Pożar poddasza- jak wybawić smród- techniki

Jeżeli chcesz zaadaptować swoje poddasze to koniecznie musisz znać wszystkie aspekty, z jakimi możesz się spotkać przy remoncie poddasza. Oprócz tego w tym dziale poznasz pomysły innych na aranżacje tego pomieszczenia.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Rafus123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lis 2012, 12:08
Pożar poddasza- jak wybawić smród- techniki

autor: Rafus123 » 09 lis 2012, 12:21

Witam wszystkich użytkowników tego forum!

Mój problem jest taki : jak wybawić smród z krokwi i desek na dachu po pożarze? dodam, że elementy konstrukcyjne (drewniane) są lekko przypalone (0-3mm) i delkikatnie pokryte sadzą. kilka elementów będzie wymienianych ale reszta zostanie bo jest nienaruszona. Czy istnieją jakieś środki które zatrzymają zapach w drewnie? Chodzi mi bardziej o jakiś natrysk dający nieprzepuszczalna powłokę. Myślałem jeszcze że przed ociepleniem dać folię i dopiero ocieplić (styropian) i nastepnie znowu folia i plyta OSB. Czy to rozwiązanie pomoże mi pozbyc sie uporczywego zapachu?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
robert_zaorski
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2012, 21:53
Lokalizacja: Łódź, Polska
Kontaktowanie:
Re: Pożar poddasza- jak wybawić smród- techniki

autor: robert_zaorski » 10 gru 2012, 12:20

Witam serdecznie,

Dobrze myślisz: szczelne na przenikanie powietrza wykończenie poddasza uwolni Cię od zapachu spalenizny. Materiały, które użyjesz, powinny charakteryzować się trwałością łączeń i szybkością montażu.

Dokładnie oczyść krokwie z sadzy. Ewentualne ubytki krokwi wzmocnij łatami, a mocno uszkodzone krokwie wymień na nowe.

Jako izolację powietrznoszczelną i parochronną wykorzystaj folię parochronną isofloc static sd lub SIGA Majpell 5. Przymocuj ją do krokwi taśmą dwustronną Twinet. Łączenia arkuszy folii zaklej taśmą Sicrall 60. Drewnianymi łatami wzmocnij łączenia.

Wszelkie okrągłe przebicia warstwy parochronnej (np. rurami lub kablami) zabezpiecz taśmą Rissan60. Narożniki i ostrokątne przebicia - uszczelnij taśmą Corvum 30/30 lub Rissan60. Łączenie folii ze ścianami i podłogą uszczelnij żelem Primur lub taśmą Rissan 100 i preparatem gruntującym Dockskin.

Na stronie [url="http://membrana.derowerk.pl"]membrana.derowerk.pl[/url] znajdziesz dokładne instrukcje i kontakt do firmy, gdzie możesz kupić taśmy i folie.

Jako ocieplenie poddasza wykorzystaj materiał izolacyjny o dużym oporze na przepływ gazów, który jest jednocześnie lekkim materiałem. Polecam celulozę isofloc F, montowaną metodą wdmuchiwania. Wdmuchnięta za folię parochronną, szczelnie wypełni przegrody, docierając w każdy zakamarek. W skosach poddasza ma masę objętościową tylko 40 kg/m3.
Otwory instalacyjne po wdmuchiwaniu zabezpieczamy taśmą Sicrall 170 lub łatką z folii parochronnej, oklejoną taśmą Sicrall 60.

Po doświadczeniach z pożarem możesz mieć opory przed wykorzystaniem celulozy. Spokojnie. W skosach poddasza isofloc F charakteryzuje się reakcją na ogień B s2,d0.0 Skutecznie powstrzymuje i ogranicza rozprzestrzenianie się pożaru. O zachowaniu się celulozy isofloc w czasie pożaru możesz przeczytać na stronie: http://www.derowerk.pl/pl/literatura/naturalne-materiay-izolacyjne-a-ochrona-przeciwpoarowa.html

Jeżeli wykończając poddasze płytami g-k zachowasz minimum 4 cm odstępu między płytą a folią parochronną i krokwiami, to w przestrzeń tę również możesz wdmuchnąć celulozę isofloc.

W efekcie stworzysz sobie przytulne poddasze, które będzie ciepłe zimą (isofloc ma współczynnik przewodzenia ciepła 0,037 W/m*K, a instalowany metodą wdmuchiwania bez przerw wypełnia przegrodę), chłodne latem i będzie całkowicie zabezpieczone przed rozwojem pleśni, gryzoni, insektów. I co ważne, będzie pozbawione zapachu spalenizny uwięzionego w krokwiach.
Derowerk - specjaliści od ociepleń

Maszyny do wdmuchiwania izolacji, celulozowe izolacje termiczne, taśmy, membrany i folie parochronne.


Wróć do „Poddasze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

Gotowe projekty domów