mokre ściany

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

gregor
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2005, 9:28
Lokalizacja: CZERSK
mokre ściany

autor: gregor » 14 paź 2005, 12:28

Co mam zrobić z mokrymi zawilgoconymi ścianamii,ocieplenie zewnętrzne nie wchodzi w rachubę.Czy mogę położyć od środka styropian?Jakie zagrożenia niesie za sobą styropian na pomieszczenie i zdrowie?

Wentylek

autor: Wentylek » 14 paź 2005, 21:18

Zadzwoń do T. Brzęczkowskiego

Gość

autor: Gość » 16 lis 2005, 0:23

żadne ocieplenie nie wchodzina mokrej ścianie w rachubę, to tylko droga do grzyba. Należy usuwać przyczynę,a nie leczyć choroby skóry przez naklejenie plastra.

Gość

autor: Gość » 16 lis 2005, 18:40

Racja panie "gość" bezimienny!
Dodam ze swej strony do pytającego:
- do kogo Pan idzie, gdy zachoruje?
Do lekarza czy do znachora?
Kim jest Brzęczkowski? Lekarzem czy znachorem?

Marek Potocki - rzeczoznawca budowlany

Wentylek

autor: Wentylek » 17 lis 2005, 20:45

Racja! A więc dom gredora budował lekarz?

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 18 lis 2005, 12:44

Stelaż wełna i folia od środka. Nie zapomnij o skutecznej wentylacji.

Gość

autor: Gość » 18 lis 2005, 12:51

xella.pl/html/pol/pl/tb_5566.php?main=4797&subnavi_level=6&area_code=3&language_id=10&countries_id=9

Slayer

autor: Slayer » 21 lis 2005, 12:19

Użytkowniku. Najpier wyeliminuj przyczynę wilgoci,(może to być brak izolacji poziomej ścian fundamentowych), osusz ściany, a potem możesz docieplać. Przyczyną wilgoci może też jest właśnie fakt, że ściany zą zimne i wykrapla się na nich para wodna. Wtedy tak samo postępujesz. Osuszasz ściany i ocieplasz od zewnątrz. MOże będziesz musiał poczekać z tym do ciepłych miesięcy.
Nigdy od środka, a już w na pewno nie styropianem, bo tylko pogorszysz sutuację. Możesz ocieplić od środka jak radzi Brzeczkowski i Wentylek i Gość (bo to ten sam człowiek), ale: Musisz zamontować wentylację mechaniczną bo pogorszysz sprawę, ocieplenie od środka zmniejszy ci powierzchnię użytkową, awaria w wentylacji mechanicznej (np. brak prądu) naraża cię na zawilgocenie ściany pod wełną, wentylacja mechaniczna zużywa prąd.
A więc - to samo, co stosując wełnę od środka możesz mieć ocieplając styropianem od zewnątrz. Tylko, że ocieplenie od zewnątrz jest bezpieczniejsze, tańsze, wygodniejsze, zalecane z punktu widzenia fizyki budowli, a dzięki niemu dom będzie miał jeszcze nową elewację.
Oczywiście Pan T. Brzęczkowski (Ja, Wentylek i jeszcze chyba Abramczyk) się z tym nie zgodzi, bo on handluje tym, co poleca, ale to normalne i tego typu dyskusję toczyliśmy już na tym forum nie jeden raz.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 21 lis 2005, 14:22

wilgoć wchodzi od środka, dając folię, jak w dachu zapobiegniesz zawilgoceniu. A co do wentylacji to jest ona niezbędna tobie nie ścianą , niezależnie czy dom jest izolowny czy nie. Miesięczny koszt pracy rekuperatora na dom 150-200 m2 przy 4 osobach to 10 zł, co przy 70% odzysku ciepła nie wydaje się wygórowaną kwotą. Za jedną wizytę u lekarza więcej zapłacisz, a wizyt ubędzie!!!

wobio
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2005, 11:03

autor: wobio » 23 lis 2005, 12:18

Wiatam. Zadam pytanie w tym wątku, bo mam podobny problem.
Problem mój polega na tym, że w pokoju, który jest na pierwszym piętrze i który jest wysunięty względem parteru na zewnątrz o jakieś 70cm (typowa architektura amerykaniki) w rogach gromadzi się wilgoć.
Z profilu mniej więcej to tak wygląda:

________I
I 70cm
I
I
I

Wilgoć ta jest największa w samych rogach oraz cienki pasek (5 cm) na dole całej ściany tuż przy listwach przypodłogowych, która jest właśnie wysunięta względem parteru na zewnątrz.
Próbowałem już wentylacji i nic nie pomaga. Acha, dodam że w tym pokoju mam jeden kaloryfer usytuowany pod oknem w sąśiedniej ścianie tego pokoju. Na opisywanej wyżej ścianie nie ma kaloryfera a jest tam też drugie okno.
Proszę poradźcie jak sobie z tą wilgocią poradzić.
Tak sobie myślę, że muszę dom docieplić (styropianem) przynajmniej 1 piętro (na parterze jest gorąco) bo dom jest budowany w latach 70-tych i nie jest ocieplony. Chyba, że się mylę.
Tyle tylko, że już trochę jest chyba trochę za zimno na ocieplanie wg. specyfiakcji producentów systemów dociepleń. Może jest jakiś sposób na ocieplenie ścian od zewnątrz w dni kiedy temperatura spada poniżej 0 stopni?

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 23 lis 2005, 16:29

Najskuteczniej odciąć ścianę od źródła wilgoci. Czy możesz napisać co rozumiesz pod "Próbowałem już wentylacji i nic nie pomaga"?

jullo88
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sty 2011, 0:21
Re: mokre ściany

autor: jullo88 » 06 sty 2011, 0:24

Zajmujemy się:

Wykonywaniem izolacji poziomych w istniejących budynkach metodą iniekcji krystalicznej (potocznie osuszanie murów)

Wykonywaniem izolacji pionowych bez konieczności odkopywania murów w istniejących budynkach metodą iniekcji krystalicznej.

Więcej o metodzie:
Wynalazek, wielokrotnie nagradzany na najważniejszych światowych wystawach wynalazczości, dotyczy właśnie metody osuszania budowli, które uległy zawilgoceniu wskutek podciągania kapilarnego wód gruntowych. Zgodnie z istotą rozwiązania warstwa izolacyjna pozioma i pionowa tworzy się przez krystalizację nierozpuszczalnych w wodzie minerałów w porach i kapilarach materiału budowlanego. Technologia iniekcji krystalicznej ma wiele zalet - jest zdecydowanie najtańsza technologią osuszania budowli stosowaną w Polsce, jest ekologiczna, bardzo prosta w stosowaniu, do wytwarzania blokady przeciwwilgociowej stosuje mineralne preparaty całkowicie wytwarzane w Polsce i z polskich surowców, daje tym lepsze efekty, im bardziej mur jest zawilgocony.

Najwyższy poziom usługi, najskuteczniejsza metoda.

Problem z wilgocią?
Zadzwoń 0 517-043-364
0 668-678-716

Zainteresowanym prześlemy szczegółowe informacje.

Aqua-block
Aqua-block

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: mokre ściany

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 sty 2011, 10:11

Najwięcej wilgoci jest od wewnątrz... czy wasza izolacja pozioma nie zatrzyma wilgoci w ścianie? W starej substancji wilgoć ze ściany była odprowadzana szczeliną wentylacyjną lub przez kamienny fundament - Kamienny fundament nie podciągał wody poza zimą a zimą odprowadzał grawitacyjnie kondensat do strefy dodatnich temperatur. Jak się chronicie przez wodą z wewnatrz?

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: mokre ściany

autor: MTW » 12 sty 2011, 19:52

pilnujemy wentylacji i stawiamy barierę anty TB
TB zajmuj się rzeczami o których masz choćby blade pojęcie

Szymon447
ZABLOKOWANY
Posty: 48
Rejestracja: 13 lip 2010, 12:24
Re: mokre ściany

autor: Szymon447 » 20 sty 2011, 8:48

oczywiście że najlepiej zniwelować przyczyny zawilgocenia a nie skutki,
polecam iniekcję krystaliczną patenty dr.inż. Wojciecha Nawrota

wytworzenie przepony przeciwwilgociowej powoduję odcięcie dopływu podsiąkania kapilarnego wody!

więcej można doczytać na

www.greenteam-burza.pl

e-mail Biuro@greenteam-burza.pl

tel. 600 96 99 21

wszelkie fachowe informację i porady dostępne dla Naszych klientów!


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów