« Zobacz poprzedni temat
mur pruski
Zobacz następny temat »
dom z ytonga-murarz

GAZOBETON czy SILKA czy POROTHERM ??????!!!

POSZUKUJE KONKRETNEJ FACHOWEJ ODPOWIEDZI KTÓRY Z MATERIAŁÓW WYBRAĆ. GRUBOŚĆ DOCIEPLENIE NIE MA DLA MIE ZNACZENIA. SZUKAM ODPOWIEDZI CO LEPSZE???
Podobno silka ma dobry mikroklimat - ale czy zima nie bedzie trzeba długo grzać by było ciepło????

czekam na wszelki rady i uwagi . sylqek@wp.pl

Z GÓRY DZIEKUJĘ.


odpowiedz
Bez znaczenia co wybierzesz. Za mikroklimat (zdrowy i przyjemny) odpowiada wentylacja a nie ściana! Jezeli rolę tworzenia mikroklimatu powierzysz ścianie, to ona odbierając przez pół roku wilgoć produkowaną przez Ciebie znacznie obniży swoje i tak znikome właściwości termoizolacyjne, a jeszcze grozi zagrzybieniem. Daj wełnę z folią jak w dachu i skuteczną wentylację, NIE MUSISZ PRZEJMOWAĆ SIĘ WTEDY RACHUNKAMI MIKROKLIMATEM.


odpowiedz
panie TB można prosić o bliższe informacje tej teorii i jakie ma pan podstawy do niej?
Anna B.


odpowiedz
Trudno mówić o teorii po 15 latach doświadczeń. Cięzko będzie za parę lat utrzymać dom zużywający więcej jak 30-70 kWh/m2 rocznie. Czyli izolaja podłogi ściany dachu powinna być na pozinie 0,1 w/m2 xK .
Mam przed sobą tatelę przywiezioną z punktu konsultacyjnego Narodowej Agencji Poszanowania Energii wydaną przez firmę WEBER TERRANOWA Sp. z o.o. należącą do grupy SAINT-GOBAIn
Metr styropianu (różne źródła różnie podają, ale przyjmijmy najgorsze parametry) ma Uc = 0.04 W/m2K to 14 cm jak łatwo policzyć ma 0.28
podaję z tabeli rodzaje ścian + 14 cm styropianu i wpółczynnik Uc

keramzytobeton ALFA 24 cm + 14 cm styropianu = 0.26
------- 38 cm + 14 cm styropianu = 0.24
Żelbeton 25 cm + 14 cm styropianu = 0.28
pustak Alfa 24 cm+szczelina 4cm+cegła 12 cm+14 cm styropiany=0.24
wielka płyta system szczeciński 36 cm + 14 cm styropianu = 0.24
cegła dziurawka 38 cm + 14 cm styropianu = 0.25
cegła pełna 38 cm + 14 cm styropiany = 0.26
pustak ceramiczny MAX 44 cm + 14 cm styropianu = 0.21
gazobeton 37 cm + 14 cm styropianu = 0.20

Jak widać przy 14 cm styropianu praktycznie z czego jest reszta nie ma znaczenia. A jak jeszcze do tego dodamy ciepło odprowadzane przez fundament pod dom i ponieważ tego typu ściana musi chłonąć wilgoć z wnętrza domu co obiży znacznie jej izolacyjność, widać wyraźnie, że nie ma znaczenia który materiał wybierzemy bo wszystkie rozwiązania są złe, ale za to drogie!


odpowiedz
Dziękuję Panu Pani TB za tak duż odpowiedź. MAm jednak pytanie.
Skoro ściany chłoną wilgoć to kiedyś powinny je oddać na zewnątrz - no tak mi sie wydaje - np. skoro recznik jest mokry i pod wzgleem ciepła oddaje wilgoć to chyba ściany też ???
Ale jesli folią oblepię ściany to musze mieć naprawde superwentylacje by wyprowdzić "stare powietrze. Prosz mi powiedziec jak i z czego konkretnie zobić ściany??? Jak zrobiłby Pan swój dom z czego i jakie grubosci????

A i niech mi Pan powie - bo nie wiem czy dobrze rozumiem -musi być po prostu niski spółczynnik ciepła tzn U musi być jak najniższe - to moze zrobić np 12 cm mur i 25 cm docieplenie np. styropian to wtedsy winno być w ogóle super prawda???


odpowiedz
oprócz "świetnie izolującej cegły " optiroc wprowadził tynki zastępujące wentylację. Jak tak dalej będzie szło to faktycznie skuteczna wentylacja i izolacja nie będzie potrzebna. Pan z .... poleci dobrą fimę od tynków i super chałupa.
Mimo wszystko żeczę zdrowia i małych rachunków. ::::

Inteligentny tynk
czwartek, 22 grudnia 2005


Naukowcy z firmy maxit (dawniej Optiroc) opracowali recepturę tynku o unikalnych właściwościach. maxit airfresh wykorzystując światło rozkłada szkodliwe substancje (formaldehydy, związki amoniaku, butanol, acetaldehyd) aż do dwutlenku węgla i pary wodnej, doskonale oczyszczając powietrze w pomieszczeniach, co jest szczególnie ważne dla alergików. Tynk ten niweluje także przykre zapachy, np. dymu tytoniowego, czosnku, kiszonej kapusty itp.

Oczyszczanie powietrza przebiega tym szybciej, im w pomieszczeniu jest więcej światła i powierzchni pokrytych tynkiem maxit airfresh. Sam tynk nie wchodzi w reakcję z ww. substancjami, stąd jego zdolność do ciągłego „filtrowania” powietrza, mimo upływu czasu.

Tynk można stosować na beton, prefabrykaty żelbetowe, nowe i stare tynki cementowo-wapienne, wapienne, gipsowe, płyty gipsowo-kartonowe itp. powierzchnie w budynkach nowych lub remontowanych.

Tynk dostępny jest w strukturze baranka o uziarnieniu od 0,5 do 3 mm i strukturze kornika - 2 i 3 mm, w workach 30 kg.


odpowiedz
Ty Brzęczkowski........ pan cię zapytał więc odpowiedz jak nalezy a nie kombinuj...!!! Teraz widac jaki z ciebie fachowiec buhahahaha..... ośmieszasz się tylko kolego...!!!


odpowiedz

E-dach

E-okna

E-łazienki

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter