Sufity napinane

Ceny materiałów budowlanych zależą od różnych czynników i mogą się od siebie różnić. Jak znaleźć najlepsze połączenie jakości i ceny? Czy warto zastąpić dany materiał tańszym? To ważne pytania w czasie budowy i remontu. Odpowiedzi na nie znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

diab3l
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 sie 2008, 16:49
Sufity napinane

autor: diab3l » 11 lut 2009, 16:50

witam. mam pytanie ile mniej więcej kosztuje wykonanie sufitu napinanego i czy polecacie zrobienie tego w domu? może ktoś jest w stanie polecić jakąś solidną firmę ze śląska która to wykonuje

dagson
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 02 wrz 2008, 14:18

autor: dagson » 01 mar 2009, 21:33

Od około 130zł/m kw.

gość111
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2010, 21:45
Re: sufity napinane

autor: gość111 » 12 paź 2010, 15:35

Od 130 do 250 zł/m2. Zdarzają się tańsze podróbki z Białorusi, ale nie polecam

Wycenić musi wykonawca. Polecam firmę DEKO - DPS. Robili u mnie. Nie mam kontaktu, ale możecie ich znaleźć w googlach
Anna :P
gość111

Pawel Sobkowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2010, 10:58
Re: sufity napinane

autor: Pawel Sobkowski » 20 paź 2010, 11:18

W moim domku jednorodzinnym mam w salonie sufit napinany, który montowała firma Intezo. Ceny bardzo przyjemne. Dobra robocizna i jakość sufitu. Miałem sufit zamontowany przez 10 dni po złożeniu zamówienia. Nie obciążali opłatami za dostawę (mieszkam 15 km od Warszawy). Ogólnie jestem zadowolony. Jeżeli dobrze pamiętam mają stronę intezo.pl.

Przemek
Re: sufity napinane

autor: Przemek » 21 paź 2010, 10:13

mówicie o barizolu ?

Grupa Grebud
Re: sufity napinane

autor: Grupa Grebud » 10 paź 2011, 19:08

Witam
Na cenę sufitu napinanego składa się kilka elementów i jest to ścisła tajemnica . Żartuję :). Tak naprawdę na cenę materiału składają się:
- długość i rodzaj profili
- wielkość, struktura i kolor powłoki
- ilość narożników
- długość łuków
- typ zgrzewu (normalny, centralny, pas centralny)
- ilość otworów (na oświetlenie, wentylację itd)
- kształt sufitu - jednopoziomowy, z załamaniem, z falą itd

Cena montażu uzależniona jest głównie od:
- wyżej wymienionych
- wysokości sufitu (tańszy w mieszkaniu, droższy na wysokości np.10m)
- sposób montażu ( łatwy dostęp, we wnęce, nietypowy, bardzo trudny, sufit wolnowiszący itd)
- rodzaj podłoża ( najtaniej drewno, najdrożej rozpadająca się cegła) - w tym koszt kołków, wkrętów itp

Osobnym kosztem są:
- oświetlenie i podświetlenie
- gwieździste niebo
- zdjęcie + nadruk
- daleki dojazd

Chciałbym aby wycena była bajecznie prosta i zależała wyłącznie od powierzchni. Niestety trzeba się trochę napracować aby wycenić sufit. Bardzo uproszczoną wycenę można wykonać za pomocą Kalkulatora cen, gdzie całą pracę wykonuje program, ale może się ona znacznie różnić od rzeczywistości - w górę i w dół .
Sposób wyceny nie dotyczy wyłącznie produktów oferowanych przez nas. Tak wyceniają wszyscy. Składników ceny zazwyczaj się nie podaje we wstępnej wycenie, ponieważ tak naprawdę nic nie mówią Klientowi (np. profil LU11 czy SLU11). Wycena końcowa zawiera wszystkie składniki.

ZnawcaBudowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2012, 11:23
Lokalizacja: Śląsk
Re: sufity napinane

autor: ZnawcaBudowy » 09 maja 2012, 11:28

Sufity napinane to piękna rzecz, ale jest jeden warunek! Muszą Ci je zrobić fachowcy, a nie partacze! Ja niestety trafiłem źle na firmę z Siemianowic Śląskich (RJ Projekt, Awwbud i bóg wie ile jeszcze nazw mają). Mam zniszczone sufity, kosztuje mnie to mnóstwo nerwów, a przede mną sprawa w Sądzie w tymi wykonawcami. O wynikach na pewno Was poinformuję, bo szkoda żeby jeszcze komuś zniszczyli dom tak jak mi! :(
ZnawcaBudowy

herszt
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2012, 13:23
Lokalizacja: Hajnówka
Re: sufity napinane

autor: herszt » 18 lip 2012, 10:39

ceny sufitów napinanych to obecnie ceny nawet od 80zł/m2 do 180zł/m2 / materiał z nadrukiem 300-480zł/m2

poza tym tak jak pisał kolega wyżej, że na finalną cenę składają się różne szczegóły jak rodzaj profilu, ilość kątów, łuków itp, dla przykładu sufit z folii matowej (wygląd jak GK, biały) o rozmiarze 3x5m (prostokąt) kosztowałby 2000zł netto, jeśli ktoś zna ceny GK niech napisze ile by kosztował sufit o tym rozmiarze.

jeśli ktoś ma pytania proszę śmiało pisać, mam trochę wiedzy na ten temat i mogę doradzić :)
mack

JMD
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2012, 17:37
Re: sufity napinane

autor: JMD » 30 lip 2012, 9:55

Z reguły im więcej łuków i kątów,tym lepiej to wygląda i wtedy cena za wykonanie jest automatycznie droższa. Można podać jedynie takie widełki cenowe jakie masz w powyższych postach i tym należy się sugerować.

ALTEZA SUFITY NAPINANE
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2012, 10:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: sufity napinane

autor: ALTEZA SUFITY NAPINANE » 18 gru 2012, 11:09

ALTEZA PRODUCENT SUFITÓW NAPINANYCH



WWW.ALTEZA.PL

Dlaczego sufit napinany Alteza?

Sufity napinane Alteza to ogromna przewaga nad tradycyjnym sufitem podwieszanym. Po raz pierwszy na rynku pojawił się produkt, który tak bardzo przewyższa dotychczasowe rozwiązania. Dlaczego? Powodów jest kilka:

- ekspresowy montaż

W kilka godzin w naszej łazience, kuchni czy pokoju może pojawić się wyjątkowy i niepowtarzalny sufit. Wszystko to bez kurzu, pyłu i hałasu. Robotnicy okupujący tygodniami nasz dom to przeszłość. Montaż sufitu napinanego Alteza trwa dosłownie kilka godzin. Jest to możliwe dzięki temu, że umocowania wymagają jedynie profile utrzymujące sufit. Koniec z wierceniem w suficie, przykrywaniem wszystkich mebli i wszechobecnym kurzem.

- idealnie równy

Takiego efektu nie da żaden sufit podwieszany. Elastyczna i wytrzymała folia rozpięta między profilami nośnymi nie załamuje się i nie zagina. Nie ma też łączeń. Dzięki temu sufit zawsze i w każdych warunkach będzie idealnie równy.

- brak pęknięć i rys

Użyty materiał (folia PVC) jest elastyczny i prężny. Dzięki temu jego powierzchnia pozostaje taka sama bez względu na warunki, w jakich znajduje się sufit. Dlatego nawet w nowych budynkach, które jeszcze osadzają się, nie musimy się martwić o to, że po roku sufit będzie nadawać się do wymiany. Jego konstrukcja sprawia, że powstanie pęknięć i rys jest po prostu niemożliwe. Dlatego sufity napinane Alteza doskonale sprawdzają się też w budynkach narażonych na działanie szkód górniczych czy położonych w pobliżu ulic lub torów kolejowych.

- zawsze czysty

Możemy zapomnieć o malowaniu sufitu. Folia ma właściwości antystatyczne, dlatego nie przyciąga kurzu. A jeśli jednak sufit ubrudzi się, wystarczy trochę ciepłej wody i detergent. Sufity napinane Alteza myje się równie prosto jak podłogi czy ściany bez specjalnego sprzętu ani dedykowanych środków myjących.

- odporny na wilgoć

Wielu sufitów podwieszanych nie można montować w łazience, ponieważ zatrzymują one wilgoć. Sufity napinane Alteza skraplają parę wodną na swojej powierzchni nie zatrzymując jej. Dlatego po kąpieli wystarczy wywietrzyć łazienkę, a przestrzeń powyżej sufitu nadal pozostaje sucha.

- dowolna faktura i kolor

Kupując sufit napinany Alteza możemy zamówić dowolną fakturę folii, która stworzy nowy strop. Nie musimy poprzestawać na gładkiej białej folii. Do wyboru mamy powierzchnie o dowolnym kolorze (jednolity, gradient lub nadrukowana fotografia) oraz fakturze (matowy, lustrzany). Sufit nie musi być jednolity. Można podzielić go na kilka części, z których każda będzie wykonana z innej folii. To pozwoli na nadanie naszemu wnętrzu jeszcze bardziej indywidualnego charakteru.

- dowolny kształt

Sufity podwieszane z reguły były płaskie i nieciekawe. Jeżeli chcieliśmy w naszym wnętrzu stworzyć sufit o kształcie innym niż płaski wymagało to tworzenia skomplikowanych i kosztownych konstrukcji. Problem ten nie istnieje w przypadku sufitów napinanych Alteza. Zasada ich budowy sprawia, że możemy zaprojektować i zabudować sufit o całkowicie dowolnym kształcie.

- dowolne oświetlenie

Zainstalowanie oświetlenia w suficie napinanym Alteza jest banalnie proste. Źródła światła możemy zaprojektować w dowolnym miejscu. Wykorzystać można praktycznie wszystkie typy oświetlenia od żyrandoli, przez lapy stropowe, po wiązki światłowodów, które dadzą efekt gwieździstego nieba o różnych kolorach.

- nowy typ oświetlenia

Jeżeli nie możemy lub nie chcemy w pomieszczeniu instalować żadnej lampy za źródło światła może służyć sam sufit napinany Alteza. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiedniej folii. Lampy umieszczane są ponad nią i w ten sposób sufit świeci całą powierzchnią. Takie rozwiązanie doskonale nadaje się też do wykorzystania źródeł światła naturalnego (świetliki, lufciki) znajdujące się ponad sufitem.

- nieprzemakalny

Prawie każdy miał przynajmniej raz w życiu do czynienia z niesfornym sąsiadem, któremu wypadł wąż od pralki lub pękła rura wodociągowa. Po takiej przygodzie nasza łazienka, kuchnia lub pokój nadawały się zazwyczaj do generalnego remontu. Również intensywny deszcz może dokonać wielkich zniszczeń. W takich wypadkach sufit podwieszany najczęściej nadaje się do wymiany. Tego problemu nie ma w przypadku sufitu napinanego Alteza. Folia nie tylko nie ulega zniszczeniu, ale też chroni pomieszczenie przed zalaniem, zatrzymując wodę. Ponieważ sufit jest nieprzemakalny, woda nie zniszczy naszego pokoju, łazienki czy kuchni.

- wytrzymały

Folia PVC jest na tyle wytrzymała, że wytrzyma ciężar kilkuset litrów wody. Dzięki temu nawet w przypadku poważnego zalania sufit nie zostanie uszkodzony. Nie zaszkodzą mu również różne elementy, które mogą odrywać się od dachu lub stropu

- nie obciąża stropu lub dachu

Sposób montażu sprawia, że sufit napinany Alteza nie będzie obciążeniem dla stropu lub dachu. Jego minimalny ciężar nie będzie też nadwyrężał ścian, na których zamontowane są profile nośne. Dlatego sufity napinane Alteza idealnie nadają się do montażu w zabytkowych oraz starych i zniszczonych wnętrzach.

- niepalny

Niepalność folii PVC jest potwierdzona odpowiednimi certyfikatami. Dzięki temu sufit napinany Alteza podnosi poziom bezpieczeństwa w naszym domu, biurze czy innym pomieszczeniu.

- nie blaknie i nie płowieje

Oznacza to, że nie tylko nie trzeba będzie go malować, ale też że zawsze będzie wyglądał jak nowy. Jedynym powodem do jego wymiany może być fakt, że po prostu nam się znudzi kolor, faktura lub kształt.

- odporny na chlor

Sufity napinane Alteza doskonale sprawdzają się na pływalniach, basenach oraz w pomieszczeniach gdzie znajduje się dużo chlorowanej wody. Folia PVC nie absorbuje ani wody ani żadnej innej substancji. Oznacza to, że nie musimy się obawiać ani żółtych plam ani zacieków, które bardzo szybko pojawiają się w przypadku tradycyjnych sufitów podwieszanych




Jak zostać dystrybutorem ?

Jesteś przedsiębiorcą? Sprzedajesz rozwiązania budowlane i wykończeniowe? Chcesz poszerzyć swoją ofertę? A może chcesz wprowadzać na rynek innowacyjne rozwiązania? Wystarczy zostać dystrybutorem sufitów napinanych Alteza. Oferujemy markowy i sprawdzony produkt, profesjonalne wsparcie i nieograniczone możliwości.


WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD A....


[size=18]WWW.ALTEZA.PL[/size]

m bud
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:11
Re: sufity napinane

autor: m bud » 25 sty 2013, 22:44


Maciekpol543
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 12 lut 2015, 16:50
Re: sufity napinane

autor: Maciekpol543 » 14 lut 2015, 18:50

Dla mnie bomba. To sufity, które świetnie organizują przestrzeń. Nie dość, że zdobią, to jeszcze naprawdę fajnie można je podświetlić i tak dalej. Do tego podzieliłem pokój ścianką działową, ale już przy okazji współpracując z tą firmą http://www.zuw-walawski.pl/oferowane-uslugi - wyszło naprawdę fajnie

Kokosanka1991
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2015, 21:20
Re: sufity napinane

autor: Kokosanka1991 » 28 cze 2015, 21:29

Zawsze mi się podobały takie sufity, aż w końcu sama się zdecydowałam na to rozwiązanie. Wyszło ładnie i nie ma kiczowatego efektu. :-) Miałam też szczęście do firmy, którą wybrałam. Warszawiakom mogę polecić sufitywarszawa.pl ;)

Trock
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2014, 9:34
Re: sufity napinane

autor: Trock » 20 sie 2015, 14:43

Faktycznie sufity napinane są rewelacyjne. Wytrzymałe, elastyczne wyglądaja doskonale przez dziesiątki lat i jeśli są dobrze zamontowane to będą nieskazitelne.

Niestety ale dzisiaj rynek się troszeczke wypaczył. Wiele firm oferujacych sufity napinane "ze wszystkimi atestami" legitymuje się pięknie atestem CE z małym druczkiem, że ten skrót oznacza CHINA EXPORT:P:P:P

Tylko marki dystrybuujące Europejski produkt są wiarygodne. Nie wierze ze jak ktos sprzedaje na allegro powłokę napinaną za 50 zł to jest ona oryginalna z Europy.
Tylko najwieksi producenci tacy jak DPS i Barrisol mają na stanie oryginały.

KarolinaZ
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 paź 2015, 12:07
Kontaktowanie:
Re: sufity napinane

autor: KarolinaZ » 01 paź 2015, 12:14

diab3l pisze:witam. mam pytanie ile mniej więcej kosztuje wykonanie sufitu napinanego i czy polecacie zrobienie tego w domu? może ktoś jest w stanie polecić jakąś solidną firmę ze śląska która to wykonuje


Jeśli chodzi o cene sufitu napinanego zobacz blog DPS - http://blog.dpsceilings.com/poradniki/sufit-napinany-koszty/. To znana firma wystarczy zadzwonić na pewno mają jakiegos dystrybutora na śląsku.
Patrz przed siebie.


Wróć do „Ceny materiałów budowlanych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów