Dom poniemiecki z cegły z pustka powietrzną a ocieplenie sty

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 05 mar 2009, 18:55

coś mi w tych zdjęciach nie pasowało :)
czy cegła na której była robiona iniekcja wygląda tak samo jak te wyżej ?
chodzi o ułożenie cegły ?
czy iniekcja była robiona tylko od zewnątrz czy z obu stron?
proszę się nie dziwić dociekaniom , ale pisze pan o przemarzającej ścianie 3 warstwowej i o wcześniejszych problemach z wodą w tejże ścianie oraz o częściowym zniwelowaniu tych problemów.
jeżeli mur nie jest suchy to bez względu na rodzaj i technologię ocieplenia któraś ściana panu zgnije .
izolacja od wewnątrz zgnije wewnętrzna , izolacja na zewnątrz zgnije zewnętrzna .
więc zanim dostanie pan odpowiedź na pytanie termo to miejmy pewność czy można robić cokolwiek . a wtedy wolność ..... :)

szamcio
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2008, 9:09
Lokalizacja: Wrocław

autor: szamcio » 06 mar 2009, 8:10

nie rozumiem pytania: czy cegła na której była robiona iniekcja wygląda tak samo jak te wyżej ?

Iniekcja była robiona tylko od wewnątrz gdyż budynek jest nie podpiwnicziny i od wewnątrz nie było dojścia - remont ścian, kafelki.Nie rozumiem o jakie dociekania chodzi. Na mój gust wodę naciąga żwirowo-piaskowy fundament, gdyż pojawiła się po remoncie drogi woda przy murze. Problem ten wyeliminowałem robiąc drenaż a fundament obłożono folia. Problem podciągania wody z fundamentu to gruntu wyeliminowano robiąc nawierty i osuszanie metoda iniekcji. Problem z grzybem w środku domu pojawił sie po wymianie okien i utrzymującej sie wilgotności ok 70% - wyeliminowano ten problem częściowo montując nawiewniki AERECO otwarte przez cały rok, po ich montażu (jest wilgotność 60%), a teraz zastanawiam się nad dalszym zmniejszeniem wilgotności przez zamontowanie rekuperatora. Wg mojej oceny zimno dostaje się przez schłodzone przez zimno cegły zewnętrzne, oziębiające powietrze wewnątrz muru i wychładzające cegły po wewnętrznej stronie domu. Może teoria przesadzona ale..... :) Wydaje mi sie tez że po deszczach bez ocieplenia woda spływała po ścianach budynku i dostawała sie pomiędzy fundamenty a folię od drenażu, co powoduje ponowne zawilgocenie. Jak widać na zdjęciach teraz fundament się osusza a na zewnętrznej jego stronie(zdjęcia powyżej) ,wytwarza się, zgodnie z opisem firmy osuszającej mój budynek "tak zwane zjawisko wysalania objawiające się białymi wykwitami solnymi wokół otworów iniekcyjnych".

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 06 mar 2009, 8:38

chodzi o ułożenie cegły.
jeżeli jest ułożona tak jak te wyżej czyli na 6 to oznacza że iniekcję( odcięcie ) tak naprawdę zrobiono w murze zewnętrznym ( nie da się zrobić pojedynczej iniekcji przy 2 ścianach z przerwą powietrzną ) iniekty są drogie a wypełnić nimi przerwę powietrzną to jest nie do zapłacenia jeżeli zaś leży płasko to iniekcję zrobiono w części pełnego muru i powinno być ok .
wysalanie tak czy inaczej będzie widoczne nawet przy połowicznym odcięciu.
skoro twierdzisz że wyeliminowałeś temat podsiąkania to sprawę pozostawiam specom od termo :)

szamcio
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 sty 2008, 9:09
Lokalizacja: Wrocław

autor: szamcio » 06 mar 2009, 9:13

Jestem inżynierem ale informatykiem, niestety na budowlance się nie znam. Moje twierdzenia mogą być "wyssane" z palca z powodu braku wiadomości z dziedziny budownictwa.Patrząc na zdjęcia z odkopania i następne wygląda to tak:
- jakąś szerokość ma fundament - piaskowo-żwirowy
- 7 warstw cegieł wystaje na zewnątrz budynku poza ten fundament
- kolejne warstwy muru sa chyba do wewnątrz domu gdyż jak widać na zdjęciu tynk (koloru białego) jest równo z wystającymi cegłami.

Iniekcja była robiona pomiędzy 2 a 3 cegłą położona na fundament.


P.S. Z tego co widziałem nawierty były robione prze cegłę i wlewany w nie specjalny płyn, cegły są kładzione na tych 7 warstwach raz wzdłuż a raz w poprzek więc wygląda że te 7 warstw jest pełne. Nie wiem czemu ale wydawało mi się właśnie, że ten płyn był wlewany w przerwę powietrzna między cegłami.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów