« Zobacz poprzedni temat
zawór antyskażeniowy

Przyłącze do wodociagu?

witam ,mam na dzialce jeden przylacz do bud gosp,wykonany rura pe fi 32,teraz chce wciac sie(trójnik) w tą rure i zrobic przylacz do domu ,w pojekcie przewidziano rure fi 40 .Czy ma sens rurą fi 40 wcinac sie w rure fi 32. Dł przyłącza 40 m.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
boih napisał:
w pojekcie przewidziano rure fi 40

W jakim projekcie? Tym pierwotnym doprowadzającym wodę do gospodarczego, czy tym obecnym do budynku mieszkalnego?
Jeżeli masz nowy projekt do budynku mieszkalnego i tak to zaprojektował projektant, to tylko mu współczuć.
Nie ma sensu robić rozgałęzienia wcinając się rurą grubszą w cieńszą.Można jeśli już, zrobić taką samą średnicę.
P.S.
Rury PE oznacza się po wymiarze zewnętrznym, tak więc Twoje "fi 40" to tak jak rura PE 50, "fi 32" to rura PE 40.Natomiast jeżeli tam jest PE 32, to jej fi wynosi 25mm.
Inna sprawa, że mam inne wątpliwości:
1. w jaki sposób mógł to tak zaprojektować
2. które przyłącze będzie przyłączem
3. czy przypadkiem nie masz do wykonania nowego przyłącza a chcesz iść na skróty i wpiąć się w stare?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Projektowana siec glowna
(oddana juz do uzytku)pe-hd fi32,ale okazuje sie ze przylacz do ktorego mam sie wpiac zrobiony z pe 32 x2,4mm przed i za zasuwa HAWLE ,nie ide na skroty tak mam w projekcie (po co mi dwie zasuwy i pare metrow rury zostanie),czy rura pe-hd 32 jest wystarczajaca do zasilenia w wode domu jednorodzinnego?czy 40m przylacza spowoduje np.spadek cisnienia? w projekcie pewnie byla rura pe 40 a zrobili 32 oszczednosci.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Przy normalnych warunkach użytkowania i min. ciśnieniu w sieci na poziomie 2 i więcej atm., powinno wystarczyć. Chociaż głowy nie dam,że za jakiś czas nie przeczytam posta "Za małe ciśnienie".
Z praktyki znam domy 2-wu piętrowe z 9 mieszkaniami zasilanymi rurą PE 25. (bo tylko taka weszła w środek zarośniętej 50).


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Najpierw sprawdź, czy możesz tak bez zgody Twoich wodociągów się wcinać (oczywiście jeżeli robisz to przed wodomierzem). jeżeli masz na to projekt uzgodniony to ok, ale jeśli nie, to jak będziesz chciał zabudować wodomierz może się okazać, że nikt Ci tego nie odbierze i będziesz musiał wyrywać rurę z ziemi...


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Czy można sadzić drzewa i krzewy na przyłączu wody do wodociągu miejskiego ? jakie przepisy to regulują ?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Sprawdź najpierw jakie masz warunki przyłączenia (może tam napisano, ze nie możesz) i umowę o dostawę wody, w której powinno być określone, kto odpowiada za właściwy stan przyłącza (Inwestor czyli Ty czy wodociągi) Jeżeli nic nie pisze to najlepiej zadzwoń do miejscowych wodociągów. Jeżeli oni, to Ci nie wolno. Jeżeli to ty jesteś odpowiedzialny za przyłącz to możesz robić na nim co chcesz, ale najpierw 5 razy się zastanów. Co zrobisz, jak Ci ta rura pod drzewami pęknie??? Wodociągi przyjadą i co najwyżej powyrywają Ci te drzewa i wyremontują przyłącz. Oczywiście, jeżeli maja obrotnego prezesa to cię jeszcze za to skasują (za wyrywanie drzew), co moim zdaniem byłby jak najbardziej właściwym postępowaniem. A Ty z łopata przeciw drzewom nic nie zwojujesz. Nie polecam takiego zasadzania z czystego rozsądku. Poza tym to reguluje tez Prawo budowlane. Tam jest takie zdanie, ze do instalacji zew ma być łatwy dostęp.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Polecam dokument

wzory-podan.pl/wniosek_o_uzgodnienie_na_wykonanie_przylacza_wodociagowego_przez_droge_gminna_-124538-d.html


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-izolacje

E-ściany

E-okna

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter