izolacja przeciwwilgociowa piwnicy

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pajonk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 sie 2007, 12:46
izolacja przeciwwilgociowa piwnicy

autor: pajonk » 17 sie 2007, 12:59

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Od niedawna zacząłem się bawić w budowanie domu wraz z piwnicą. Jednakże zaraz po wykopaniu rowu pod fundamenty okazało się, że podłoże nie dość że było (i jest) totalnie gliniaste to jeszcze mam tam masę wód podskórnych zaczynających się ok 1.30 metra (czasem nawet 1.80) poniżej poziomu gruntu.

Nie chcieliśmy zrezygnować z żoną z piwnicy, więc postanowiłem ją porządnie zaizolować (mój wykonawca powiedział mi że się tego nie podejmie ).

Tak więc na początku obrzuciłem część podpiwniczoną fundamentów zaprawą ceresitu CR-65 link (wszystko zgdnie z instrukcją obsługi), następnie nałożyłem na to grunt a następnie 2 warstwy dysperbitu(także wszystko zgodnie z instrukcją obsługi).

Teraz pytanie właściwe. Czy dysperbit wytrzyma papę termozgrzewalną, czy lepiej dać zwykłą na lepiku, albo inaczej.. czy warto dawać jakąkolwiek papę, czy to tylko uszkodzi mi dysperbit?? Czy wogóle jest dopuszczalne takie połączenie?
Jak nie to co jeszcze można zrobić, żeby po roku nie rozwalać posadzki w domu i uszczelniaćto jeszcze bardziej? Ahhh... drenaż też już zrobiłem

Co prawda niektórzy mówią, że to co dotychczas zrobiłem to w zupełności wystarczy, jednak ja wolę użyć wiele warstw zabezpieczenia, gdyż na prawdę tej wody tam było sporo... no i ta glina.. zero przepuszczalności...

Na koniec mam zamiar dać folię kubełkową, i to bęzie mój ostatni etap izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej :)

Nadmienię tylko, że dom jest częsciowo podpiwniczony, zaś tam, gdzie nie ma podpiwniczenia, ławy fundamętowe wchodzą schodkowo w górę z wysokości 2,50 na wysokość ok pół metra(nie pamiętam dokładnie ile.. od tego mam projekt i majstra).

I jeszcze jedno małe pytanie. Obiło mi się o uszy, że raczej nie powinno się używać do zasypania części niepodpiwniczonej tej samej ziemi, którą się wykopało, gdyż mogą potem być jakieś komplikacje. Czy to jest prawda?

Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję za nie
Pozdrawiam

go_lab
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 27 wrz 2007, 9:07

autor: go_lab » 27 wrz 2007, 9:22

Czy dysperbit wytrzyma papę termozgrzewalną, czy lepiej dać zwykłą na lepiku, albo inaczej.. czy warto dawać jakąkolwiek papę, czy to tylko uszkodzi mi dysperbit?? Czy wogóle jest dopuszczalne takie połączenie?


Najlepiej będzie zadzwonić do producenta - on udzieli najbardziej rzetelnej odpowiedzi

Papę jak najbardziej należy dawać, można zastanowić się, czy warto dawać folię kubełkową a nie np. podwójną warstwę papy (wszystko zależy od jej rodzaju).

I jeszcze jedno małe pytanie. Obiło mi się o uszy, że raczej nie powinno się używać do zasypania części niepodpiwniczonej tej samej ziemi, którą się wykopało, gdyż mogą potem być jakieś komplikacje. Czy to jest prawda?


Jeśli masz drenarz - zasyp go warstwą 30 cm żwiru, jak masz możliwość i robisz super dokładnie to na to nasyp jakieś 10-15cm grubego piasku i dopiero zasypuj gruntem, nic nie powinno się z nim dziać niedobrego, najwyżej nieznacznie osiądzie.

Skoro drenarz wyniknął dopiero podczas budowy - mam nadzieję, iż przewidziałeś studzienke kanalizacyjną, do której będzie podłączony?



Jestem inżynierem stududjującym na wydziale budownictwa, to mój pierwszy post, mam nadzieję przekazać moją widze i skonfrontować ją z praktyką dla obopólnej korzyści.
Pozdrawiam.

początkujący
Aktywny
Aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 04 wrz 2007, 7:40
Lokalizacja: Łódź

autor: początkujący » 27 wrz 2007, 10:58

Witam Pajonk

Proszę się nie "bawić" w budowę domu, naprawa błędów w hydroizolacji piwnicy moze kosztowac więcej niż postawienie nowej. Proponował bym nie mieszać różnych materiałów lecz trzymac się BEZWZGLEDNIE systemu hydroizolacji dobrej firmy. Przy wysokim poziomie wód gruntowych budynek posadawia się na płycie a nie na ławach, wariant z częściowym podpiwniczeniem jestrównież trudny (co nie znaczy niemożliwy) do prawidłowego uszczelnienia.

Pozdrawiam :)
MR


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów