Szukam forumowicza który ocieplał dom drewiany!

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

ondre
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 04 paź 2005, 10:23
Lokalizacja: Bytom
Szukam forumowicza który ocieplał dom drewiany!

autor: ondre » 04 paź 2005, 10:45

Witam!
Przygotowując się do ocieplenia mojego niedawno nabytego domu drewnianego, poznalem już trochę wiadomości z literatury i netu na ten temat. Są to jednak sprawy ogólne. Śledzę forum, czytam Budujemy Dom,przeglądam serwisy,, ale potrzebuję szczegółów do prawidłowego zakupu materiału. Materiał chcę zgromadzić przez jesień i zimę, by wiosną przystąpić do ocieplania. Oczywiście po wymianie okien która u mnie jest niebędna.
Przede wszyskim dla mnie ważna jest podpowiedź gdzie i jakiej firmy styropian ryflowany kupić (oczywiście lepiej frezowany z boków,tak myślę..) Gdzie kupić kołki mocujące z metalowym trzpieniem? i jakie długie gdy dom obity jest deską świerkową calową? Gdzie i jakiej firmy szukać folii wiatroizolacyjnej?itp,itd...czym obijać tą folię?..czy raczej kleić? czy usunąć w środku boazerię z płyt wiórowych laminowanych, by poprawić przepuszczalność?
Tłumacząc się tych niby śmiesznych pytań, pragnę podkreślić,że czesto chodzę po supermarketach Castorama,Praktiker, Nomi...lecz styropianu ryflowanego, kołków mocującach z plastykowym łbem i nóżką metalową nigdy jescze nie widiałem, a pytania do obsługi o folię wiatroizolacyjną i jej dane techniczne, to istna zabawa..
Gdyby ktoś pomógł mi w tej materii bardzo byłbym wdzięczny..
pozdrawiam :)

Gość

autor: Gość » 20 paź 2005, 18:53

styropian ryflowany ... STYROPMIN
a co do szczegółów polecam redakcje www.e-izolacje.pl mi pomógł nie pamiętam nazwiska redaktor jakiś facet nawet miły i rzeczowy

J.A

autor: J.A » 20 paź 2005, 20:47

Boże boń zadzwoń do T. Brzęczkowski

ondre
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 04 paź 2005, 10:23
Lokalizacja: Bytom

autor: ondre » 23 paź 2005, 17:55

Dzięki gościu znalazłem ich stronkę i zapisałem sobie..gdyby ktoś znał jeszcze producenta kołków do takiego styropianu?? :( muszą mieć nóżkę metalową a tależyk może być plastyk..

Gość

autor: Gość » 16 lis 2005, 1:00

Styropian ryflowany to kolejny marketing . Podobno ma nimi spływać kondensująca para. A moim zdaniem trzeba tak obliczyć z projektować, aby pod styropianem nie kondensowało....
Wziąć normalny styropian FS 15 / FS 20.
Przykleic na klej dyspersyjny, tynk nawierzchniowy - napewno nie akrylowy.
Kołki sprzedaje firma Fischer, Ejot, Koelner, Wkrętmet. Innych nie radzę ze względów jakościowych. Szukać dystrybutorów tych firm w internecie.

Długość kołka, to grubość izolcji+ klej + na ew. nierówności +2 cm w desce.

Od środka dobrze by zrobiło danie folii paroizolacyjnej. Usuwanie boazerii dla "poprawienia" paroprzepuszczalnoci jest błędem. Od środka należy raczej odwrotnie -"uszczelnić" paroizolacją aby ograniczyć napływ pary do przegrody i zapobiec kondensacji. trzeba w takim wypadku apewnić bardzo dobrą wentylację.
Opis mało inżynierski, ale praktyczny.

Inne rozwiązanie - podwieszana zewnętrzna fasada wentylowana typu siding lub oblicówka drewniana. Wtedy paroizoalacje nie są konieczne. Ale zawsze radzę daćścianę do przeliczenia.

Szczególowe rozwiązania opisuje Murator - nr specjalny 4/2005 "Ciełpy i suchy dom"
Można kupić przez internet

Gość

autor: Gość » 16 lis 2005, 17:35

Ocieplanie ścian drewnianych jest zawsze bardzo niebezpieczne, bowiem łatwo uczynić większą szkodę niż pozytek. Wiele osób podaje uwagi zblizone do prawdy, ale nie zawsze.
Folia paroizolacyjna od środka jest niezbędna, ale przed tym trzeba drewno zaimpregnować i wysuszuć.
Od zewnątrz nie należy nigdy przyklejać ocieplenia klejem dyspersyjnym, lecz mocować mechanicznie. Przestrzeń wentylacyjna i folia wiatroizolacyjna jest konieczna, ale przed tym także należy drewno zaimpregnować i wysuszyć. Jaka wielkość przestrzeni wentylacyjnej, to da się obliczyć. Jednakże czy styropian czy wełna mineralna do ocieplenia, to wymaga obliczeń cieplno-wilgotnościowych!
Ponadto dobrze jest przeanalizować ocieplenia podłóg i stropu nad najwyższą kondygnacją, a także wentylację w domu.
Naprawdę, bez specjalisty nie radzę.
Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO www.bdb.com.pl

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

autor: Andrzej Wilhelmi » 05 gru 2005, 23:05

Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi? Albo jest dom drewniany docieplany z zewnštrz i wówczas radzę wełnę mocować odpowiednimi wkrętami bez żadnych przestrzeni entylacyjnych i wiatroizolacji! Natomiast jeżeli jest to dom w systemie szkieletowym to wełna w szkielecie, folia oddychajšca tzw. wiatroizolacja, puska powietrzna iœciana osłonowa tzw. elewacja. Pozdrawiam.

jehera
docieplanie domu drewnianego

autor: jehera » 15 gru 2005, 20:51

Witam dom drewniany ocieplać styropianem jest bardzo ryzykowne , gdyz nastąpi skraplanie pary na styku drewna i styropianu. Polecam płyty Heratekta lub Tektalan z wełną mineralną świetnie sie nadajace do tego celu. Są sztywne, można je przykręcać drewnowkrętami, odporne na uszkodzenia i izolujące hałas a co najważniejsze wysoce paroprzepuszczalne

romek Wilk
rwilk@heraklith.com.pl

trochę info na www.heraklith.com.pl

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 16 gru 2005, 9:32

Czy Pan Wilk sugeruje, że skoro jest wysoka poroprzepuszczalność to woda poczynając od punktu rosy nie będzie się wykraplać???!!! Czy nie bezpieczniej byłoby wzorem dachu dać folię od środka i zredukować wysoką paroprzepuszczalność do zera????


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów