Zobacz następny temat »
Projekt dachu

Jak układać papę termozgrzewalną

Proszę o odpowiedz na pytanie w jaki sposób zakłada się papę termozgrzewalną.Czy nachylenie dachu ma znaczenie w jaki sposób się ją zakłada (pionowe czy poziome pasy)Spotkałem się z różnymi opiniami i nie wiem która jest właściwa. Confused


odpowiedz
jestes dekarzem ?


odpowiedz
układanie papy termozgrzewalnej zazwyczaj odbywa się pasami równoległymi do okapu. Zazwyczaj bowiem, przy wiekszym nachyleniu łatwiejsze wykonawczo jest układanie jej prostopadle do okapu. W przypadku dużego nachylenia dachu papa pod swoim ciężarem (a zazwyczaj waży ok. 5-6 kg/m2) układana równolegle do okapu mogłaby się zachować - przepraszam za porównanie, ale dla nas kobiet jet ono bliskie Wink - jak prześciradło wieszane na 2 klamerki czyli jej kształt byłby niecałkiem Smile równoległy. Poprostu ciężko jest ją mocować, co nie znaczy że doświadczony dekarz tego nie zrobi Smile. Prostopadle do okapu - ograniczna nasze postępowanie do puszczenia rozwijającej się papy z rolki od kalenicy w dół. I to chyba na tyle. Żaden sposób nie jest gorszy. A i tak wszystko zależy od wykonawcy.


odpowiedz
Panie Adamie,zadał Pan pytanie na które nie można odpowiedzieć w dwóch zdaniach.
Pozornie wydawałoby się krycie papą jest proste ale tak nie jest. Proszę mi wierzyć, że oprócz wiedzy należy mieć duży staż pracy. Krycie papą termozgrzewalną wymaga dokładności a szczególnie w miejscach gdzie występują kominy,murki ogniowe i inne elementy wystające z dachu. Przy układaniu papy należy umiejętnie obchodzić się z palnikiem bo w brew pozorom to niebezpieczne urządzenie w połączeniu z butlą.
Proszę napisać dokładnie jaki dach chce Pan pokryć papą to otrzyma Pan odpowiedź.
Proszę wybaczyć moją śmiałość ale sądząc po zadanym pytaniu wiem, że nie ma Pan praktyki w układaniu papą termozgrzewalną i nie tylko dlatego odradzam krycie samemu.
Pozdrawiam
zob.kk@poczta.fm


odpowiedz
Układanie papy termozgrzewalnej pionowymi pasami to ostateczność. Zbyt dużo zakładów pionowych wzdłuż których płynie woda, a tym samym większe możliwości przecieku. Sposób ten wymaga bardziej doświadczonej ekipy mającej świadomość problemu. Ludzie którzy nie mają doświadczenia w pracy z palnikiem nie mają szans. Nie będą w stanie uzyskać wylewki na całej długości zgrzewu.Pozdrawiam


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
:( Czy to oznacza ,że położenie izolacji pionowej ( cięzkiej ) z papy termozgrzewalnej np. nicopal szybki profil x 2 ( gr. 3,2mm) na pionowej scianie piwnicy w sumie nie ma sensu ?

Lepiej szukac innych rozwiązań i srodkow poniewaz co i tak fachowcy nie poloza tej papy dokładnie ?
Hyy :( a myslałem ,że położe pape 2x i będzia super .

pozdrawiam
AD


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-ogródek

E-mieszkanie

E-izolacje

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter