ŚCIANY Z KARTONGIPSU CZY OSB ?

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

wilq
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2008, 17:25
ŚCIANY Z KARTONGIPSU CZY OSB ?

autor: wilq » 11 lis 2008, 17:31

Witam, jestem w trakcie kapitalnego remontu domu. Dom był zamieszkany na parterze aktualnie stan wygląda następująco zrobiony został nowy wieniec, więźba dachowa, ściany szczytowe, ( całkowicie nowy dach)... poddasze do adaptacji... Pytanie brzmi ? Czym lepiej wykończyć poddasze płytaki KG czy płytami OSB ? Patrząc zarówno na cenę jak i czas na wykonanie tegoż elementu, nie zapominając o późniejszych następpstawach typu: pękanie płyt, słabe wygłuszenie pomieszczenia itd..

Z góry dziękuję za info w razie czego można też zaklikać GG 3918806

Pozdrawiam Radek. :wink:

anna_w
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2007, 18:45

autor: anna_w » 17 lis 2008, 15:56

Witam,
W zeszłym roku urządzałam sobie z mężem mieszkanie na poddaszu i wszystkie ściany działowe zrobiliśmy z płyt KG. Dlaczego?
1. Są tańsze i łatwiejsze w montażu.
2. Dają większe możliwości formowania w prosty sposób różnych kształtów.
3. Są lżejsze, co na poddaszu ma zasadnicze znaczenie.
4. Za wygłuszenie ścian nie odpowiada płyta, tylko izolacja w ścianie. Jeśli jest odpowiednio gruba, to całkowicie wystarczy.
Wprawdzie nie jesteśmy fachowcami w branży budowlanej, ale obecnie nie narzekamy na złe wytłumienie hałasów w poszczególnych pomieszczeniach czy spękania na ścianach, które na pewno pracują, bo strop (teraz podłogę) mamy drewniany.
Na łączeniach płyt zastosowaliśmy taśmy, a oprócz tego wszędzie niezbędne dylatacje. W sypialniach zastosowaliśmy trochę szersze profile+wata mineralna, a w łazience i toalecie zrobiliśmy podwójną ściankę KG z izolacją z waty w środku.
Pozdrawiam
aw

wilq
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2008, 17:25
hmmm

autor: wilq » 17 lis 2008, 22:44

1. Czy sa tańsze to neiw iem ale skoro tak piszesz widocznie tak jest ale po 1 w OSB nie trzeba robic takich stelarzy, po 2 latwiej sie je montuje po 3 Czas ! jest owiele ktrotszy... ale dlatego pisze bo nie wiem .. natomaist jesli hcodzi o pekanie to wujek ma ok 5 letni dom budowany od podstaw [nówka] i zaczynają pękać mu płyty a nie mieszka nawet przy ruchliwej drodze a dał między płytami te siatki ... ale to chyba jest nie uniknone skoro gips zastyga i tobi sie twardy predzej czy pozniej bedzie sie wykruszal ... a po ... tez nie wiem jaka koncepcja moze być na łączeniach płyt OSB .. gdyż nie chce ich tapetować tylko malowac... z góry THX za pomoc

anna_w
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 11 lis 2007, 18:45

autor: anna_w » 18 lis 2008, 9:44

Wydaje mi się, że technologia budowania ścian z płyt KG nie powstała wczoraj i gdyby było tak, że wszystkie takie ściany po stosunkowo krótkim czasie pękają, to nikt nie chciałby z nich budować.
Montaż płyt KG jest prosty w wykonaniu, ale jak we wszystkim trzeba się stosować do wytycznych zawartych w instrukcjach. Moim zdaniem one nie są po to, żeby nam utrudniać życie, tylko umożliwić maksymalnie poprawne wykonanie jakiegoś zadania.
Ja przyznam się Panu, kładłam płyty pierwszy raz w życiu. Nie jest to moją pasją, ale zabrałam się za to osobiście z mężem, po tym jak najęty przez nas "fachowiec" zaczął nam wmawiać, że pionowe profile powinny być dobrze dopasowane (stykać się z sufitem) do wysokości pomieszczeń i sztywno poskręcane na blachowkręty.
Na moją nieśmiałą sugestię, że w instrukcjach pisze się, żeby były luzy, a pchełki nie są od skręcania na stałe profili pionowych z poziomymi, tylko fuknął.
Pewnie popełniliśmy jakieś błędy, kiedy zabraliśmy się za montaż płyt samodzielnie, ale kto ich nie popełnia. Wydaje mi się jednak, że skrupulatne stosowanie się do wytycznych w instrukcjach jest połową sukcesu (jak nie więcej).
W Pana sytuacji nie bardzo sobie za to wyobrażam malowania płyt OSB. Tylko KG daje idealnie równą powierzchnię. Przecież nie będzie Pan teraz chyba nakładał gładzi gipsowych na płyty OSB. Jeśli Pana wujkowi zaczynają pękać płyty, to może to być problem ich jakości. Może Pana wujek trafił na nieuczciwego sprzedawcę, który wcisnął mu jakieś śmieci. Jeśli jest Pan nieufny w kwestii technologii budowania z płyt KG, to proszę wyciągnąć średnią doświadczeń bardziej reprezentatywnej próbki niż dwie osoby - fanka gipsówek z forum i wujek.
Serdecznie pozdrawiam
aw

matt_davis
Aktywny
Aktywny
Posty: 186
Rejestracja: 28 paź 2008, 8:21

autor: matt_davis » 18 lis 2008, 10:05

ja mam wszystkie sciany itd w domu z plyt KG i od paru lat sie nic nie dzieje, wszystko jest w porzadku. I szybko sie je montuje, a sciana jest bardzo dobra ;) ja polecam z pelna odpowiedzialnoscia :]

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 18 lis 2008, 20:45

anna_w pisze:Montaż płyt KG jest prosty w wykonaniu, ale jak we wszystkim trzeba się stosować do wytycznych zawartych w instrukcjach. Moim zdaniem one nie są po to, żeby nam utrudniać życie, tylko umożliwić maksymalnie poprawne wykonanie jakiegoś zadania.
Ja przyznam się Panu, kładłam płyty pierwszy raz w życiu. Nie jest to moją pasją, ale zabrałam się za to osobiście z mężem,... Wydaje mi się jednak, że skrupulatne stosowanie się do wytycznych w instrukcjach jest połową sukcesu (jak nie więcej).


Brawo! Zgadzam się w zupełności.Wiedza źródłem sukcesu.
Po co odkrywać na nowo Amerykę.
Popieram takie rozsądne podejście w całej rozciągłości.
:D :D :D


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów