Strop energooszczędny

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Strop energooszczędny

autor: Redakcja » 22 cze 2012, 11:48

Strop według definicji - jest konstrukcyjnym elementem budynku, który ma za zadanie podział budowli na poszczególne... Strop energooszczędny >>
Redakcja

JBZ
Strop energooszczędny

autor: JBZ » 22 cze 2012, 11:48

Artykulik pełen błędów i nieścisłości. Tak to jest, jak za pisanie tekstów technicznych bierze się marketingowiec!
>W przeciwieństwie do coraz bardziej powszechnie stosowanego ogrzewania podłogowego ? nie zachodzi tutaj konieczność zmniejszania wysokości pomieszczenia< - bliżej nieokreślony bełkot.
>W porównaniu do tradycyjnych grzejników lub równie kosztownego ogrzewania podłogowego ? podczas zastosowania omawianego stropu możliwa jest oszczędność energii na poziomie nawet 30%.< - w jednym zdaniu błąd i oszustwo! Koszt tych ogrzewań jest niemal identyczny, zaś oszczędność energii to puste hasło pod publiczkę. Wskazane, aby autorka podała wyliczenia tej oszczędności.
>To właśnie dzięki procesowi promieniowania, który wykorzystano do stworzenia inteligentnego stropu ? mamy szansę pozyskać identyczną temperaturę dokładnie w całym wnętrzu.< - znowu puste hasła marketingowe i herezja. W żadnym pomieszczeniu mieszkalnym nie jest możliwe uzyskać jednakową temperaturę powietrza, a ponadto, wręcz nie jest wskazana jednakowa temperatura z punktu widzenia komfortu cieplnego człowieka, gdyż na poziomie stóp temperatura musi być wyższa niż na poziomie głowy. O ile i dlaczego? - Po szczegóły odsyłam do podręczników fizyki budowli a szczególnie do książki P.O.Fangera "Komfort cieplny".
>System wykorzystujący promieniowanie ciepła jest dla ludzkiego organizmu znacznie korzystniejszy, niż konwekcja< - nie prawda! Szczegóły - tamże.

IWB
Re: Strop energooszczędny

autor: IWB » 22 cze 2012, 12:11

nie lepsze i tańsze będzie takie rozwiązanie pierwsze ślepe bo to normalne ale reszta wypełniona pianką lub wełną???

Obrazek
pozdrawiam

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Strop energooszczędny

autor: Enerbau » 22 cze 2012, 13:12

[quote="e-sciany"]Strop według definicji - jest konstrukcyjnym elementem budynku, który ma za zadanie podział budowli na poszczególne... Strop energooszczędny >>[/quote]
1. Nic innego, tylko kable grzejne w wylewce, tylko odwrotnie.
2. Nie ekonomicznie do niecentralnego ogrzewania.
3. Dzisiaj są już możliwości założenia ogrzewania podłogowego o zaledwie 0,3mm grubości, sterowane niecentralnie z dokładnością do 0,01 stopnia.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Strop energooszczędny

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 cze 2012, 15:47

Bardzo lubię ogrzewanie sufitowe, sam sobie takie właśnie wybrałem. Z tym, że niecentralne, z precyzyjnym sterownikiem w każdym pomieszczeniu.
wręcz nie jest wskazana jednakowa temperatura z punktu widzenia komfortu cieplnego człowieka, gdyż na poziomie stóp temperatura musi być wyższa niż na poziomie głowy. O ile i dlaczego? - Po szczegóły odsyłam do podręczników fizyki budowli a szczególnie do książki P.O.Fangera "Komfort cieplny".

Szkoda, że Pan Jerzy ( co wiele razy udowodnił) nie zna fizyki . Może więc Szanownemu Panu Jerzemu tradycyjnie wyjaśnię:
Ogrzewanie sufitowe nie ogrzewa bezpośrednio powietrza, promieniowanie podczerwone z sufitu grzeje podłogę, od podłogi nagrzewa się powietrze i konwekcyjnie unosi się do góry. Podobne zjawisko mamy przy promieniowaniu słonecznym. Słońce grzeje powierzchnię ziemi a od niej nagrzewa się powietrze. W skrajnych warunkach to nawet jest widoczne - gorący asfalt ogrzewający powietrze !
Tak więc Panie Jerzy, przy ogrzewaniu sufitowym, najcieplejsze powietrze jest przy podłodze im wyżej tym chłodniej - komfort cieplny jest zachowany Szanowny Pan Fonger byłby usatysfakcjonowany.
Kolejny problem, to czy coś takiego ( ogrzewanie sufitowe ) grzeje w głowę. Otóż nie ! Temperatura sufitu to 27-30 st. C a więc niższa od temperatury ciała. Nie możemy więc odczuwać podczerwieni skoro źródło jest chłodniejsze od nas!!!
Przepraszam, za zbyt długi wykład, ale Pan Jerzy takie lubi.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

Gotowe projekty domów