Podłączenie kominka

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

modena501
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2009, 8:23
Podłączenie kominka

autor: modena501 » 19 lut 2009, 8:34

Mam pytanie.Jak podłączyć kominek pod ogrzewanie gazowe w układzie zamkniętym tak aby kominek ten był układem otwartym.Jakie elektrozawory bym potrzebował żeby funkcjonowało jedno z drugim.
Nazwa kominka - Kominek z płaszczem wodnym adilkomin ACQUATONDO 22/29 GAMA 2004.
Bardzo proszę o informację lub schemat takiego podłączenia z góry dzięki.

komtech
Aktywny
Aktywny
Posty: 207
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:19
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

autor: komtech » 19 lut 2009, 9:22

Taką instalację trzeba rozdzielić za pomocą wymiennika ciepła. do jej wykonania nie ma potrzeby stosowania zaworów sterowanych elektrycznie. Jesli chcesz wykonać instalację sam to kupa schematów jest tu na formu i na stronach producentów (tyle że w zasadzie nic konkretnego z nich nie wynika) także jeśli nie masz pojęcia o tym to najlepiej zapłacic pare groszy i dać wykonac taką instalację komuś kto się zna na rzeczy - a taka instalacja będzie działała całe lata bezawaryjnie i będzie bezpieczna w użytkowaniu :twisted:
Instalacje grzewcze - sprzedaż, montaż, serwis, akcesoria.

modena501
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2009, 8:23

autor: modena501 » 19 lut 2009, 9:56

Jakby mi ktos jeszcze powiedzial w jakim dziele mam szukac tego schematu to bylbym wdzieczny.

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 20 lut 2009, 0:15

Witam.Widzę że wpadłeś tu jak zając pod koła :lol:
Daj sobie czasu,polukaj na tematy i posty bieżące jak i na starsze.Obczaj temat a potem postaw posta z zapytaniem!To co zrobiłeś to jak byś wpadł do piekarni i zapytał o chleb :lol: Bez obrazy oczywiście.

proth
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 20 lut 2009, 13:19
Lokalizacja: mazowieckie Milanówek, Piaseczno, Radzymin
Kontaktowanie:

autor: proth » 20 lut 2009, 13:52

Kominek na układzie otwartym wpinamy przez płyciak w powrót kotła gazowego. stosujemy regulator różnicowy (zeby pompa kominkowa nie włączyla się gdy temp powrotu>temp kominka+4 st) który zabezpiecza brak grzania kominka przez ciepły powrót co. Jest jeden minus gdy kocioł grzeje cwu brak odbioru ciepła. można zastosować podgrzewacz dwuwężownicowy lub dodać elektrozawór zrobić bypass i wpiąć w jedną wężownicę.
Uwaga niektóre gazowe mają czujnki temp na wejściu do kotła i wyjściu gdy podepniemy w powrót źródło ciepła to wchodzą w trwałą awarię.

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

autor: fpz » 20 lut 2009, 16:02

Uwaga niektóre gazowe mają czujnik temp na wejściu do kotła i wyjściu gdy podepniemy w powrót źródło ciepła to wchodzą w trwałą awarię.

W takim wypadku dla własnej spokojności dać termometry przed i za kotłem. Mam pytanie czy nie da się wyłączyć w automatyce czujnika powrotnego?
Jest jeden minus gdy kocioł grzeje cwu brak odbioru ciepła. można zastosować podgrzewacz dwuwężownicowy lub dodać elektrozawór zrobić bypass i wpiąć w jedną wężownicę.

Czy tak dzieje się przy kotłach dwufunkcyjnych? Nie bardzo rozumiem po co wtedy zasobnik?

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 20 lut 2009, 23:37

stosujemy regulator różnicowy (zeby pompa kominkowa nie włączyla się gdy temp powrotu>temp kominka+4 st) który zabezpiecza brak grzania kominka przez ciepły powrót co. Jest jeden minus gdy kocioł grzeje cwu brak odbioru ciepła. można zastosować podgrzewacz dwuwężownicowy lub dodać elektrozawór zrobić bypass i wpiąć w jedną wężownicę.
Uwaga niektóre gazowe mają czujnki temp na wejściu do kotła i wyjściu gdy podepniemy w powrót źródło ciepła to wchodzą w trwałą awarię.

Boże! po co te kombinacje i dywagacje ?!!! Wyjście gorącej z płyciaka dajesz do zasilania CO ale za zaworem zwrotnym który trzeba włączyć zaraz na wyjściu z kotła gazowego.Na wyjściu z płyciaka za pompą też dajesz zwrotny aby nie było baypasu jak ruszy gazowy.
To wszystko i proste :) .No chyba że czegoś nie rozumiem :roll:


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 77 gości

Gotowe projekty domów