« Zobacz poprzedni temat
ogrzewanie podłogowe w łazience
Zobacz następny temat »
grzejniki

Grzejniki stalowe czy aluminiowe?

Witam
wykonawca ogrzewania twierdzi, że do instalacji CO w miedzi nie daje się grzejników aluminiowych bo wytwarza się termoogniwo i kaloryfery sie rozpuszczają- czy to prawda???. Poza tym twierdzi ze takie połaczenie powoduje szczelanie w rurach ze wzgledu na duza różnice w rozszerzalności cieplnej metali. Kolega ma miedz i kaloryfery aluminiowe i nic mu nie szczela- grzeja jka szalone- jak jest naprawde??? Kóre mamm zainstalować kaloryfery?stalowe co rdzewieją czy aluminiowe??
Prosze o porade
A.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
bzdury mówi twój wykonawca ,grzejnik miedziany nadaje się do miedzi musi być tylko w środku miedziowany ,w karcie gwarancyjnej pisze że mogą współpracować z instalacją miedzianą ,musi być montowane przejście miedzi na aluminium zazwyczaj jest to mosiądz i nic nie będzie szczelać jak będzie wykonana instalacja bez naprężeń ,owszem zdarza się jak wymienia się z żeliwa na aluminium,instalacja stalowa,powodem jest rozszerzalności i naprężenia stali ,przy nowej instalacji stalowej jak się lykwiduje naprężenia niema prawa szczelać.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
ale ja się pytałam czy aluminiowe mogą być z miedzią - wywnioskowałam że tak, ale trzeba przejścia z miedzi na aluminium w postaci mosiadzu. Z racju tego ze jestem zupełnym laikiem zapytam gdzie konkretnie te przejścia mosiążne.
Bede miała wodę ze studni bo nie ma na tej wiosce wodociągów i tu moje kolejne pytanie- czy ruru od pompy to hydroforu też miedziane?


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Tu raczej wykonawcę trzeba zmienić ...


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
W przypadku tradycyjnej miedzianej instalacji z użyciem grzejników zarówno stalowych bądź aluminiowych warto zainwestować w rury z miedzi. Przede wszystkim posiadają bardzo ważną cechę anty dyfuzyjności, która zapobiega korozji grzejników.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Żeby uniknąć wszelakich problemów z grzejnikami, można się zdecydować na inny o wiele lepszy, wydajniejszy, ekologiczny sposób ogrzewania wodnego domu, a mianowicie na system mat kapilarnych. To wodne ogrzewanie płaszczyznowe: w podłodze, ścianach lub na suficie, bardziej korzystne niż ogrzewanie podłogowe. Przenoszenie energii na człowieka odbywa się tu poprzez promieniowanie, co odpowiada naturalnym zjawiskom gospodarki cieplnej w ludzkim organizmie, a nie jak w przypadku grzejników tradycyjnych przez konwekcje gdzie zachodzi cyrkulacja powietrza i kurz unosi się po pokoju. A więc maty kapilarne są bardzo korzystne dla alergików. Smile

http://www.geotherm.pl/


Profil Wiad. Pryw. www

odpowiedz
a na poważnie ? Moim zdaniem tylko stalowe.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Urządzone.pl

E-łazienki

  • Glinka kosmetyczna

    Glinka kosmetyczna

    Oczyści skórę i dostarczy minerałów. Jak z tej różnorodności, jaką oferuje nam natura, wybrać właściwą glinkę?

E-ogródek

E-okna

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter