APEL do posiadających domy murowane ocieplane od środka!

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

JBZ
APEL do posiadających domy murowane ocieplane od środka!

autor: JBZ » 14 cze 2007, 13:56

Apeluję!
Do osób mających w swoich domach zewnętrzne ściany murowane i ocieplone od środka (od strony wewnętrznej) - najchętniej, jeśli było to poprzedzone poradami Brzęczkowskiego, ale nie koniecznie!
Poszukuję takich domów - pilnie.

Wykonuję obecnie obszerną analizę różnych systemów i rodzajów ociepleń, która będzie opublikowana w prasie budowlanej. Nie trafiłem dotąd na takie przypadki, ale skoro Brzęczkowski twierdzi, iż wiele takich domów "zrealizował", to jeśli nie kłamie, takowe są. Jednakże już ponad rok czasu uchyla się Brzęczkowski od ujawnienia takich adresów.
Zatem, proszę wszystkich o wskazanie takich przypadków.

Zapewniam pełną dyskrecję: zarówno właścicielom jak i wskazującym takie domy!
Publikacja będzie odnosić się jedynie do rozwiązań - bez nazwisk i adresów.

Pragnę raz na zawsze ujawnić kulisy i skutki "partyzantki" w ociepleniach budynków - i tych od zewnątrz, i tych od wewnątrz.

Informacje można przesyłać do mnie prywatnie

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski
Ostatnio zmieniony 15 cze 2007, 13:34 przez JBZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 cze 2007, 14:03

Partyzantka lepsza od świadomej dywersji, od szkodnictwa. I tak nie zwalczy Pan izolowania domów, taki jest trend, kierunek i apele tego nie zmienią.

Awatar użytkownika
Rudy
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 21 mar 2006, 16:06

autor: Rudy » 15 cze 2007, 9:09

CZy Pan Panie Brzęczkowski jest tyko złośliwy czy może to coś poważniejszego? Czy Zembrowski napisał że jest przeciwko ocieplaniu domów. Nie - nigdy tak nie napisał. Zembrowski wyraźnie stwierdza, że jest przeciwko partyzantce i budownictwie, którą notabebne Pan właśnie uprawia, proponując ludziom ocieplanie od środka wełna mineralną, nie infomując ich, że do takiego ocieplania będa musieli zainwestowac w wentylację mechaniczną, bo inaczej grzyb pod ociepleniem murowany.
miłego dnia

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 15 cze 2007, 9:38

Skuteczna wentylacja jest KONIECZNOŚCIĄ. Wentylacja grawitacyjna w parterowym budownictwie z użytkowym poddaszem TO PARTYZANTKA I SZKODNICTWO.
Grzyb przy izolacji od środka....???! Gdzie!!?? Przecież pod np. fermacellem jest hydroizolacja! Wilgoć i zagrzybienie mogą występować i występują wyłącznie przy ociplaniu!
Ma Pan zupełną rację, że Pan Zembrowski nie napisał, że jest przeciwko ocieplaniu. To ja napisałem! Koszty enrgii i ograniczenia emisji CO2 zmuszą wszystkich od skutecznego izolowania. Skuteczna izolacja to termos, suchy,gruby.... a skuteczność ocieplania do izolacji ma tyle co skuteczność (o zdrowiu nie wspomnę) wentylacji grawitacyjnej do wywiewno nawiewnej z odzyskim ciepła.

JBZ

autor: JBZ » 15 cze 2007, 11:20

Panie Brzęczkowski!
Proszę nie przeszkadzać! Ten wątek został założony z myślą o tych, którzy mają ocieplenie od środka w domach murowanych - wyłącznie.

Zwracam się ponownie do wszystkich: zadowolonych i niezadowolonych z ocieplania od środka. Proszę o kontakt ze mną. Zapewniam, że opracowanie moje na temat ocieplania będzie bezstronne i obiektywne. Będzie bez uprzedzeń. Będzie wszystkim znane i ujawnione w ogólnopolskiej prasie budowlanej. Każdy będzie mógł zapoznać się z wynikami. Dwa pisma już czekają na to. Jeżeli wyrazi ochotę Redakcja tego serwisu, także i tutj mogę opublikować. Każdy będzie mógł polemizować - Pan Brzęczkowski także.

Jerzy Zembrowski

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 16 cze 2007, 8:59

Nie ma znaczenia z czego jest dom. Nikt, ale to naprawdę nikt za 5 lat nie będzie ustalał ceny za kWh, za m3gazu, czy litr oleju w zależności od tego czy dom jest murowany z ocieplaną ścianą od zewnątrz , czy dom jest murowany izolowany. Ja piszę o domach zużywających poniżej 70 kWh/m2 rocznie, a to można osiągnąć na dwa sposoby
1) Izolacja termiczna ( nie mylić z izolacją termiczną w fizyce budowli) wentylacja z odzyskiem ciepła i krany bezdotykowe.
2) Ocieplanie , pompy ciepła , solary.
Tem pierwszy sposób jest tańszy, zdrwszy, niezawodny, nie wymaga, przeglądów i konserwacji. Jedyną jego wadą jest to że rozkłada się rynek instalacyjny ( po co komu Vissmanny, Vaila... Buder... Diet.... Purmo....danff...). Niecentralne ogrzewanie, najlepsze w domach izolowanych, nie mieści się w kanonach "fizyki " budowli.

JBZ

autor: JBZ » 17 cze 2007, 1:30

Panie TB
Jak się czyta Pana, to jako żywo przypomina się słynne powiedzenie Imć Longina Podbipięty: słuchać hadko!

No jakże,
Nie ma znaczenia z czego jest dom.
???
Pan nie odróżnia konstrukcji murów i w tym szkopuł! Już to ktoś na tym forum Panu wytknął, więc dam spokój.

Do tej pory żonglował wskaźnikiem E = 40 kWh/m2 rok a co się stało, że podniósł się aż o 75% ? Szkoda ciepła i pieniędzy!

Co do punktu 1) to proszę sobie nie kpić, bo "krany" bezdotykowe mają odwrotny wpływ na pobór energii elektrycznej niż baterie ręczne. Może nie widział Pan baterii ręcznej?

Generalnie zgadzam się, że do ociągnięcia celu tj. radykalnego zmniejszenia poboru ciepła są dwie drogi, które Pan wskazał. Nie ma innej.
Jednakże, znowu nie może Pan żyć bez demagogii. Otóż:
Tem pierwszy sposób jest tańszy, zdrwszy, niezawodny, nie wymaga, przeglądów i konserwacji.

Jedno zdanie a tyle niedorzeczności!

tańszy

Nikt jeszcze nie wykonał analizy kosztów w Polsce i nie wiemy który sposób jest tańszy optymalizacyjnie biorąc pod uwagę koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Możliwe, że trafia Pan jak w Totka, ale bez analizy nikt nie wie: prawda to czy fałsz?

zdrwszy

Pierwszy sposób ma coś z poprawą zdrowia? To przypomina mi Kaszpirowskiego - identycznie Pan to argumentuje. Proszę o szczegóły.

niezawodny

Nie ma i nigdy nie będzie systemów niezawodnych. Taki mamy ten świat.

nie wymaga, przeglądów i konserwacji

Tu Pan zalał takiego "bawoła", że koń by się uśmiał. Ja natomiast już nie wiem: śmiać się z Pana wypocin, czy płakać? Panie TB: każdy, ale to każdy system, gdzie płyną media oraz występuje zasilanie w energię elektryczną - zawsze wymaga przeglądów i konserwacji! Żeby to pojąć, nie trzeba kończyć wyższej uczelni. To wie już uczeń gimnazjum! To co Pan zapisał przypomina mi kibica, który krzyknął tuż przed serwisem zawodnika na Wembledonie! Panie TB - słów brak! Na Wembledonie takich grzecznie ale stanowczo się wyprasza, a tutaj?

Po co to Panu? Jedno zdanie prawdziwe, a po nim pięć bzdur! Nie kontroluje Pan tego co pisze?

Jerzy Zembrowski

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 cze 2007, 8:04

Szkoda, że nie rozumie Pan co piszę. Nie piszę tgo dla Pana , piszę dla tych co mają jakiekolwiek pojęcie o fizyce. Pana Miłość to fizyka bydowli.
Izolacje zamknięte i z mostkami termicznymi to to samo tylko w fizyce budowli. Proporcjonalność izolacji występuje wyłącznie w fizyce budowli (przyjmijmy , że sześcian ze styropianu to 100% to beż jednej ściany 83% izolacji, a jedna ściana to około 17%)
-1) Dla fizyki niema znaczenia z czego jest dom- bo najpierw była fizyka potem domy i ona opisuję zjawiska. W Fizyce budowli jest dokładnie odwrotnie najpierw dył dom potem go opisano. Powoduje to , że enrgooszczędność, zwiększenie izolacji, zmiana ogrzewania na niecentralne nie mieści się w "fizyce " budowli.
-2)OCZYWIŚCIE, że dom z suchymi izolacjami i skuteczną wentylacją dla ludzi nie kubatury, jest zdrowszy, a trwałość , przglądy, konserwacja, bezawaryjność izolacji termicznej w porównaniu z pompą ciepła nie podlegają dyskusji!
-3) że tańsze to wyliczałem to wielokrotnie, NIDORZECZNE jest to nie zrozumieć.

minijack
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 30 lip 2006, 10:10
Lokalizacja: Jasło

autor: minijack » 18 cze 2007, 16:43

T. Brzęczkowski pisze:bezawaryjność izolacji termicznej w porównaniu z pompą ciepła nie podlegają dyskusji!

przepraszam ze sie wtrące ale to porównanie jest troche nie na miejscu bo to tak jakby porównywać serwisowanie mercedesa i garażu w którym stoi
bo garaż to tylko mury z dachem a mercedes to dość skomplikowana maszyna a nie tylko blachy nadwozia

JBZ

autor: JBZ » 18 cze 2007, 20:45

Panie Minijack
Filozof TB wszystko porówna. Człowiek chory psychicznie nie konsumuje nawet tego co sam pisze, a co dopiero teksty innych?

Panie TB
Jeszcze raz cytuję Pana wypowiedź:
Tem pierwszy sposób jest tańszy, zdrwszy, niezawodny, nie wymaga, przeglądów i konserwacji.

i jeszcze raz powtarzam: nie ma systemów niezawodnych i nie wymagających konserwacji! To co Pan napisał, to zwykły bajer, na który może dadzą się nabrać ludzie z pustą głową, których Pan poszukuje, ale chyba tylko Pan jeden został z pustą głową!

Jerzy Zembrowski

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 cze 2007, 8:50

W przeciwieństwie do Pana to co piszę wyjaśniam prostymi faktami z fizyki oraz przeprowadzonymi badaniami i doświadczeniem. Pan tego zrobić nie może, z bardzo prostego powodu, Pan wierzy w "fizykę " budowli a ta logicznie opisać tego nie jest w stanie, dlatego "napisz do mnie" , "puste głowy"" idioci" i "schizofrenicy". Nie piszę tego, żebym się obrażał, bo się przyzwyczaiłem do agresji "fachowców" (oczywiście tylko drobnej części!!) którzy zaczynają rozumieć o czym piszę.

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 19 cze 2007, 9:03

Eh.... Panie TB,
żeby tak Pan choć z kilka przykładów podał.

Może w to "doświadczenie" by się dało uwierzyć.
Bo w tarasach...plaża...

Bo w "izolowaniu" od środka.... jakoś cisza... jakiś jeden przykłąd Pan kiedyś podawał. A to jeszcze nie pozwala mówić o doświadczeniu.
Więc niech Pan nie obraża ludzi mających doświadczenie.
follow the white rabbit...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 cze 2007, 9:27

Może dlatego, że na tego typu forum "wchodzą" ludzie mający wątpliwości, lub problemy. A coś takiego ma miejsce wyłącznie gdy się chce zmieniać prawa fizyki. Np kierunek przepływu energii, marginalizowanie wpływu masy na odbiór ciepła, pomijanie wpływu zawilgocenia na opór cieplny przegrody, stosowanie wentylacji grawitacyjnej przy współczesnej zabudowie, pojęcie "sredniej izolacji termicznej" lub "częściowej izolacji termicznej" . FORSOWANIE I STOSOWANIE TECHNOLOGII ZAPEWNIAJĄCYCH MINIMUM ZUŻYCIE ENERGII NA POZIOMIE 120 kWh/m2 rocznie.

tomasz_z
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 01 cze 2007, 10:14
Lokalizacja: Warszawa

autor: tomasz_z » 19 cze 2007, 9:33

Podtrzymuję to co powiedziałem wcześniej,
Pan jest ograniczony w szerokim tego słowa znaczeniu.

Co ma Pana wypowiedź wspólnego z tymi powyżej... niby kontynuuje Pan zdanie a bredzi coś "w koło Macieju".
follow the white rabbit...

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 cze 2007, 9:41

Po "fizyku" budowlanym z przekonaniem!!!!, naprawdę nic innego się nie spodziewam. Inna reakcja świadczyłaby o "nawróceniu" się na fizykę.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów