« Zobacz poprzedni temat
Dwa pytania.
Zobacz następny temat »
jaki materiał na parapet wybrać?

Podłoga drewniana,a ogrzewanie podłogowe w całym domu

Mam pytanie.Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe w całym domu.Zastanawiam się jaki rodzaj drewnianej podłogi najlepiej sprawdza się na podłodze z tego typu ogrzewaniem.Nie wiem,czy zdecydować się na panele drewniane,czy parkiet ?Myślałam o drewnie MERBAU. Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie w użytkowaniu takiej podłogi?Chciałabym wiedzieć,czy drewno pod wpływem ciepła nie rozsycha się?Czy przewodzi wystarczająco dużo ciepła?itd. Będę wdzięczna za Państwa opinie Smile


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Centralne czy niecentralne podłogowe? To przy drewnie różnica. I jaka jest izolacja do gruntu.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Piec kondensacyjny, ogrzewanie centralne podłogowe. Mam dom 3 poziomowy - szeregówka.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Powiem tak, drewno ogólnie jest słabym przewodnikiem ciepła. Na pewno jeżeli chcesz zastosować drewno to musi to być bardzo suche drewno, gdyż jak odpalisz podłogówkę to się tak zeschnie że szpary murowane. No i chyba nie zamierzasz robić typowej podłogi drewnianej na legarach! - Taka opcja odpada gdyż pomiędzy płytą grzewcza a podłogą nie powinno być szczeliny. Merbau i teak to to są szlachetne gatunki drewna nie chłonące wilgoci więc i jej odprowadzanie nie spowoduje zsychania się drewna ale taka podłoga to cię wyniesie astronomiczne sumy.

wszystko jest dla ludzi, tylko ludzie nie są do wszystkiego


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Albo zastanowic sie nad ogrzewaniem sciennym. Wtedy mozna smialo klasc drewno na podloge. Sam sie nas tym zastanawialem i chociaz sprzedawcy drewna i "specjalnych" paneli podlogowych twierdza ze sie dobrze sprawuja to moim zdaniem w polaczeniu z podlogowka to malo oszczedne rozwiazanie


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Z tego co wiem, to Deska Barlinecka jest odporna na elektryczne ogrzewanie podłogowe.
Nie wiem jak na wodne, ale to zawsze można dopytać u producenta.

Choć jeśli na podłodze będzie drewno, to elektryczne ogrzewanie podłogowe powinno mieć moc 60-80W/m2 , niestety w wielu sytuacjach jest to za mało do ogrzania pomieszczenia. W związku z tym jeśli podłoga jest drewniana to ogrzewanie podłogowe raczej stosuje się jako dodatkowy system grzewczy od uzyskania efektu lekko ciepłej powierzchni podłogi.

Damian Chwiejczak,


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
mam barlinek na ogrzewaniu i dziala ok


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Ogrzewanie podłogowe to bardzo trudny temat. Radziłabym korzystać z usług firm które maja doświadczenie z podłogami drewnianymi na ogrzewanie podłogowe. Polecam firmę Marco Design.


Profil Wiad. Pryw. E-mail

odpowiedz
Niestety nie korzystałem z usług tej firmy,więc nie mogę potwierdzic czy jest naprawde dobra i sprawdzona. Przy ogrzewaniu podłogowym bardzo dużo zależy od tego jaką powierzchnię mamy do ogrzania,im większa tym bardziej opłaca się w nie zainwestowac.


Ekwasek- wyposażenie domu i ogrodu.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Nie każdy rodzaj parkietu jest odpowiedni na tak uzbrojone podłoże (ogrzewanie podłogowe). Klepki pod wpływem zachodzących zmian klimatycznych wnętrza na przestrzeni pór roku ulegają większym zmianom niż zwykły parkiet przyklejony do betonowej powierzchni. Wybierając gatunek drewna należy pamiętać o tym by było ono jak najbardziej stabilne i jak najdłużej zachowywało swoje parametry techniczne ale także by współczynnik skurczy był jak najniższy. Pozwoli to na utrzymanie jednolitej posadzki bez przerw między klepkami przez cały rok. Takie właściwości mają egzotyczne, bardzo twarde i odporne gatunki drewna jak jatoba, iroko, merbau czy doussie ale także gatunki krajowe, takie jak akacja czy dąb. Zdecydowanie nie polecane są kładzione na ogrzewanie podłogowe parkiety z grabu czy buku gdyż dosyć mocno się kurczą, przez co poluzowane, jasne lamelki są jeszcze bardziej widoczne a szczeliny między klepkami zbierają kurz skąd trudno go usunąć. Pod ogrzewanie podłogowe dobra też będzie podłoga warstwowa np: deska barlinecka
-www.barlinek.com.pl/Produkty/deska-barlinecka - najlepiej z drewna egzotycznego


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A kto z was zajmuje się montażem ogrzewania? Ja zajmuje sie od lat. Deska Barlinecka ma tak konstrukcję , że strata ciepła jest bardzo niska. Więc to są specjalne deski pod ogrzewanie, żeby ładnie współgrało. I są dobre zarówno pod wodne jak i elektryczne.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
A masz jakieś informacje odnośnie montażu ściennego ogrzewania? Jak tutaj przedstawia się ta sprawa? Ustaliliśmy już,że najlepszym wyborem do ogrzewania podłogowego będzie deska barlinecka.


Ekwasek- wyposażenie domów i ogrodu.


Profil Wiad. Pryw. E-mail www

odpowiedz
Ja mam taką podłogę, która nadaje się do instalacji na ogrzewaniu podłogowym wodnym Smile Nie ma z tym najmniejszego problemu. Egzotyczne drewno (merbau konkretnie) z Pacific Line. Ślicznie i elegancko wygląda i nie mam z tym parkietem żadnych problemów. Czasami fachowcy wciskają ludziom różne głupoty na temat właśnie drewna na ogrzewaniu podłogowym, mój znajomy nawet miał taką sytuację. Ale jak ktoś już wyżej wspomniał, to zależy od gatunku drewna, jest sporo takich, które się nadają, tylko trzeba się zapoznać z właściwościami i dobrze wybrać.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Jest w Polsce już firma która oferuje lite deski na ogrzewanie podłogowe ja kupiłem u nich dąb szczotkowani i olejowany.

Cytat z ich katalogu "Celem zapobiegania faktycznego tworzenia się nieestetycznych spoin mamy do zaoferowania świetnie działający, wyjątkowy środek: opatentowany system stabilizacji.

Składa się on z maksymalnie jedenastu prętów wzmocnionych włóknem szklanym, które frezuje się od spodu desek poprzecznie do włókna i przykleja. Pręty te posiadają sześciokrotnie wyższą wytrzymałość na rozciąganie niż stal.

Zestawienie tej silnej wytrzymałości na rozciąganie wraz z zastosowaniem bazującego na poliuretanie kleju do przyklejenia stabilizatorów zapewnia w prosty sposób wyjątkową stabilność.
Przy zastosowaniu tego systemu wyraźnie wyczuwalny jest spokój podłoża. System ten pozwala również na stabilność deski długości do 5metów i szerokości 40cm oraz stabilność drewna na ogrzewaniu podłogowym. "


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz
Mam w domu Wodne ogrzewanie podłogowe i na to położoną na tekturze deskę barlinecką. Sprawdza się.


Profil Wiad. Pryw.

odpowiedz

Urządzone.pl

E-izolacje

E-instalacje

E-ściany

Najpopularniejsze tagi:


Zamów newsletter