pompy ciepła

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

japiszon
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:23
pompy ciepła

autor: japiszon » 28 lut 2013, 10:37

Witam
Od jakiegoś czasu biję się z myślami co wybrać - pompę ciepła z dolnym źródłem (odwierty pionowe ), czy kocioł gazowy kondensacyjny. Docelowo ogrzewane będzie ok. 200 mk. domu.
Problem polega na tym , że każdy chwali swoje i tak naprawdę bardzo trudno jest uzyskać fachową bezstronną opinię, a jeszcze trudniej o dobrą i zaufaną firmę montującą cały system CO od A do Z.
Problem z pompami ciepła moim zdaniem polega przede wszystkim na odpowiednim wyliczeniu zapotrzebowania na ciepło aby dobrać odpowiednie parametry dla pompy i dolnego źródła oraz oczywiście starannym wykonaniu co ostatnio nie idzie w parze patrząc na firmy zajmujące się tą tematyką.
Proszę o wasze spostrzeżenia w tym temacie. Poczytałem już sporo na forum i mam coraz większy mętlik w głowie.
Może mógłby ktoś polecić jakiegoś solidnego i sprawdzonego wykonawcę z okolic Szczecina.
pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: pompy ciepła

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 28 lut 2013, 10:55

Inverter ! Tylko bez odwiertów! Pompy ciepła do CO to lata 90-te mniejszy COP, droższy montaż i brak klimatyzacji - dziś jest bezpośrednie parowanie lub skraplanie .

japiszon
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:23
Re: pompy ciepła

autor: japiszon » 01 mar 2013, 9:49

Nie bardzo rozumiem o co chodziło z tym Inverterem , bo znalazłem tylko informacje o klimatyzatorach tej firmy, które mogą być używane jako pompa ciepła ale ich wydajność jest tak słaba ,że musiałbym zastosować kilka takich w moim domu aby całość ogrzać. Zapewne pan takie coś montuje lub jest przedstawicielem tej firmy i stąd pańska opinia. Jak do tej pory w naszych warunkach klimatycznych największą sprawność pompy uzyskuje się jednak z dolnego źródła ciepła. To stwierdzenie powtarza się w wielu postach na różnych forach. Przy dolnych źródłach także stosuje się bezpośrednie parowanie. Jeżeli jestem w błędzie to proszę o fachową poradę .

juszeg
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2013, 7:11
Re: pompy ciepła

autor: juszeg » 07 maja 2013, 7:58

Konsorcjum firm CARPATHIA CONSULTING GROUP oraz CENTRUM ROZWOJU SPOŁECZNO-EKONOMICZNEGO w związku z realizacją szkoleń dla instalatorów OZE poszukuje trenerów/wykładowców do przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu:
- systemy solarne - termiczne (48 h zajęć, 16 h teoria, 32 h zajęcia praktyczne)
- pompy ciepła (48 h zajęć, 16 h teoria, 32 h zajęcia praktyczne)
- systemy solarne fotowoltaiczne (48 h zajęć, 16 h teoria, 32 h zajęcia praktyczne)

Szkolenia będą organizowane dla grup średnio 12 osobowych (teoria) i dwóch podgrup po 6 osób (praktyka prowadzona przez 2 trenerów po jednym dla każdej podgrupy odbywać się będą na specjalistycznych platformach szkoleniowych). Szkolenia będą realizowane na terenie woj. Lubelskiego (m.in. Lublin, Puławy) i Małopolskiego (Kraków, Nowy Sącz). Szkolenia odbywają się od poniedziałku do soboty w godzinach 8-17.
Łączna liczba grup szkoleniowych do przeprowadzenia do końca 2013 roku wynosi 12 tj. konieczne jest przeprowadzenie 72 dni zajęć teoretycznych i 216 dni zajęć praktycznych. W tym kontekście do współpracy poszukujemy trenerów dysponujących odpowiednią ilością wolnych terminów do prowadzonej współpracy. W roku 2014 planujemy realizację szkoleń na co najmniej podobną skalę.
Wymagania co do trenerów:
- co najmniej 5 lat doświadczenia w pracy związanej z instalacjami OZE
- co najmniej 3 lata doświadczenia w prowadzeniu zajęć z zakresu instalacji OZE na poziomie zaawansowanym
- wykształcenie wyższe techniczne
Szkolenia prowadzone będą dla instalatorów OZE z wieloletnim stażem co powoduje wysokie oczekiwania uczestników co do kompetencji trenera i jakości przekazywanej wiedzy.
Obowiązki trenera:
-przygotowanie programu szkolenia,
-przygotowanie materiałów szkoleniowych,
-przeprowadzenie szkolenia.

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV (w których prosimy o wyeksponowanie doświadczenia w zakresie pracy zawodowej związanej z instalacjami OZE oraz doświadczenia w prowadzeniu zajęć z zakresu instalacji OZE). Wraz z CV prosimy o podanie informacji dotyczących:
- propozycji jakie tematy szkolenia mogą być obsługiwane
- rodzaju prowadzonych zajęć (praktyka, teoria)
- proponowanego wynagrodzenia w odniesieniu do dnia szkoleniowego
- możliwości zaangażowania czasowego w okresie miesięcznym w realizację szkoleń (ile dni w ciągu m-ca dana osoba może prowadzić zajęcia).

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panem Piotrem Fularzem:
Telefon: 660 778 116, (17) 22 20 133
e-mail: crse@crse.org.pl


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości

Gotowe projekty domów