odprowadzanie deszczówki

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

wiolast3
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2008, 13:54
Lokalizacja: Łódź
odprowadzanie deszczówki

autor: wiolast3 » 03 wrz 2008, 14:18

witam, moj problem polega na tym iz przy wiekszej burzy(co ostatnimi czasy jest dosc czestym zjawiskiem) nastepuje przelanie wody zbieranej z ulicy ze studzienki deszczowej. studzienka ta umieszczona jest na działce, a rury od niej biegna przez cala dzialke az do jeziora, gdzie woda ta ma ujscie.dzialka jest wymyta przez wyplywajaca wode.na dzialce nic nie rosnie, wiec nie mozna dochodzic odszkodowania. sadzenie czegokolwiek tez nie ma sensu.gdzie dochodzic swoich praw i naprawy.nie wiem czy tez jest takie prawo pozwalajace na wprowadzanie wody deszczowej do jeziora. podobno woda ta jest w jakis sposob czyszczona, lecz napewno nie sa prowadzone badania stanu jakosci wody w jeziorze.
drugim problemem jest wybijajace szambo tuz pod oknami domu. w lipcu mialo miejsce to dwa razy. od pracownikow dowiedzialam sie, ze sa zle spadki jak i za mala srednica zastosowanych rur. nikt sie nie spieszy z udraznianiem a tym bardziej ze sprzataniem posesji.o smrodku w mieszkaniu juz nie wspomne, mimo instalacji komina odpowietrzajacego.informowanie inspekcji srod. skutkuje zaplata pewnej kwoty, co dla gminy nie stanowi problemu i nie motywuje do zapobiegania problemowi.jest to kanalizacja ogolnosplawna, wiec czy przy okazji nie mozna by bylo od kogos wymagac podlaczenia do instalacji i wody deszczowej. z gory dziekuje za jakiekolwiek porady
wiolast3

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:

autor: Broda79 » 04 wrz 2008, 13:49

Jeśli chodzi o to, że na Pani teren przedostaja sie wody z kanalizacji deszczowej to polecam lekture Prawa wodnego. Nie należy sie starać o odszkodowanie tylko sprawa do sądu za wprowadzanie wód deszczowych na swoją działke. Chodźby była asfaltowa to robić tak nie mozna i p łaci sie za to wysokie kary. Co do czystości wód deszczowych to należy zamontoqwać przed wlotem do zbiornika separator cząstek ropopochodnych i osadnik na piasek. Wody deszczowe po tym mogą byc wprowadzane do zbirników lub w grunt. Trzecia sprawa to wybijające szambo. Jeżeli domek jest Pani włsasnością, działka równiez i szwambo nie jest podpięte do kanalia\zacji to jes to tylko i wyłącznie Pani sprawa. A moze szambo nie było już dawno opróżniane co??? Jeżleli mieszka pani na jakimś osiedlu to jest to w gestii zarządzającego.
projekty przyłączy wod-kan. info na priv.

wiolast3
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2008, 13:54
Lokalizacja: Łódź

autor: wiolast3 » 05 wrz 2008, 11:04

dziekuje za odpowiedz. co do szamba, to jestem podlaczona do kanalizacji! tylko ze studzienki (rewizyjna) co jakis czas wybija szambo.pochodzi ono z calej okolicy(innych mieszkanców).moja nieruchomosc polozona jest najnizej, co prawdopodobnie jest skutkiem jego wybijania.problemem, jak juz pisalam jest niewlasciwa srednica i spadki rur, czego dowiedzialam sie od pracownika. jak i niewielka ilosc wody wtlaczana podczas plukania instalacji. pozdrawiam
wiolast3

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:

autor: Broda79 » 05 wrz 2008, 22:41

No cóż to jest tzw fuszera. Moja propozycja to zwrócić się do miejscowych wodociągów z prośbą o likwidację szamba i naprawienia taj kanalizacji wadliwej. Jeżeli będą ściemniać to pisać coraz ostrzejsze w treści. W końcu zareagują. Trzeba pamiętać, ze maja obowiązek odpowiedzieć na każde pismo. Pozdrawiam. I życzę wytrwałości
projekty przyłączy wod-kan. info na priv.

deszcz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2008, 6:50
Lokalizacja: Strzegom
Kontaktowanie:
zasuwa burzowa i woda deszczowa

autor: deszcz » 12 wrz 2008, 7:16

Proponuje Pani zasuwe burzową!!! Zainstalowana w systemie kanalizacji zewnętrznej umożliwia swobodny przepływ mediów z budynku do systemu i zapobiega powstawaniu tzw. efektu cofnięcia.
Instalowanie urządzenia zalecane jest szczególnie:
na terenach o wysokim poziomie wód gruntowych
w miejscach położonych poniżej poziomu wody
w budynkach usytuowanych w pobliżu rzek, jezior i na wybrzeżu
w przypadkach występowania przeciążeń systemu kanalizacji w dużych ośrodkach miejskich
w miejscach, gdzie przyłącza kanalizacyjne połączone są bezpośrednio z kanalizację burzową

Jeżeli chodzi o wode deszczową to : zagospodarowanie i wykorzystanie wody deszczowej to nie tylko troska o nasze środowisko naturalne ale także znaczne korzyści finansowe.

Korzyści ekologiczne i ekonomiczne związane z wykorzystaniem wody deszczowej:

- obniżenie kosztów przy stale rosnących cenach wody i oczyszczania ścieków

- zwolnienie od wprowadzonego od niedawna w niektórych miastach, podatku od deszczówki

- odciążenie miejskich systemów kanalizacji burzowej

- ochrona zasobów wód gruntowych

- lepszy rozwój roślin podlewanych deszczówką

- mniejsze zużycie środków piorących stosowanych do prania

W wielu dziedzinach jest mozliwe zastąpienie drogocennej wody pitnej wodą deszczową, nie tracąc przy tym nic z komfortu użytkowania !!!
Ponad 50% wody pitnej można zaoszczędzić wykorzystując odpowiednio przefiltrowaną i magazynowaną deszczówkę.

Wodę deszczową można wykorzystać do:
- prania
- spłukiwania WC
- podlewania ogrodu
- mycia samochodu
- mycia podłóg itp.
wykorzystaj wode deszczową dla domu i ogrodu!!!!!


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów