.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Studzienka jest tylko jedna, na terenie posesji, ale muszę sprawdzić - co jest w umowie na temat jej własności - ale najprawdopodobniej jest we władaniu wodociągów.
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to zakładam trójnik, wpinam się z nową rurą a potem zgłaszam fakt do wodociągów.
Problem jest z tym, że ten drugi budynek ma inne przyłącze wody i odrębną umowę na jej dostawę . Czy to nie wadzi, że byłyby dwa źródła dostawy wody a jeden punkt odbioru ścieków?.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Kolego a ty czytasz co ci piszą ?

Warunki przyłączenia do sieci kanalizacji sanitarnej dla nowego budynku od "wodociągów" masz ?

Jeśli nie to wystąp.

Nadzory budowlane - zapytaj.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie czyta. Czeka aż mu ktoś powie, że może robić bez przeszkód.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Przeczytałem, zrozumiałem dzięki za pomoc.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-mieszkanie

E-ściany

E-łazienki

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter