« Zobacz poprzedni temat
Jakie regulatory temperatury

Grzejniki stalowe czy aluminiowe?

Witam
wykonawca ogrzewania twierdzi, że do instalacji CO w miedzi nie daje się grzejników aluminiowych bo wytwarza się termoogniwo i kaloryfery sie rozpuszczają- czy to prawda???. Poza tym twierdzi ze takie połaczenie powoduje szczelanie w rurach ze wzgledu na duza różnice w rozszerzalności cieplnej metali. Kolega ma miedz i kaloryfery aluminiowe i nic mu nie szczela- grzeja jka szalone- jak jest naprawde??? Kóre mamm zainstalować kaloryfery?stalowe co rdzewieją czy aluminiowe??
Prosze o porade
A.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
bzdury mówi twój wykonawca ,grzejnik miedziany nadaje się do miedzi musi być tylko w środku miedziowany ,w karcie gwarancyjnej pisze że mogą współpracować z instalacją miedzianą ,musi być montowane przejście miedzi na aluminium zazwyczaj jest to mosiądz i nic nie będzie szczelać jak będzie wykonana instalacja bez naprężeń ,owszem zdarza się jak wymienia się z żeliwa na aluminium,instalacja stalowa,powodem jest rozszerzalności i naprężenia stali ,przy nowej instalacji stalowej jak się lykwiduje naprężenia niema prawa szczelać.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
ale ja się pytałam czy aluminiowe mogą być z miedzią - wywnioskowałam że tak, ale trzeba przejścia z miedzi na aluminium w postaci mosiadzu. Z racju tego ze jestem zupełnym laikiem zapytam gdzie konkretnie te przejścia mosiążne.
Bede miała wodę ze studni bo nie ma na tej wiosce wodociągów i tu moje kolejne pytanie- czy ruru od pompy to hydroforu też miedziane?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tu raczej wykonawcę trzeba zmienić ...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
W przypadku tradycyjnej miedzianej instalacji z użyciem grzejników zarówno stalowych bądź aluminiowych warto zainwestować w rury z miedzi. Przede wszystkim posiadają bardzo ważną cechę anty dyfuzyjności, która zapobiega korozji grzejników.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Żeby uniknąć wszelakich problemów z grzejnikami, można się zdecydować na inny o wiele lepszy, wydajniejszy, ekologiczny sposób ogrzewania wodnego domu, a mianowicie na system mat kapilarnych. To wodne ogrzewanie płaszczyznowe: w podłodze, ścianach lub na suficie, bardziej korzystne niż ogrzewanie podłogowe. Przenoszenie energii na człowieka odbywa się tu poprzez promieniowanie, co odpowiada naturalnym zjawiskom gospodarki cieplnej w ludzkim organizmie, a nie jak w przypadku grzejników tradycyjnych przez konwekcje gdzie zachodzi cyrkulacja powietrza i kurz unosi się po pokoju. A więc maty kapilarne są bardzo korzystne dla alergików. Smile

http://www.geotherm.pl/


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
a na poważnie ? Moim zdaniem tylko stalowe.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ja mam aluminiowy z firmy alukal http://alukal.com.pl/ . Nie ma znim żadnego problemu , ładnie się prezentuję a gwarancję mam na 10 lat . Jestem zadowolona z wyboru.

Kamila k


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Nie mogłaś wytrzymać z tą wiadomością, więc odświeżyłaś temat sprzed 3 lat?
Czy raczej wygasła umowa z przeprowadzkami, a z nowej próbujesz się wywiązać.
30 gr za wpis?

Obalam mity na temat ogrzewania propanem.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Pani Kamilo w pustych sloganach diabeł tkwi w szczegółach. I tak kilka rzeczy które mi się rzuciły odnośnie grzejników z krainy magii:
10lat gwarancji - owszem ale od daty produkcji - pod warunkiem że datownik nie zostanie usunięty np. podczas czyszczenia grzejnika.
Gwarancja traci ważność gdy:
Podzespoły montażowe w tym korki czy zawory są gorszej jakości niż te które dostarczono razem z grzejnikiem - strasznie naciągane bo jak porównać jakość z jakością nie mając laboratorium czy wiedzy technicznej z zakresu metalurgii Smile
Nie wspomnę o czystości czynnika grzewczego i jego parametrów pH i twardości Smile
I perełka którą zacytuję: jeżeli grzejnik został podłączony do instalacji wodno-kanalizacyjnej

Żeby nie było że sobie z kapelusza wyczarowałem:
http://alukal.com.pl/wp-content/uploads/2014/02/Alukal_gwarancja.pdf


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Wszystko jest kwestią budżetu,ale szukając w sklepach internetowych można sporo zaoszczędzić. Mając wybór proponowałbym jednak grzejniki aluminiowe,są sprawdzone i solidne.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Najstarsze grzejniki czyli najbardziej SPRAWDZONE są żeliwne a solidność????

Ten na obrazku też aluminiowy a gwoździa nim nie wbijesz.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Żeliwne charakteryzowały się bardzo wysoką jakością wykonania i solidnością przez wiele lat,teraz dobrym rozwiązaniem jest wg mnie grzejnik aluminiowo- miedziany i ładnie się prezentuje,pomijam łazienkę bo tam można pokusić się też o inne rozwiązanie.


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
kotwbutach12 napisał:
Ja bym dała stalowe jak nic, pamiętaj tylko o dobrym ocynkowaniu, galwanizator się przyda, łap namiar: http://www.galwanizer.pl/
Za aluminiowe więcej się na skupie dostanie!


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
poczytaj jakieś artykuły lub poradniki na przykład http://termika.pgnig.pl/cieplo-sieciowe/ opinie fachowców i ludzi, którzy pracują w branzy na pewno sie przydadza i bedzie ci o wiele latwiej podjac decyzje co kupic Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

E-instalacje

  • Bezpieczna instalacja elektryczna

    Bezpieczna instalacja elektryczna

    Instalacja elektryczna w budynkach mieszkalnych jest właściwie najważniejszą i często najbardziej intensywnie eksploatowaną instalacją...

Urządzone.pl

E-ściany

E-ogródek

  • Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Czas na: budki lęgowe dla ptaków

    Do wiosny niby jeszcze zostało trochę czasu, ale przyroda już się do niej zaczyna szykować. Dlatego o budce lęgowej dla ptaków warto pomyśleć już...

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter