« Zobacz poprzedni temat
pęknięcia na suficie
Zobacz następny temat »
Wylewka na balkonie, tarasie

Pęknięcia na suficie

Witam wszystkich fachowców.
Mam dość poważny problem.
Nowo wybudowany dom,stropy z (sory nie znam fachowego określenia)pustaków. Po położeniu tynków gipsowych pojawiły się pęknięcia.
Czy jest jakiś skuteczny sposób żeby pozbyć się tych pęknięć???????


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
pęknięcia najpewniej powstały od tzw. "pracy budynku a dokładniej stropu" średni czas takiej pracy to około trzy lata chociaz to zalezy od warunkow posadowienia uzytych materialow etc... pewnie powstana jeszcze nie jedne rysy i pekniecia i nie ma sie co tym martwic.
zeby usunac pekniecia mozesz wypelnic je akrylem i zamalowac, chociaz to raczej niezbyt trwale rozwiazanie i moze byc problem z pokryciem przez farbe. najbardziej trwalym rozwiazaniem jest wyrycie wiekszej i glebszej bruzdy i zastosowanie wiekszego kawalka fizeliny lub nawet siatki (takiej jak uzywa sie przy elewacjach) i zaszpachlowanie. Te materialy "pracuja" i pekniecia nie powinny sie pojawic choc pelnej gwarancji dac nie mozna.
pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
a po jakim czasie od wybudowania domu się wprowadziłeś??na pewno krótkim ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Zarysowania jak mówił poprzednik moga się dalej pojawiać przez całe zycie budynku tyle że największa ich intensyfikacja jest w okresie od 0-3 lat od oddania budynku.
Akryle,fizeliny ect to już raczej przeżytek.No może na styku krawędzi ścian i ściana/sufit może dać radę akryl ale na powierzchniach już nie.
Na powaznych inwestycjach stosuje się masę MUROPLAN firmy BASF. Dobre i niestety drogie.Ale z moich obserwacji póki co - skuteczne.
Patrz link:
basf-cc.pl/pl/produkte/chemia_bud/naprawcze/masy_szpachlowe/Muroplan/Documents/muroplan.pdf


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-instalacje

E-łazienki

E-ściany

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter