Czym uszczelnić komin ?

Witam drodzy forumowicze1
Mam pytanie dotyczące uszczelnienia przewodów kominowych spalinowych.Budynek wielokondygnacyjny,wielka płyta, ponad 30 lat.Mamy nieszczelne przewody odprowadzające spaliny od "junkersów" podgrzewających wodę do domowego użytku. Zalecenia kominiarskie uszczelnić przewody wkładami ze stali kwasoodpornej.
Zgadzam się, iż jest to jedna z metod, ale czy są jeszcze jakieś inne możliwe do zastosowania w tym przypadku?
Proszę o fachowa radę.
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Można zastosować jeszcze aluminiowy rękaw pompowany,który uszczelni przewody kominowe od środka .Tylko jedna uwaga, powinieneś to skonsultować z kominiarzem Exclamation


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Cytat:
powinieneś to skonsultować z kominiarzem

A co mu do tego?Atest ma?-Ma! A to że za parę lat ,( no może kilkanaście bo praca dorywcza) będzie do wymiany,to nie jego problem.Podpisać musi.A jak nie to w ryj (FLASZKĘ Very Happy ) i podpisze bez zbędnych kłód pod nogi.A i tak nie ma prawa zakwestionować,ale jak nie polejesz... to tylko Polska Laughing


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
przepisy na gaz przewidują stal kwaso-odporną i tak ma być

firma ogólnobudowlana
osuszanie budynków
budowa domów


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Cytat:
przepisy na gaz przewidują stal kwaso-odporną i tak ma być
Alufol ma atest i tak samo jest dopuszczony.Kominiarz nie chętnie się zgadza ale musi.W niektórych sytuacjach (łamane kanały dymowe,nierówne itp)tylko Alufol.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
O rękawach z alufolii to ja wiem, o wkładach ze stali kwasoodpornej tez.Chodzi mi o metodę uszczelnienia komina, a tym samym jego naprawy, nie przez włożenie jakiegos elementu do niego.Mam problem z rozliczeniem remontu , który polega na włożeniu wkładu.
Może jakieś masy natryskiwane do wewnątrz lub cos innego?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Witam
Przymierzam się do kupna domu - parterowy z poddaszem. Właściciele uczciwie pokazali, że do roboty jest komin od pieca węglowego w piwnicy (z popękanych ścian na poddaszu wydobywa się czad, co widać).
Jest podobno włożony wkład ceramiczny od piwnicy do stropu parteru, pozostałe 6m komina idzie starym kanałem, który popękał na wysokości ok. 2 m od stropu parteru - rozkuć bez sensu, bo pięknie zrobiona łazienka. Nastawiłem się już że postawię całkowicie nowy, izolowany stalowy komin wzdłuż ściany (oczywiście jak okaże się że nie da rady wsunąć jakoś wkładu z nierdzewki w istniejący).
Jest inny sposób uszczelnienia - typu ten Alufol - czy to nada się do pieca węglowego?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Alufol z tego co wiem tylko do gazowego.
Jeżeli chodzi o masę uszczelniającą komin to nawet gdyby była to jak oczyścić czyli przygotować powierzchnię ?Pozostaje wkład.Do węglowego żaroodporny.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Pozwolę sobie podbić temat do góry żeby nie zakładać nowego.

W piwnicy mam zamontowany kocioł z podajnikiem. Rura, która odprowadza dym z pieca do szybu kominowego jest nieszczelna. Wynika to z tego, że na kolanku znajdowała się klapka na śruby. Niestety przez wilgoć i korozję, która się wkradła urwał się gwint od klapki i nie mogę jej teraz przykręcić.
Jaki polecacie sposób aby to zamknąć i uszczelnić aby czad nie wydostawał się poza przewód kominowy?
Spawanie raczej bez sensu, taśma klejąca odporna na temperatury chyba też tego nie złapie. Macie może jakieś inne pomysły?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Wymienić czopuch?


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Jak zależy Ci na tym, aby dobrze uszczelnić rury spalinowe to mogę polecić Ci produkt do cienkowarstwowego spoinowania rur ceramicznych i kit do ich łączenia. KIT BAST C52 Polska firma BAST to produkuje a ich strona jest tu: http://bast-polska.pl/ . To jedyny polski producent, który ma to w swojej ofercie.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Podoba mi się jak działa zaprawa Cerkom www.cermaspolska.pl/index.php/masa-uszczelniajaca-cerkom. Moim zdaniem w tym przedziale cenowym (koszt 55 zł za 25 kg) to najlepsza alternatywa na rynku na tę chwilę.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ściany

E-dach

E-mieszkanie

  • Jak kupować materac?

    Jak kupować materac?

    Zakup materaca to inwestycja w nasz dobry sen i dobre samopoczucie w ciągu dnia. Dobry materac to zdrowy kręgosłup, złagodzenie objawów alergii...

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter