Zobacz następny temat »
Kogo do montażu rolet?

Gerda - wymiana zamka w drzwiach - help

Witam serdecznie.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w pewnej rzeczy.
Lada chwila będę się przeprowadzał do nowego mieszkania. Poprzedni lokator popsuł klamkę w drzwiach wejściowych. Zamek działa poprawnie na klucz - zamyka się i otwiera. Natomiast klamka jest oddzielnie wraz z "językiem" (chyba tak to się nazywa) i z takim bolcem kwadratowym, który łączy dwie klamki ze sobą. Ponadto kawałek klamki i tego bolca jest ułamane co widać na poniższym zdjęciu:Zamek, który jest w drzwiach to Gerda. Od strony wewnętrznej ma on bolce na środku pod klamką jak i na górze drzwi oraz na dole, ale zaznaczam iż na tej samej płaszczyźnie co środkowe bolce. Jeśli chodzi o górę patrząc z góry i dół patrząc z dołu - nie ma tam tych bolców. Zamek w obecnym stanie wygląda tak:Wstępnie rozmawiałem z jednym fachowcem i powiedział, iż nie opłaca się tego naprawiać, gdyż taniej wyjdzie kupić zamek i go po prostu wymienić. Byłem dzisiaj w sklepie budowlanym i znalazłem bardzo podobny zamek:Będę musiał jeszcze dokładnie zmierzyć czy jest identyczny.

Wobec powyższego mam pytanie, czy będę w stanie sam taki zamek zmienić ?
Pytam gdyż nie orientuje się na jakiej zasadzie działa zintegrowany mechanizm z bolcami tymi u góry i na dole, czy np nic mi się nie rozpadnie jak wyjmę zamek? Czy ktoś miał styczność z taką przypadłością ? Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam
Hubert


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
żeby móc powiedzieć że to ten sam zamek musisz najpierw wyjąć ten stary na wzór bo inny będzie do blokad w pionie a inny do blokad w poziomie - po co potem latać i wymieniać

firma ogólnobudowlana
osuszanie budynków
budowa domów


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
radzę wybrać się do diealera Gerdy z uszkodzona klamką i zakupic nową nie ma potrzeby wymiany całego zamka jeśli działa, a nawet gdyby było to konieczne (w co wątpię) to serwis producenta zrobi to jak sie należy. Lista diealerów jest dostępna na stronie Gerdy.
Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
tu kolega ma racie udaj sie do dilera i nie rob z siebie adama slodowego -zrup to sam- Laughing Idea


odpowiedz
E tam zrob to sam, ja kiedys próbowałem i zakończyło się na całkowitym rozwaleniu zamka, musialem ostatecznie dzwonic po specow www.pogotowie-zamkowe-warszawa.pl i dopiero mi to naprawili


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-instalacje

E-okna

E-izolacje

E-łazienki

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter