sieć kanalizacji deszczowej

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

roman baran
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 15 mar 2009, 21:49
Lokalizacja: rzeszów
sieć kanalizacji deszczowej

autor: roman baran » 25 kwie 2009, 20:07

Witam mam pytanie jak wykonać instalacje odprowadzającą wodę deszczową do sieci miejskiej jest to sieć tylko do wody deszczowej interesuje mnie czy musze wykonać syfony przy każdej rurze spustowej będzie ich w sumie 6,4 na domu i 2 na garazu obawiam się ze bedą się wydostawać jakieś nieprzyjemne zapachy w okolicy dachu około 4m od rynny będzie czerpnia powietrza do wentylacji mechanicznej czy mozna by było wykonać to w ten sposób przy rynnie spustowej pionowej dałbym tylko odkręcaną rewizje kolanko 90stopni i bezpośrednio puściłbym to do głównej sieci sieć jest około 20m od domu a 30 od garazu czy mozna to tak wykonać

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:

autor: Wavin Metalplast-Buk » 28 kwie 2009, 10:58

Aby prawidłowo wykonać instalację kanalizacyjną (przykanalik) łączącą rury spustowe systemu rynnowego z siecią kanalizacji deszczowej lub ogólnospławnej należałoby zwrócić się do projektanta, który na podstawie ilości odprowadzanej wody dobierze odpowiednie średnice. W przypadku domów jednorodzinnych, gdzie nie mamy do czynienia z dużymi powierzchniami dachu możemy wszystkie rury spustowe wokół budynku połączyć za pomocą rur kanalizacji zewnętrznej fi 110 mm lub maksymalnie 160 mm. Przed włączeniem do zewnętrznej sieci kanalizacyjnej całość podłączamy do deszczowej studzienki zbiorczej fi 315 mm z zasyfonowaniem wodnym. Aby zapobiec przedostawaniu się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń z dachu do studzienki, na pionach spustowych należy zainstalować czyszczaki z kratką. W ten sposób zagwarantujemy poprawne funkcjonowanie układu, a zamknięcie wodne w studzience uniemożliwi wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów z sieci kanalizacyjnej.
Doradca Wavin

Bit85
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2009, 13:45

autor: Bit85 » 11 maja 2009, 13:53

Witam mam pytanie, jakie materiały stosuje sie do budowy sieci kanalizacji deszczowej, odprowadzania wód deszczowych. ponieważ w wiekszosci znajdowanych materiałów wszystko jest wymieszane, kanalizacja sanitarna z deszczowa, nie ma rozgraniaczenia co do możliwości stosowania konkretnych materiałów w odprowadzaniu wód deszczowych ze zlewni.
Chodzi mi głównie o przewody, kanały.
Z góry dziekuje za szybko odpowiedź ;] ;] pozdrawiam serdecznie. :D

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:

autor: Wavin Metalplast-Buk » 12 maja 2009, 8:34

Do wykonania przyłączy kanalizacji sanitarnej i deszczowej stosowane są takie same rury. Najpowszechniej stosowane są rury kanalizacyjne z PVC-u. Są one pomarańczowe - taki kolor jest oznaczeniem kanalizacji zewnętrznej. Występują one w dwóch odmianach - rury "ekskluzywne" - ze ścianką litą jednorodną (droższe) i rozwiązanie "ekonomiczne" ze ścianką trójwarstwową z rdzeniem spienionym. Oba typy rur występują w kilku rozwiązaniach wytrzymałościowych - mają różne grubości ścianek - są rurami rożnych klas. Najczęściej na przyłącza stosuje się rury klasy "N "średnie" lub klasy "S" ciężkie. Jeśli rury wykonywane są tylko w otoczeniu domu, gdzie ruch ogranicza się do podjazdu samochodu osobowego wystarczą rury klasy N. Rury klasy S stosuje się, gdy prowadzimy rury pod ulicami i drogami. Uwaga, jeśli mają być zastosowane rury o średnicy 110 to są one dostępne tylko w klasie S.
Doradca Wavin

andgu
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2010, 8:12
Re: sieć kanalizacji deszczowej

autor: andgu » 25 lip 2010, 8:31

Witam
mam pytanie odnośnie rur kanalizacji deszczowej.
na jakiej głębokości umieszcza sie rury odprowadzoające wodę ze spustów rynnowych do rowu?
Jak schematycznie powinna wyglądać kanalizacja deszczowa wokół domu poczynając od spustów rynnowych?
czy gdy przy każdym spuście rynnowym jest czyszczak to na kanalizacji deszczowej potrzebne są studzienki rewizyjne jak n.p. przy drenażu na każdym rogu? czy wystarczy łączyć je kolanami?

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:
Re: sieć kanalizacji deszczowej

autor: Wavin Metalplast-Buk » 02 sie 2010, 7:36

Zamieszczone pytania to kwestie do rozpatrzenia przez projektanta. Przebieg trasy rurociągu, głębokości posadowienia rur, ilość studzienek itp. są analizowane indywidualnie dla każdego projektowanego obiektu. Głębokości podłączenia przyłącza kanalizacji deszczowej do rowu melioracyjnego zależą m.in. od rzędnych posadowienia rurociągu, rzędnych rowu melioracyjnego oraz długości trasy przyłącza (czasami konieczne może być wykonanie przepompowni wód deszczowych). Podobnie o ilości zastosowanych studzienek decyduje projektant oceniając możliwości eksploatacyjne przy zapewnieniu bezpiecznego działania kanalizacji deszczowej dla każdego projektowanego przypadku.

Awatar użytkownika
aqua-kret
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2010, 11:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: sieć kanalizacji deszczowej

autor: aqua-kret » 09 sie 2010, 12:24

Modernizacja i budowa


dodatkowe usługi: Całodobowe Pogotowie Kanalizacyjne Wrocław


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów