« Zobacz poprzedni temat
Lustro Łazienkowe
Zobacz następny temat »
Jakie baterie do Łazienki?

Czyszczenie fug

Czy moglibyscie poradzic jakie sa najlepsze metody by zmyc brud starych fug? Sa na rynku srodki typu Fugaremix..ale..jakos nie jestem przekonany. Czy to jest skuteczne? czy moze sa jakies domowe sposoby.

Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
uzyj ATLAS SZOP


odpowiedz
Wszystko zależy jakiego typu są zabrudzenia. Kamień rzeczywiście można usunąć środkami typu Atlas Szop ale uwaga bo fuga też może być przez niego rozpuszczana lub odbarwiana. Najlepiej rozcieńczyć trochę. Jeżeli to grzyb lub pleśń (czarny nalot) to są innego typu środki chemiczne.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja próbowałem środkiem Fugenreiniger PCI, jest OK. Ale oczywiście wszytko zależy od rodzaju zabrudzenia.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Muszę odnowić fugi mieszkaniu, znajomy mówił że we Francji metry fug odnawiał octem, mi to nie wyszło. Wpadłem na świetny pomysł, żeby polać fugi Fosolem, to niby jakiś odrdzewiacz, ale juz wcześniej zauważyłem że świetnie rozpuszcza osady z wody (kamień), kupuje do w Chemii sklep z farbami, i innymi bajerami. Odrobinę naniosłem fosolu na fugi , wszystko zaczęło się gotować potem dwa ruchy szczoteczką do zębów i zmyłem podłogę. Fugi jak nowe nie zauważyłem żeby coś się działo z fugą. W tą sobotę o ile się uda testuje dalej, w kuchni.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Ja czyszczę fugi szczoteczką i Cifem,
brud świetnie schodzi.
polecam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
również uważam, że cif radzi sobie całkiem nieźle

a w ogóle, a co chodzi temu gościowi powyżej? Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
SOPRO FFP 719 - impregnat do gresów i fug.
Czyszczenie fug


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
Najlepiej sięgnąć po profesjonalne środki czystości. Są dwie technologie doczyszczania fug - jedna oparta o silny preparat kwasowy (usuwa zabrudzenia mineralne), druga oparta o środek silnie zasadowy (usuwa trudnozmywalne zabrudzenia).Trzeba pamiętać, że po zastosowniu silnych środków należy zneutralizować powierzchnię wodą. Czyszczenie warto wspomóc mechanicznie np. padem.

Technolog Grupa PSC


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz

E-ogródek

E-okna

E-instalacje

E-łazienki

  • Wybieramy drzwi do łazienki

    Wybieramy drzwi do łazienki

    Łazienka to specyficzne pomieszczenie – najczęściej niestety niezbyt duże, za to nieodzowne w każdym mieszkaniu i domu. Dlatego wybierając drzwi...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter