Jak to jest z tym i3

Witam
Pytanie do specjalisty z Illbrucka. proszę mi wytłumaczyć racjonalnie dlaczego mam wybrać do montażu okien właśnie system i3 który jakby nie było jest nowością na rynku i dlaczego mam być pewien że okno uszczelnione w tym systemie będzie prawidłowo zamontowane i nic się nie zmieni po latach eksploatacji. Dlaczego mamy nagle zrezygnować z pian które są stosowane od tylu lat na rzecz kolejnej nowości. Prosze o jakieś konkrety


odpowiedz
czy specjalista firmy illbruck zagląda tutaj wogóle????


odpowiedz
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam. Przejdźmy jednak do tematu.
System illbruck i3 ma nam wskazać, że do właściwego zabezpieczenia połączenia okna lub drzwi z murem potrzebne są trzy warstwy z których każda spełnia inną rolę. Pianka którą powszechnie stosujemy przy montażu okien jest tylko termizolacją i powinna być uzupełniona o warstwy zabezpieczające nasze połaczenie ze strony zewnętrznej i wewnętrznej. Pianka będzie bardzo dobrze spełniać swoją rolę wtedy, kiedy będzie utrzymana w stanie maksymalnie suchym i właśnie temu służą te warstwy. Warstwa wewnętrzna ma zabezpieczyć przed napływem wewnętrznego ciepłego i wilgotnego powietrza do spoiny, gdzie na skutek ochłodzenia para ulega wykropleniu. Warstwa zewnętrzna natomiast musi być elastyczna i paroprzepuszczalna aby przejąć różną rozszerzalność termiczną przylegających materiałów / mur i okno / oraz umożliwić odparowanie wody która mogła dostać się do wnętrza połączenia. Tak więc nie rezygnujemy z piany lecz ją uzupełniamy o dodatkowe materiały pozwalające znacznie wydłużyć okres właściwego funkcjonowania połączenia.Ten trójwarstwowy system jest już powszechnie stosowany w Europie zachodniej od wielu lat. Doczekał się również opracowania odpowiednich norm w Rosji. U nas niebawem mają się również ukazać wytyczne montażu okien opracowane przez ITB. Jeżeli chce się Pan więcej dowiedzieć zapraszam do naszej siedziby w Krakowie przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 13
Pozdrawiam

Doradca illbruck


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Co mi da że zamontują tak właśnie okna?
czy nie wystarczy na pianę?


odpowiedz
To ci da drogi Zygmuncie, że będziesz miałw domu cieplej i nie będziesz miał mikro szczelin międzu ramą a oknem. Ale mnie interesuje inna sprawa - o ile większy jest koszt takiej inwestycji w porównaniu z samą pianą? Wiem, że tu porównywac nie ma co, bo sama piana to niepełne uszczelnienie, ale przynajmniej orientacyjnie - ile zapłacę za taśmę rozprężną i folię paroszczelną do uszczelnienia dwóch typowej wielkości okien?


odpowiedz
Odpowiedź na to jest dosyć obszerna ponieważ nie wiem czy Pan jest przedstawicielem firmy montażowej czy lokatorem mieszkania w którym właśnie zamontowano okno w naszym systemie.
Technologia o której piszemy jest od lat sprawdzona w innych krajach. Firma illbruck materiały do systemu wdraża i unowocześnia od ponad 40 lat.Tak jak poprzednio pisałem w Niemczech czy Francji nie trzeba nikogo przekonywać tam system jest normą.
U nas jako firma może Pan zyskać wiele:
1. Klient decyduje o montażu : tradycyjny czy illbruck i3 / Pan temat zna i nie odpowiada że nie wie co to jest system trójwarstwowy /
2. Firma illbruck jest firmą innowacyjno-wdrożeniową informującą na szkoleniach dlaczego ten system jest potrzebny. Pan natomiast po szkoleniach może uniknąć pewnych błędów na budowie.
3. Przez swoją fachowość poprawia Pan wizerunek firmy w której pracuje
To są podstawowe argumenty które można jeszcze rozwijać, ale nie zostawiłbym żadnych argumentów przedstawicielom mojej firmy w przypadku szkoleń i kontaktów z Państwem.

Pozostałe argumenty dla użytkownika mieszkania w którym wymieniono okno.
Tak jak poprzednio napisałem pianka poliuretanowa jest składnikiem systemu- jest termoizolacją, nieodporną na promieniowanie UV, o ograniczonym zakresie elastyczności.
Jeżeli nie zabezpieczymy jej odpowiednio z jednej i drugiej strony lub zabezpieczymy niewłaściwie, możemy mieć problemy już po paru miesiącach kiedy spadną lub wzrosną temepratury i nasze materiały / mur, okno, uszczelnienie/ zaczną pracować. Zaczną powstawać mikroszczeliny i wciąganie kapilarne wody. W okresie zimowym woda zamarza i rozsadza połączenie od środka. Dalszy etap to zawilgocenie termoizolacji i mostki termiczne, zagrzybienie wokół okien, powstawanie przewiewów itd.System więc ma za zadanie:
1. Zabezpieczyć prawidłowo na wiele lat połączenie okno-mur
2. Ograniczyć występowanie mostków termicznych wokół okien
3. Poprawić mikroklimat pomieszczenia
4. Ograniczyć możliwość wystąpienia zagrzybienia wokół okien
Prawidłowość funkcjonowania systemu możemy sprawdzić przy pomocy kamer termowizyjnych. Zagrzybienie wokół okien pomimo to że występuje miejscowo jest groźne ponieważ zarodniki grzybów krążą z powietrzem w całym pomieszczeniu, mogą wywoływać pewne zmiany chorobowe i oddziaływać na nasz układ oddechowy i wzrokowy. Myślę że na razie tyle wystarczy

Pozdrawiam

Doradca illbruck


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Koszt systemu jest uzależniony od wielu czynników. Znając rodzaj montażu / w dociepleniu, w cegle klinkierowej, z węgarkiem lub bez itd /dobieramy taśmy. Cały system może się rozpoczynać od ok. 9 zł/mb. Cena średnia to ok. 15 zł/mb. Klient wybiera czy ważniejsze są dla niego argumenty, które wcześniej przedstawiłem czy parę procent z ceny okna.

Pozdrawiam

Doradca illbruck


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Nie bez przyczyny obrałem sobie taką nazwę nicka. Mniej więcej taka jest sytuacja, jeżeli uszczelniacie okna tylko pianką. Szczerze powiedziawszy są firmy okienne, które standardowo zajmują się systemem i-3. A i jeszcze jedna istotana sprawa, o której powiadomił mnie montażysta podczas montażu. Od stycznia 2006 roku wchodzi dyrektywa unijna dotycząca audytu termicznego budynku. Każdy budynek będzie musiał mieć przeprowadzony taki audyt. Innymi słowy - im lepszy rezultat audytu tym lepsza cena końcowa domu bądź mieszkania. Inwestorzy pomyślcie o tym, gdyż jednym z warunków dyrektywy jest montaż na taśmy, który jest prezentowany przez firmę illbruck.

Czy ekspert illbrucka może potwierdzić to co napisałem...???


odpowiedz
Mogę jedynie potwierdzić to co napisał Pędziwiatr. W Polsce trwają prace związane z wprowadzeniem systemu certyfikacji energetycznej budynków. Dyrektywa nr 2002 /91/EC Parlamentu Europejskiego wchodzi w życie 4 stycznia 2006 z możliwością wykorzystania 3 letniego okresu przejściowego do roku 2009. Jest więc jeszcze trochę czasu ale i tak musimy wprowadzać najnowsze rozwiązania w tym zakresie. System i3 ma umozliwić długoletnie funkcjonowanie naszych połączeń. Dyrektywa odnosi się zarówno do budynków projektowanych jak i modernizowanych. Ma ona wpłynąć na sposób myślenia projektantów i właścicieli, że dwa budynki stojące obok siebie w tej samej dzielnicy, mogą mieć różną wartość jeżeli jeden będzie wykonany solidnie i koszty jego eksploatacji będą minimalne a drugi taniej zrobiony bez dobrej izolacji będzie o wiele droższy w eksploatacji. System i3 jest tylko częścią właściwego zabezpieczenia połączeń konstrukcji w budynku ale wchodzi w skład systemu.Jeżeli chodzi o docieplenia budynków to został wydany przez ITB " Bezspoinowy system ocieplania ścian zewnętrznych budynków " . Instrukcja nr 334/2002 pokazuje rysunki detali z wykorzystaniem rozprężnych taśm uszczelniających. Również rysunki detali wszystkich liczących się na rynku firm dociepleniowych pokazują takie szczegóły od paru lat. Jest to więc sprawdzony już system poprawnego zabezpieczenia połączeń budowlanych.


Pozdrawiam

Doradca illbruck


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Może jestem niedorozwinięy, gdyby tak było to koniecznie proszę o potwierdzenie.
Po przeczytaniu DRUGIEJ STRONY TEJ INSTRUKCJI zauważyłem coś bardzo dziwnego: "warstwa wewnetrzna ma na s chronić przed deszczem a warstwa zewnętrzna przed wilgotnym powietrzem z wewnatrz mieszkania. Pozwoliłem sobie na skróty.
Jeżeli takie instrukcje mają zastosowanie w UE a nie w Polsce to bardzo dobrze. Jak można się rypnąc w tak fundamentalnych sprawach. Chyba, że nie potrafię tego pojąć. Hej[/quote]


odpowiedz
szczerze powiedziawszy to nie do końca wiadomo o co chodzi, jaka instruckaj EU, albo w ogóle jakieś informacje. Może i jesteś niedorozwinięty...


odpowiedz
o jakiej instrukcji piszesz???


odpowiedz
Tomsi - o czym ty piszesz. Może ty masz jakąś inną książkę. W tej jest wszystko wyraźnie napisane i nie jest tak jak piszesz o tych warstwach.Coś totalnie pomieszałeś. Tak wogóle to o jaką instrukcję ci chodzi - tu nie ma żadnej "Instrukcji" a na stronie drugiej jest reklama.


odpowiedz
Nie komentując treści i tonu wypowiedzi Tomsiego wyjaśniam całą sytuację.
Na przełomie roku 2004/2005 została wydrukowana partia próbna / ok.30-40szt./ 8 stronicowej broszurki p.t. "Podręcznik montażu okien w systemie i3". Ta partia trafiła na spotkanie z jedną z naszych firm partnerskich na początku 2005 roku. Błąd o którym pisze Tomsi został zauważony i poprawiony.
Na drugiej stronie broszurki pod tytułem "CO TO JEST SYSTEM i3" napisano
"Podstawową zasadą systemu jest jego paroprzepuszczalność od strony zewnętrznej i paroszczelność od strony wewnętrznej"
Pod kolejnym tytułem "JAKĄ ROLĘ SPEŁNIAJĄ WARSTWY W i3" opisano kolejno warstwy i ich podstawowe cele:
napisano WARSTWA WEWNĘTRZNA zamiast WARSTWA ZEWNĘTRZNA poniżej opis
" Warstwa ta powinna być odporna na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, wiatr, promieniowanieUV, a także umożliwiać dyfuzję pary wodnej przez izolację."
Następnie poprawnie opisano WARSTWĘ ŚRODKOWĄ a poniżej znowu nadano tytuł
WARSTWA ZEWNĘTRZNA zamiast WARSTWA WEWNĘTRZNA i opis
" Warstwa oddziela klimat pomieszczenia od klimatu zewnętrznego. Powinna być maksymalnie szczelna, by nie dopuścić do zawilgocenia warstwy środkowej wilgotnym powietrzem z wnętrza pomieszczenia"
Poniżej cytowanego opisu znajduje się rysunek przedstawiający poprawne usytuowanie opisanych warstw z przekrojem okna. Na stronicy 4 broszury napisano tłustym drukiem
" OD WEWNĄTRZ POMIESZCZENIA DAJEMY MATERIAŁY PAROSZCZELNE, A OD STRONY ZEWNĘTRZNEJ MATERIAŁY PAROPRZEPUSZCZALNE. Poniżej znajduje się rysunek przedstawiający warstwę zewnętrzną, warstwę środkową i warstwę wewnętrzną z przyporządkowanymi do nich produktami. Przy opisie warstwy zewnętrznej mamy wpisaną między innymi folię paroprzepuszczalną a przy warstwie wewnętrznej folię paroszczelną.
Podsumowując, błąd w nazwie warstw został popełniony podczas składania tekstu do druku i osoba składająca zamieniła tytuły warstwy zewnętrznej z wewnętrzną. Broszura trafiła do osób które mają do czynienia z montażem w systemie trójwarstwowym i przy wielokrotnym poprawnym opisie warstw / co opisałem powyżej /i ich funkcji uznali to jako błąd drukarski.
W imieniu firmy chciałbym przeprosić za błąd te osoby które nie skojarzyły jednorazowo błędnie podanych nazw warstw z wielokrotnym poprawnym ich opisem oraz zasad ich funkcjonowania.


Pozdrawiam

Doradca illbruck


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
ciekawe kiedy wejdą w życie wytyczne ?


odpowiedz

E-mieszkanie

  • Dekoracje na Dzień Matki

    Dekoracje na Dzień Matki

    26 Maja to bardzo ważna data w kalendarzu, tego dnia bowiem obchodzimy Dzień Matki i warto pomyśleć, aby najważniejszej

E-łazienki

E-ściany

  • III Katalog Ściany i Dach

    III Katalog Ściany i Dach

    Szczegółowy przegląd materiałów budowlanych związanych z tematyką ścian, dachów, rynien, elewacji, kominów, izolacji...

E-izolacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter