« Zobacz poprzedni temat
demontaż starej anody magnezowej
Zobacz następny temat »
Przydomowa oczyszczalnia scieków

Nie ma ciepłej wody

Witam, mam problem z ciepła woda w kuchni. Jest to troche dla mnie dziwne poniewaz........ Junkers mam w łazience.. i podłaczona pod niego rure... ktora idzie do bateri w łazience i do kuchni.. Kiedy odkrecam ciepła wode w łazience, to wszystko jest w pożadku.. natomiast gdy odkrecam wode w kuchni to woda jest zimna... Iskra w junkersie sie uruchamia, lecz junkers sie nie zapala ..(mogloby sie wydawac ze Cisnienie jest zamale, ale leci dosc mocny strumien) moje pytanie co moze byc powodem ? jesli to cisnienii to jak je zwiekszyć ? jak moge naprawić ta usterke ? jak mozesz mi najlepiej doradzic,bo potrzebuje pomocy...
z gory dziekuje


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Szukanie ciśnienia zaczynamy od wyczyszczenia sitka na wylewce baterii.
Dalej sprawdzamy filtry na zaworkach pod zlewem,jeśli takie są
Potem jest kolej na samą baterię.Jeśli to zwykła bateria starego typu może się przytkać resztkami starej uszczelki lub drobinkami kamienia z rur.Nowsze,te na wajchę mają często siteczko wewnątrz głowicy.Tutaj demontaż baterii konieczny.
Jak powyższe działania nic nie zmienią pozostaje tylko przytkana rura.To się czasem da usunąć za pomocą odwrócenia kierunku przepływu wody,ale to już trudniejsza robota.
A tak w ogóle,to jakie tam są rury?

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
bateria nowa nowego typu.. rury 1/2 cala, czesc rury stara, czesc przedlużona nowa... wiec byc moze jest zapchna kamieniem ta stara czesc, tak jak mowisz...
Czyli co? to napewno wina cisnienia ? jesli tak i jesli to moze byc spowodowane zapchaniem sie starej czesci rury.. to jak odwrucic kierunek przeplywu wody, zeby to odetkac i naprawic te usterke ??


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jest kilka sposobów.Trzeba wykręcić baterię (jeśli jest ścienna) i na gwint 3/4 z ciepłej wody nakręcić wężyk z takim samym gwintem.Drugi koniec wężyka nakręcamy na gwint 3/4 z wody zimnej.Najlepiej na zimnej wodzie założyć wcześniej zawór,żeby kontrolować dopuszczanie wody do zatkanej rury.To samo trzeba zrobić z drugiej strony rury,czyli pod piecykiem gazowym,czy boilerem.
Najczęściej trzeba przeganiać wodę w tej rurze kilkanaście razy w tą i z powrotem,dlatego montuję dwa zawory na trójniku z obu końców zatkanej rury,po to,by jednym dopuszczać wodę,a drugim ją spuszczać.Niezwykle rzadko zdarza się,że po jednorazowym podaniu ciśnienia z drugiego końca rura się przetka.Zwykle brudy cofną się trochę i utkną w innym miejscu,dlatego trzeba je ganiać przez rurę w obie strony aż do skutku.
Jak widzisz,to nie jest taka prosta robota.

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie wyjmuj tylko tego siteczka z głowicy jak pisze to Adamis . Jeśli jest zanieczyszczone to je wyczyść , chociaż poleć to lepiej fachowcowi głowicę łatwo uszkodzić . To nie jest siteczko tylko wygłuszacz szumów .


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Hej,hej,nigdzie nie zalecałem demontowania siteczka w głowicy Rolling Eyes

adam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
bateria jest nowa wiec zanieczyszczen nie powinno byc zadnych


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
niektóre baterie nie nadaja sie do junkersa nawet jak sa nowe i czyste, najlepsze sa dla ciepłaj i zimnej wody z osobna regulacja,a nie jedna wajha i problemy, jeszcze taki za 50 zeta na smieci, odkrec kran wkrec pojedynczy zawór i bedzie grało


odpowiedz

E-izolacje

E-okna

E-dach

  • SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj...

    SUPERDEKARZE ROKU 2015 – poznaj najlepszych dekarzy w Polsce

    Jak wybrać dobrego dekarza? Nad tym zastanawia się wielu inwestorów. Od siedmiu lat trwa również cykliczny konkurs na SUPERDEKARZA ROKU.

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter