Chciałbym sie dowiedzic jaka grubosc maja ciany murowane

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Franek
Chciałbym sie dowiedzic jaka grubosc maja ciany murowane

autor: Franek » 19 lis 2005, 13:35

Nie wiem dokladnie jak zaprojektowac sciane do fundamentu.Chcialbym wiedziec jaka jest grubosc i jak wyglada przebieg warstw :!: [/b]

Slayer

autor: Slayer » 21 lis 2005, 11:00

No to widocznie Franku nie jesteś projektantem. A to oznacza, że nie powinieneś sam tej ściany projektować.
Ale jak cię przyciśnie to ścianę fundamentową zrób z betonu i dociepl. A co do szerokości - to zależy jaka będzie ściana budynku, która ma na twojej ścianie fundamentowej stać.

Poradź się architekta to unikniesz kłopotów.

Gość

autor: Gość » 22 lis 2005, 18:07

To kto projektował domy tych co nie unikneli kłopotów, nie architekci? Może chce mieć dobrze..

Gość

autor: Gość » 24 lis 2005, 8:26

W ścianie fundamentowej nie ma żadnych warstw. Najlepiej wylać ją z betonu to będzie szczelna. Od strony zewnętrznej wysmaruj ją bitumem i przyklej na bitum płyty styropianowe - tak ocieplisz i uszczelnisz część ściany schowaną pod ziemią.A powyżej gruntu też docieplisz styropainem. Tylko tu nadziemie uszczelnij masą mineralną do hydroizolacji - do takiej warstwy możesz później kleić bez obaw płytki cokołowe albo styropian pod ocieplenie.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 24 lis 2005, 10:03

To jest właściwa koncepcja, gdyby w fizyce było tak, że zimno "wchodzi". Ale tak nie jest (przynajmniej narazie) W fizyce nie ma pojęcia zimna! A ciepło przepływa z większych wartości do mniejszych. Tak zalepikowany i ostyropianowany fundament jak pisze gościu ,będzie przejmował ciepło ze ściany i odprowadzał pod dom. Tak ułożony styropian ciepła nie zatrzyma. A co do bitumu to fakt, że wody nie wpuści, ale i wody zimą nie wypuści. Czy gumowana kurtka zimą na ciepły swetr do świetny pomysł? Woda z zewnątrz nie przepuści ale sweterek i tak będzie mokry. Ja używam czegoś co wody nie wpuści ale wilgoć z ochładzanedgo zimą w ścianie powietrza , wypuści , poniżej stefy przemarzania.

Gość

autor: Gość » 28 lis 2005, 12:38

znamy te teorie dyletanckie - daj pan spokój, bo tego bełkotu nie da sie wiecej słuchac!
MAN

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 28 lis 2005, 14:43

Chyba czytać? A jezeli MAN uważa , że w fizyce istnieje zimno i ono wchodzi, że woda się wykrapla przy ogrzewaniu powietrza, to przecież posty są podpisane i czytać nie trzeba.

Slayer

autor: Slayer » 29 lis 2005, 8:33

Brzęczkowski jak zwykle wypisuje swoje kosmiczne, naciągane teorie, w których izolacja podziemna fundamentów jest po to by wypuszczać wodę ze ścian. Panie Brzęczkowski - dom to nie jest sweterek i gumowana kurtka i się nie poci, bo od odprowadzania wilgoci w domu jest wentylacja. Ja Gość napisał wcześniej - znamy Pana teorie i może zamiast krytykować coś pan zacznie wreszcie proponować. Tylko niech Pan nie wypisuje, że membrana kubełkowa zatrzymuje wodę jak hydroizolacja.

1grek
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2007, 18:57
Lokalizacja: W-wa

autor: 1grek » 26 mar 2007, 20:18

Pan Brzęczkowski przytacza tylko podstawowe prawa fizyki. A nacišgane teorie to twoja Slayer domena. Po co komu ciepła œciana. Przecież inwestor chce żeby to jemu było ciepło przy jak najmniejszych kosztach. Boicie się żeby wam œciana kataru nie złapała, po kiego produkowane sš cegły mrozoodporne. Każdy materiał na œciany zewnętrzne jest mrozoodporny!

wajdek85
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:00
Lokalizacja: Rybnik

autor: wajdek85 » 28 mar 2007, 10:06

Największy problem polega na tym że pan Brzęczkowski ma racje. ściany fundamentowej nie należy izolować jeżeli nie jest ona ściana ogrzewanej piwnicy. Po co izolować coć co nie ochrania niczego? To tak samo jak by izolować termicznie ściany wewnętrzne pomiędzy pomieszczeniami ogrzewanymi. A co do folii kubełkowej to jest jednym z najlepszych wyjść. Oczywiście jest bez sensowna jeżeli ściane sie posmaruje bitumen itp. Przykłady kutrki, swetra są dobre i świetnie odzwierciedlają to co sie dzieje ze ścianami. Co do odprowadzania wilgoci wentylacja to po części jest prawda pod warunkiem że zastosujemy "stare" czyli nie szczelne okna. Dzisiaj przy szczelnych oknach jeżeli nie zastosuje sie nawiewów, to tak jak by wentylacji nie było.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów