« Zobacz poprzedni temat
Piec na pelet - ranking
Zobacz następny temat »
Kocioł olejowy, ale jaki?

Piec 25kW + wężownica czy bojler dwupłaszczowy?

Witam,
Posiadamy obecnie piec węglowy 17kW, zamierzamy zmienić na piec 25kW na miał z zasobnikiem i podajnikiem tłokowym. Obecnie mamy też bojler 50l na zime grzany z pieca i elektryczny użytkowany w okresie letnim.
Mam dylemat czy zamontować do pieca wężownice działającą jak przepływowy ogrzewacz wody czy bojler ok.100l dwupłaszczowy a na okres letni pozostawić bojler elektryczny? CO POLECACIE ?


odpowiedz
Kocioł stalowy jako przepływowy ogrzewacz wody, hmm.... Jakos tego nie widzę na dłuższą metę.
Napisz jak zamierzasz zamontować taką wężownicę?
Gdy zakupisz kocioł z podajnikiem to będzie on mógł pracować cały rok bez przerwy.
Napisz też ile osób będzie użytkować cwu.
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No jest taka możliwość producenci pieców opcjonalnie za kwote ok.800zł montują taką wężownice, wydajnośc podobno ok.7l/min także chyba niezbyt wiele, niewiem jak to sie ma w praktyce- trzebabyło by palić również w lecie czego chciałbym sobie oszczędzić.Ale za to ciepła woda nonstop, a z bojlera kilkanaście minut prysznica i już po ciepłej wodzie. Dlatego mam dylemat.
Dom ok.200m2, 3 osoby.


odpowiedz
Witam. Jako nowy użytkownik forum zdecydowanie polecam bojler dwu płaszczowy min. 140l , oraz dwie pompy, jak sterownik na to pozwala, jak nie to zawór trójdrożny.
Bojler ma szybką wymianę ciepła, a użytkowanie pieca przez cały rok zwiększa jego trwałość. Przy piecach z podajnikiem nie jest to jakaś straszna uciążliwość. W lecie na ogrzanie samego bojlera będziesz dokładać do pieca ok. raz na tydzień (zależy od zasobnika). Nie jesztem użytkownikiem kotła z podajnikiem (mam gaz), ale montuję takie kotły i 95% ludzie są zadowoleni. 5% to użytkownicy, którzy nie umieją poradzić sobie z elektroniką Confused


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Elis, z relacji moich klientów do tego Twojego tygodnia bez załadunku zasobnika w okresie wiosenno-letnim można dodać jeszcze jedem. Wszystko oczywiście przy odpowiednio wykonanej instalacji, dobrym opale no i z zasobnikiem jak w kotłach retortowych. Tłokowce nie są takimi długodystansowcami.
Co do klientów i obsługi kotłów 100% zgodności z Elisem


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
No to bojler dwupłaszczowy montuje zobaczymy jak bedzie mam teraz dwa bojlery ogrzewany z pieca- ktory zastąpie dwupłaszczowym myśle własnie 120 albo 140l, drugi to elektryczny wiec go zostawie na wszelki wypadek. wężownica odpada w takim razie.

Zastanawiałem się nad ogrzewaniem gazowym jednak po przeliczeniu koszty większe.Chyba się nie myle?


odpowiedz
a może od razu z wężownicą kocioł? Cichewiczowskie kotły sprzedają z węzownicą i nie trzeba dokupywac ani domontowywać samemu


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Urządzone.pl

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

E-okna

E-łazienki

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter