Firma remontowa - proszę o kilka porad

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

D&D
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2009, 0:22
Firma remontowa - proszę o kilka porad

autor: D&D » 26 mar 2009, 11:43

Witam,
Pomysł takiej działalności zrodził się dawno, czas go zrealizować ;) Jestem świeżo po skończeniu pierwszego stopnia studiów (inż) i od października zamierzam iść na magisterkę.

Moje pytanie jest takie: Warto teraz brać się za otwieranie firmy, czy poczekać te pół roku i wtedy jako student założyć działalność?
Jakie korzyści mógłbym mieć z tytułu studenta?

Jak się rozliczać z takiej firmy? Przyznam że trochę się tego boję, jeśli chodzi o sprawy urzędowe to jestem z nich jeszcze zielony.
Dodam że ma być to działalność jednoosobowa zatrudniająca 2-3 osoby.
z góry dzięki za jakiekolwiek rady :)

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 26 mar 2009, 14:31

Jakie studia ?
Jeżeli budowlanka to zrób praktykę a potem uprawnienia budowlane i zakładaj firmę. Można uzyskać jakieś środki z unii lub urzędu pracy.

D&D
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2009, 0:22

autor: D&D » 26 mar 2009, 17:06

Nie budowlanka, skończyłem politechnike. Ma to być firma wykończeniowa, mam już kilka zleceń które czekają. Zastanawiam się właśnie czy działać już jako nie student, lub czekać aż znowu nim będę, ewentualnie zarejestrować wszystko na brata który studiuje i później przerejestrować na siebie?

Szukałem w internecie na temat ulg jakie przysługują studentom otwierającym swoją działalność, niestety dowiedziałem się tylko tyle że w przypadku swojej pierwszej działalności płace niski ZUS przez okres 2 lat (obojetne czy jestem studentem czy nie).

jackuck
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2009, 22:18
Lokalizacja: Wrocław

autor: jackuck » 26 mar 2009, 23:05

Polecam rozpoczęcie działalności jako zarejestrowany bezrobotny. Miałem podobną sytuację w rodzinie -gdy brat jako student chciał założyć działalność gosp. to po wizytach po urzędach okazało się, że jako studentowi nic mu się nie należy (chodzi mi tu o różnego rodzaju dotacje) no może poza ulgą zusowską. Natomiast już jako absolwent warto zarejestrować się jako bezrobotny w urzędzie pracy i od razu ubiegać się o dotacje. Jest ich kilka ale dokładnie jakie i ile to ostatnio nie wiem bo dawno się nie orientowałem, poza tym to też często zależy od regionu kraju.
pozdrawiam i życzę udanej walki z urzędnikami. :D
jackuck

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 27 mar 2009, 7:48

Tak, tylko żeby dostać dotację to trzeba spełniać pewne wymagania a kolega D&D nie ma za bardzo czasu. Jeżeli już to nie zakładaj nic na brata czy siostrę jak coś robisz to rób na siebie.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Omgili [Crawler] i 37 gości

Gotowe projekty domów