Dom murowany izolowany od srodka

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

swiss
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2014, 9:30
Dom murowany izolowany od srodka

autor: swiss » 25 kwie 2014, 18:45

Witam,
Aby zachowac ciaglosc izolacji w domu mysle o izolacji wewnetrzej. Wiem ze pozbywam sie wtedy akumulacji cieplnej, ale to mnie nie interesuje.

Moj wymyslony przekroj sciany: od zew. do wew:
1. Tynk
2. Siatka pod tynk + klej
3. Silka E18
4. Styropian 40cm
5. Paroizolacja
6. Plyta GK

Podloga izolowana od wew.
Dach tradycyjnie + dodatkowa warstwa wełny

Wiem ze podobnie się robi w domach szkieletowych ale tam stosuje sie welne przez ktora bardzo latwo ucieka wilgoc. Tutaj natomiast mamy silikaty, i jak to wtedy wyglada z ucieczka wilgoci ze sciany?

Ktos mieszka w domu murowanym izolowanym od srodka?

swiss
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2014, 9:30
Re: Dom murowany izolowany od srodka

autor: swiss » 25 kwie 2014, 19:12

Wydaje mi sie paraizolacja + 40cm styropianu powinno skutecznie zatrzymac kondensacje wilgoci. Cale cieplo powinno zatrzymac sie wewnatrz.

swiss
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 19 lut 2014, 9:30
Re: Dom murowany izolowany od srodka

autor: swiss » 25 kwie 2014, 19:45

Cytuje kilka artykulow z internetu:

W ocieplaniu domów stosowana jest wełna mineralna lub styropian. Pierwsza z nich jest niepalna, co niewątpliwie stanowi jej zaletę, zaś jeśli chodzi o styropian to trzeba bardzo dobrze dobrać jego płyty, by uniknąć zawilgocenia. Styropian można zastosować tylko po dokonaniu obliczeń. Jeżeli wyniknie z nich, że nie nastąpi skraplanie pary wodnej wówczas można się zdecydować na użycie tego materiału.


JAK DOCIEPLIĆ DOM OD WEWNĄTRZ?

Niestety ocieplenie budynku od zewnętrznej strony nie zawsze jest możliwe. W takim przypadku warto zdecydować się na ocieplanie od wewnątrz, żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu. W tym celu można użyć takich samych materiałów co do termoizolacji zewnętrznej. Alternatywą dla tradycyjnych materiałów jest zastosowanie bloczków z betonu komórkowego.

Styropian albo polistyren ekstrudowany
Płyty ze styropianu czy polistyrenu ekstrudowanego najlepiej jest przykleić do ściany, która ma zostać ocieplona. Istotny jest sposób nałożenia kleju: należy go dokładnie rozprowadzić na całej powierzchni płyty. Najlepiej wybrać płyty o wyfrezowanych brzegach, a jeśli jednak zdecydują się Państwo na płyty o prostych krawędziach to wtedy powinny zostać osłonięte taśmą. Nie trzeba używać folii paroszczelnej.

Wełna mineralna
Jeśli chcą Państwo ocieplić dom z wykorzystaniem tego materiału to konieczne będzie dostawienie ścianki z rusztem utworzonym z metalowych profilów. Owe pionowe oraz poziome profile powinny zostać przymocowane w odległości mniej więcej 2 cm od zewnętrznej ściany budynku. Gdy zostaną przyczepione i do podłogi, i do sufitu to należy umieścić w nich wełnę mineralną. Następnie należy szczelnie przytwierdzić folie paroizolacyjne oraz zamontować płyty gipsowo-kartonowe.

Bloczki z betonu komórkowego
To ostatnia z metod ocieplania budynków od wewnątrz. To materiał o bardzo dobrych parametrach: właściwościach termoizolacyjnych i najwyższej klasie odporności ogniowej. Jest też łatwy w obróbce. Bloczki to specjalne płyty , a na ich powierzchnię nakłada się zaprawę klejową o grubości 8 mm i przykleja się w ten sposób, by ich brzegi były przesunięte względem siebie. Szczeliny między krawędziami zostają wypełnione klejem. Wierzch zostaje pokryty tynkiem wewnętrznym.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Dom murowany izolowany od srodka

autor: Enerbau » 25 kwie 2014, 19:52

To jest totalna pomyłka! Kto daje 40 cm styropianu od wewnątrz? Izolacje wewnętrzne powinny mieć najwyżej 12 cm grubości. Reszta jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.
Jeżeli boi się Pan zawilgocenia przegrody, to polecałbym izolację otwartą dyfuzyjnie. (np. multipor)
Uszczelnienie styropianu na ścianie paroizolacją jest bardzo trudne, a efekty będą takie same jak
przy nieszczelnej paroizolacji wełny mineralnej.
Co do izolacji podłóg, to jeżeli dom jest dopiero projektowany, to należy dać min. 30 cm styropianu pod
wylewkę.

KTH
Re: Dom murowany izolowany od srodka

autor: KTH » 26 kwie 2014, 7:32

kolejny BOHATER W SWOIM DOMU !

chłopie na fizykę się nie chodziło czy do szkoły miałeś pod górkę ? takich głupot dawno już nie czytałem i powiem szczerze uśmiałem się w ten sobotni poranek jak mało kto

40 cm styro ???? - paranoja do potęgi ! możesz dać nawet 1 metr grubości co nie uchroni cię przed zamknięciem dyfuzji pary w przegrodzie, grubość styropianu gów... ma do tego czy będzie ciepło w środku czy też nie. Znam technologie gdzie wystarcza 3mm izolacji a nie 40 cm

zacytuję:

Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.
Alan Alexander Milne

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk
Re: Dom murowany izolowany od srodka

autor: bachus » 26 kwie 2014, 20:54

Enerbau pisze:To jest totalna pomyłka! Kto daje 40 cm styropianu od wewnątrz? Izolacje wewnętrzne powinny mieć najwyżej 12 cm grubości.

Przy tej grubości jaki będzie współczynnik przenikania ciepła?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dom murowany izolowany od srodka

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 kwie 2014, 7:51

Instalujemy (między innymi)ogrzewanie i wentylacje w takich domach -
(istotą jest nasze krajowe rozwiązanie formatyzownego styropianu w panelach drewnianych patent WIPO ST 10/C PL 403687). Posadowienie na płycie fundamentowej w g projektu konstrukcyjnego :płyta betonowa grubości 20 cm (beton B 20) zbrojona prętami żebrowanymi fi 12 mm oraz siatka stalową fi 6mm oczko 15cm
Płyta posadowiona na gruncie nasypowym (pospółka zagęszczona) izolowana termicznie od gruntu EPS 100gr 40 cm, obwodowo płyta izolowana styropianem EPS 100 grubości 12 cm.
Ściana zewnętrzna grubości 33,2 cm izolacja termiczna styropian 27 cm + paroizolacja + 5 cm wełna mineralna
Ściana ma 27 cm specjalnego zbrojonego EPS paroizolację i wełnę . Dwa "środowiska" styropian i wełna znakomicie wygłuszają i wełna zabezpiecza ppoż.
Taka ściana ma 0.08W/m2xK


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów