OCIEPLANIE ścian od wewnątrz - nowe otwarcie

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

polar
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2008, 12:39
OCIEPLANIE ścian od wewnątrz - nowe otwarcie

autor: polar » 25 paź 2008, 13:03

Witam wszystkich
Przepraszam z góry za powielanie już istniejących tematów ale schodzą one dziwnym trafem na całkiem inne zagadnienia. Dom nowy ocieplony z trzech stron 15 cm styropianem jednakże jedna ściana w granicy i sąsiad zezwala na 5 cm. Chciałem tą ścianę ocieplic od wewnątrz 5 cm i przykryć klinkierem. Wiem co będzie pisane o punktach rosy i innych tam poglądach nie do końca zgodnych piszących. Jak ma się zatem to "złe" czyli ocieplenie od środka i przykrycie klinkierem z budowaniem ścian 3 warstwowych gdzie między ściany daje się styropian. Jak ma sie to do stosowanych kształtek lego ze styropianu gdzie betonowa ściana ocieplona jest od wew i od zew. Czy to są wyjątki ?. Czy wykonanie ściany 5-cio warstwowej tj pustak styropian pustak styropian klinkier to to samo co ocieplenie ściany od strony wewnętrznej? Jak sznowni forumowicze widzą to zagadnienie. Dom stoi na pokładach piasku a więc o wodzie nie ma mowy. Ściana od sąsiada pólnocny-zachód. Proszę o wypowiedzenie się na ten temat.

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 25 paź 2008, 19:15

"Niezły" ten sąsiad :? :? :?

Odnosząc się do Twojej opinii o forum problem jest taki,że jest jeden taki zawodnik na forum,który poprzez zmasowaną ilość podobnych postów próbuje przeforsować swoje niezbyt zdrowe technicznie rozwiązania.Spodziewam się,że i tu będzie "ekspertem" i będzie tu epatował "wiedzą" tak,że wszyscy,którzy się z nim nie zgadzają mają liczyć jakieś wydumane zadania potwierdzające jego teorie.Po prostu dyskredytuje każdego co ma wiedzę,uprawnienia,doświadczenie zawodowe.Ale zostawmy to...

Niestety na rynku jest wiele technicznych bubli gdzie silna kampania reklamowa może wypromować nie do końca przemyślany produkt.Takim jest to "lego"

Ściana trójwarstwowa jest prawidłowa jeśli właściwie są ustawione warstwy od strony zimnego czynnika.
Zaproponowany przez Ciebie układ sprzyja przemarzaniu ściany nośnej,a to jest wysoce niekorzystne dla muru.
U Ciebie sytuacja jest wymuszona "tolerancją" sąsiada albo tym że jest to bliźniak i projekt przewiduje 5 cm dylatację miedzy wami.
W Twoim przypadku zastosowałbym na zewnątrz płytę poliuretanową np Ecotherm.
Jeśli ten zaściankowy sąsiad zgadza się na 5 cm to daj tyle cm płyty poliuretanowej uzyskując równowartość 9 cm styropianu a to jest znacząca różnica!
Oszczędzisz kup... m2 powierzchni użytkowej bez szkody dla konstrukcji swojego budynku.A wybierając budowę domu najważniejszym kryterium jest mieszkać komfortowo a nie w klitkach.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 paź 2008, 10:28

jochwaw pisze:
ustawione warstwy od strony zimnego czynnika.
.


Nie ma w fizyce czegoś takiego ! Zimny czynnik .. koszmar!

Ujemna temperatura muru nie jest dla niego niekorzystna jeżeli ma wilgotność do 1%!!!

Im więcej izolacji termicznej, tym większy problem z wilgocią. Dlatego współczesne izolacje ścian U=0.14W/m2 x K (odpowiada klasie energetycznej "B" ) i 0.1W/m2xK odpowiada "A" klasie. muszą być zabezpieczone od środka folią.

Faktycznie jeżeli chcemy słuchać takich fachowców jak Szanowny Pan jochwaw, który nie zna wykresu Molliera ( 20-30 % wilgotności względnej przy -15stC!!!) czy przewodzenia od podczerwieni ( Sfotografował kamerą termowizyjną, że nie ma wymiany ciepła ściana – fundament – grunt pod domem !!!!) TO NIE WPUSZCZAJMY ZIMNA! Uznajmy, że izolacja termiczna kończy się na 10 cm styropianu!!! ... i płaćmy za to!

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 28 paź 2008, 13:00

Jak to mówią - uderz w stół a nożyce się odezwą.
Dokładnie przewidziałem,że to nastapi :D :D
TB jesteś już nudny w swoich dziecinnych prowokacjach :? :?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 paź 2008, 15:21

A Szanowny Pan już wie ile wynosi wigotność względna powietrza przy -15st C i czym się różni przewodnie od podczerwieni? Bez tego dalej nie ruszymy. Nic więc dziwnego, że nudne, ale sporo ludzi to już wie.

Awatar użytkownika
piwopijca
Aktywny
Aktywny
Posty: 219
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: piwopijca » 29 paź 2008, 7:32

"Optymalne warunki mikroklimatu, w którym przebywa człowiek (zamieszczone w normie PN-78/B-03421 Wentylacja i klimatyzacja. Parametry obliczeniowe powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach przeznaczonych do stałego przebywania ludzi) ustalone są dla określonej aktywności fizycznej człowieka:
- przy małym tempie metabolizmu (szycie, księgowanie, pisanie na maszynie): temperatura powietrza w pomieszczeniach (zimą) wynosi: 20-22ºC, latem: 23-26ºC, wilgotność względna zimą (niezależnie od aktywności): 40-60%, latem: 40-55% a prędkość ruchu powietrza zimą - maksymalnie 0,2m/s, latem - 0,3m/s
- przy średnim tempie metabolizmu (wbijanie gwoździ, tynkowanie) temperatura powietrza w pomieszczeniach (zimą) wynosi 18-20ºC, latem – 20-23ºC, wilgotność względna latem 40-60% a prędkość ruchu powietrza zimą - maksymalnie 0,2m/s, latem - 0,4m/s
- przy dużym tempie metabolizmu (praca z siekierą, przenoszenie ciężkich materiałów) temperatura powietrza w pomieszczeniach (zimą) - 15-18ºC, latem – 18-21ºC, wilgotność względna latem 40-60% a prędkość ruchu powietrza zimą - maksymalnie 0,3m/s, latem - 0,6m/s "

To tak dla porownywania sobie :wink:

Pzdr.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 paź 2008, 9:08

Tu nie chodziło o mikroklimat w środku. Panowie pisali o wilgotności względnej zimą 20-30% przy -15stC Szanowny Pan może spojrzeć na wykres Molliera by się przekonać, że jest to niemożliwe, ale Panu jachwaw to i zimny czynnik wchodzi i latem u nas zrobił Amazonię 70-90% wilgotność względna... Nawet ogrzewanie gruntu pod domem w podczerwieni opublikował...
Pozdrawiam

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 29 paź 2008, 10:46

T. Brzęczkowski pisze:... Panu jachwaw to i zimny czynnik wchodzi i latem u nas zrobił Amazonię 70-90% wilgotność względna... Nawet ogrzewanie gruntu pod domem w podczerwieni opublikował...
Pozdrawiam


Z trudem poświeciłem czas na riposte (bo wiem że nie zrozumie Pan słowa)
Juz Pan jest monotonny w tych autofrustracjach przelewanych na moją osobę.
Pan to juz zupełnie się pogubił w rozumowaniu.Miota się Pan bo jestem niewygodny dla Pana i nie przytakuje każdej bzdurze o której Pan pisze.Jak Pan widzi ostatnie moje posty do Pan są kopią Pana stylu i bardzo to rozsierdziło Pana.
Pewnie Panu po nocach śnię się bo jak w tym Pana uzurpatorskim podejsciu do bycia Guru tego forum może znaleźć się merytoryczny krytyk jak Ja.
Każdy frustrat jak Pan krytyki się boi.
Czyta Pan co piąte slowo,rozumie Pan co piąte albo może co dziesiąte słowo,
zaprzecza Pan sam sobie,zapomina Pan o swoich powiedzonkach.
To Pan "wpusza zimno do srodka" skleroza???
To Pan pisuje,że nie trzeba izolowac ścian fundamentowych na co pokazuje Panu,że przy braku izolacji jest ucieczka ciepła przez ściany fundamentowe na przykładzie termowizji budynku.
To PAN sam sobie idiotycznie wytłumaczył -niewidzieć czemu-że termowizja służy do
pokazywania stanu temperatur pod posadzką idalej się Pan głupio upiera przy tym
.

Panię Brzęczkowski dla wyjaśnienia to coś co jest pionowe to może być ściana a poziome to posadzka.Jesli pokazuję termowizję ścian to nie pokazuje podłogi.
Logiczne?
Pion - ściana,Poziom - podłoga.
Pion - ściana,Poziom - podłoga.
Pion - ściana,Poziom - podłoga
Inaczej - proszę to sobie powtórzyc 20 razy.
Moze Pan wówczas załapie po co pokazałem termowizję ŚCIAN fundamentowych których Pan nie chciałby izolować tylko u każdego dać od środka 30 może i 40 cm wełny czy styropianu zabierając niejednokrotnie 20-30% powierzchni użytkowej lokalu/mieszkania gdzie przy takim izolowaniu faktycznie są problemy z wilgocią i powinno się stosować rekuperację.No ale to jest Pana chleb i dlatego Pan to forsuje.

Zapytam w Pana śmiesznym stylu.A obliczył Pan te współczynniki U o które pytałem? Miło?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 paź 2008, 11:35

Dlaczego Pan „ripostuje”, przecież nikt z Szanownym Panem nie dyskutuje, ja Panu staram się wytłumaczyć, dlaczego umieszczanie izolacji termicznej za notorycznym odbiornikiem nie jest działaniem energooszczędnym, dlaczego nie może być 20-30% wilgotności względnej przy -15stC.
Staram te się Pana nakierować by zapoznał się Pan z izotermami gruntu pod domem , i kosztami utrzymania wyżej wymienionych izoterm.
To naprawdę nie jest dyskusja Szanowny Panie. Pan obraca się wokół domów zużywających ponad 150kWh/m2 rocznie.

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 29 paź 2008, 12:58

T. Brzęczkowski pisze:Dlaczego Pan „ripostuje”, przecież nikt z Szanownym Panem nie dyskutuje,"

Ale się Pan nisko samoocenił - "nikt" .Może i to było szczere.
dlaczego nie może być 20-30% wilgotności względnej przy -15stC.

I to kolejny dowód na to,że rozumie Pan co piąte słowo.Oprócz sklerozy jeszcze dysleksja?
Kiedy wówczas mówiłem o wilgotności zimą proszę powiedzieć kiedy jest większa wilgotność powietrza.Latem czy zimą.W powietrzu, w którym dochodzi do kondensacji, wilgotność względna ma wartość 100%. Ilość wody, jaka może znajdować się w metrze sześciennym atmosfery zależy od temperatury – przy 0 °C jest to 4g,
ale w 25 °C już 24g. Czyli kiedy jest większa wilgotność powietrza?
A Pan jak się uparł na ta wilgotnośc względną bo pewnie tylko taka Pan zna bo widzi to na higrometrze no może jeszcze odkrył Pan wilgotnośc pojemnościową mierzą c swoim pudełeczkiem.

To naprawdę nie jest dyskusja Szanowny Panie. Pan obraca się wokół domów zużywających ponad 150kWh/m2 rocznie.

Tu mówi Pan prawdę to jest Pana monotematyczny monolog i odpór na prawa natury.
Dziwne że tak wielu ludzi Panu o tym pisze a pan jest stale oderwanym od rzeczywistości. A g.... Pan wie co buduje.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 paź 2008, 13:20

Skoda mi czasu na szukanie Pana postów o wilgotności, o zdjęciach fundamentu w podczerwieni...
A to, że dom ocieplony od zewnątrz, zaopatrzony w centralny system ogrzewania, zużyje 150kh/m2 - to wie każdy. Nawet ten co g... wie.

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 29 paź 2008, 14:22

Właśnie szkoda czasu na polemizowanie z niedouczonym technicznie akwizytorem instalacji wentylacji.
Lepiej jakby do tego się ograniczył nie wchodząc na zupełnie obce sobie podwórko inżynierii budowlanej i fizyki budowli.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 paź 2008, 14:49

z erystyki:
"
- BEZPOŚREDNI ATAK OSOBISTY:
• Forma prosta- stosowana jest przez osoby prymitywne intelektualnie, lub w przypadku rozstoju nerwowego. Polega ona na obrzucaniu przeciwnika epitetami w stylu: Czy ty nie słyszysz durniu co do ciebie mówię, itp."

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 03 lis 2008, 15:23

T. Brzęczkowski pisze:z erystyki:
"
- BEZPOŚREDNI ATAK OSOBISTY:
• Forma prosta- stosowana jest przez osoby prymitywne intelektualnie, lub w przypadku rozstoju nerwowego. Polega ona na obrzucaniu przeciwnika epitetami w stylu: Czy ty nie słyszysz durniu co do ciebie mówię, itp."


Dokładnie to Pan stosuje panie TB specjalizując się w tym na forum
czytając metody erystyczne (według Schopenhauera) spełnił
Oto kilka z punktów sposobów nieuczciwej dyskusji (dialektyki erystycznej):
=>Triumfalnie ogłosić, że dowiodło się czegoś, choć wcale z dyskusji tak nie wynika (często skutkuje przy nieśmiałym przeciwniku).
=>Argumentum ad personam: Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób, porzucając prawdziwy przedmiot sporu.
=>Zadawać wiele pytań naraz i obszernie, ukrywając to, na czym zależy nam w odpowiedziach przeciwnika - trudno mu wtedy zorientować się w biegu rozumowania i przeoczy nasze ewentualne błędy i braki we wnioskowaniu
=>Kiedy przeciwnik żąda konkretnych argumentów przeciw jego twierdzeniu, a ich nie znajdujemy, uciec się do ogólników powiązanych z jego tezą i później je podważyć argumentując choćby omylnością ludzkiej wiedzy.

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 06 lis 2008, 1:24

Panie jochwaw.
Nic dodać nic ująć! Perfekcyjnie opisał Pan metody TB. Jestem na tym forum chyba od 2 lat i tak sobie obserwuję Pana pogawędki z TB i odnoszę specyficzne wrażenie: de javi ? Też toczyliśmy dyskusje i JBZ i Wilhelmi i student. Człowiek jest niereformowany.

Jak byłbym agentem KGB to określiłbym TB mianem "pożyteczny [...]" - tak jak mawiało KGB o hipisach w USA.

Dobrze że nie popuszcza mu Pan. Mnie już się nie chce. Wolę spędzić ten "wolny" czas nad jakimś projektem, za który mam konkretną kasę, a nie siedzieć na tym forum i bawić się w jakiś nie wiem? Wolontariat?
Męczą mnie te same pytania na które w zasadzie jedyną poprawna odpowiedzią jest:
A CO NA TO KIEROWNIK BUDOWY albo A CO MASZ W PROJEKCIE.

W zasadzie to forum jest dla takich co nie wiedzą czy betoniarka ma się kręcić w prawą czy w lewą stronę, albo czy gładź megaron czy gipsar. A próbowanie tłumaczenia komuś że wilgotność względna 20 % przy -15*C jest możliwa - zwłaszcza jak zawieje zimą ze wschodu - jest tylko stratą cennego czasu.
Kończe już i kładę się spać.
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów