Przepisanie pozwolenia na budowe

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

piotrkostrzynski
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2015, 9:47
Przepisanie pozwolenia na budowe

autor: piotrkostrzynski » 22 wrz 2015, 9:54

witam,

Mój problem dotyczy uzyskania pozwolenia na budowe. Zakupilem dom w stanie surowym wraz z dzialką od dziadka w wieku 92 lat, dziadek miał wydane pozwolenie na budowę, ale ostatni wpis w dzienniku budowy jest z 2008 roku. Na projekcie budowlanym istnieje dom oraz warsztat, który dziadek miał zamiar postawić jednak nigdy nie został wybudowany (przeze mnie równiez nie będzie budowany).

Zgłosiłem wniosek o przepisanie pozwolenia na budowe jedna dostalem odpowiedz ze minely 3 lata od ostatniego wpisu i nie ma takiej mozliwosci. Wiem ze zeby dostac nowe pozwolenie to zapewne bede potrzebowal nowy projekt budowlany a to wiaze sie z kosztami i czasem. Dodam rowniez ze bez pozwolenia mam wstrzymana część kredytu dlatego tym bardziej zalezy mi na uzyskaniu tego pozwolenia. Jak mozna z takiej sytuacji szybko wybrnac? czy istnieje cos takiego jak pozwolenie tylko na dokonczenie budowy? czy bede musial tworzyc projekt od poczatku? Dom jest w stanie surowym zamknietym, brakuje posadzek na dole oraz istalacji wodnej i grzewczej oraz docieplenia budynku. Reszta mozna powiedziec ze w stanie deweloperskim. Prosze o pomoc jesli ktos siedzi w temacie

Anna Przybysz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2015, 19:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Przepisanie pozwolenia na budowe

autor: Anna Przybysz » 19 paź 2015, 19:36

Jeśli budowę przerwano na okres dłuższy niż 3 lata, to należy wystąpić z wnioskiem o wznowienie robót budowlanych, co wiąże się z wykonaniem projektu zamiennego. Należy również pamiętać, że przepisy zmieniły się nieco w stosunku do tych z 2008 i wymagania, co do projektu również.

Pozdrawiam
Anna Przybysz
www.ab.architekci.pl
Architekt


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów