Naprawa stropu

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

andrzejhans
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2010, 21:02
Naprawa stropu

autor: andrzejhans » 06 lis 2010, 21:31

Mam problem ze starym stropem. Adoptuje poddasze w domu z lat 60tych. Strop w domu jest monolityczny zbrojony z tego co mi wiadomo prętami 12, grubość stropu to ok 10cm. Problem jest taki że jak chodzę po nim i jak tupnę lub podskoczę to drży. Na stropie położyłem legary 7x6 a na nich płytę OSB 22 ale to nic nie pomogło. Nie wiem co zrobić żeby go jakoś wzmocnić. Dodam jeszcze że pomieszczenia pod nim to pokoje 4x5 i 4,5x5 w tym większym widać delikatne rysy na suficie i jak puknę.

dumny01
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:01
Re: Naprawa stropu

autor: dumny01 » 25 lis 2010, 19:36

Jak mi wiadomo z podstaw budownictwa to strop nie spełnia funkcji przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych i opisałeś że strop ma grubość 10 cm na powierzchni 20m^2 to nieco za mało patrząc na to że budynek został wykonany 50 lat temu jedynym rozwiązaniem twojego problemu jest zazbrojenie 'otulenie" stropu jeszcze raz nalanie na niego odpowiedniego betonu bądź skucie betonu zostawienie zbrojenia i wkotwienie jeszcze nowych prętów zbrojeniowych w celu wzmocnienia stropu a w ostateczności zrobienia podpór/słupów które nie za ciekawie wyglądają pod względem estetycznym i komunikacyjnym. A w celu dokładniejszych informacji proponował bym Tobie byś zasięgną rad specjalistów którzy by obejrzeli twój budynek i na podstawie obliczeń określili by co "da się z tym zrobić"

Awatar użytkownika
tomo209
Aktywny
Aktywny
Posty: 173
Rejestracja: 05 gru 2008, 15:40
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń
Kontaktowanie:
Re: Naprawa stropu

autor: tomo209 » 15 gru 2010, 14:07

dumny01 pisze: i opisałeś że strop ma grubość 10 cm na powierzchni 20m^2 to nieco za mało patrząc na to że budynek został wykonany 50 lat temu
jedynym rozwiązaniem twojego problemu jest zazbrojenie 'otulenie" stropu jeszcze raz nalanie na niego odpowiedniego betonu bądź skucie betonu zostawienie zbrojenia i wkotwienie jeszcze nowych prętów zbrojeniowych w celu wzmocnienia stropu a w ostateczności zrobienia podpór/słupów które nie za ciekawie wyglądają pod względem estetycznym i komunikacyjnym.
A w celu dokładniejszych informacji proponował bym Tobie byś zasięgną rad specjalistów którzy by obejrzeli twój budynek i na podstawie obliczeń określili by co "da się z tym zrobić"

1. Jakie znaczenie ma tutaj powierzchnia stropu? odp. ŻADNEGO! ważna jest rozpiętość.
2. W jaki sposób oceniłeś że zbrojenie jest zbyt małe? Na oko? Tutaj nie ma miejsca na spekulacje. To jest dziedzina w której dominują wzory i cyfry, inaczej-konkretne dane i informacje.
3. Jakie znaczenie ma to że budynek został zbudowany 50 lat temu? Kiedy zbudowano Malbork? Jak mi wiadomo stoi na swym miejscu do dnia dzisiejszego
4. Jak sam twierdzisz jedyne rozwiązanie to nalanie na stropie betonu. I od razu widać że chcesz być mądrzejszy niż jesteś. Co miało by to na celu?? Oczywiście poza zwiększeniem masy stropu?
5. Skoro nie jesteś stanie rozwiązać schematu statycznego to nie zabieraj głosu w dyskusji.
6. Skucie betonu? Człowieku. gdzie Ty masz wyobraźnie? Jesteś w stanie wyobrazić sobie w ogóle taką sytuację? Tym bardziej jak twierdzisz pozostawiając istniejące zbrojenie?
7. Jedyna słuszna uwaga jaką przekazałeś to: A w celu dokładniejszych informacji proponował bym Tobie byś zasięgną rad specjalistów którzy by obejrzeli twój budynek i na podstawie obliczeń określili by co "da się z tym zrobić
8. Dodam od siebie kontynuację Twojego postu: I nie czytaj tych bzdur które napisałem nie mając pojęcia o czym piszę
9. Koniec:)
Pozdrawiam
Ps. Charakterystyczne dudnienie może być przyczyną zastosowania lekkiego betonu do wykonania tego stropu. Wówczas można mieć wrażenie że konstrukcja wygląda na niezbyt solidną, co oczywiście nie musi mieć odzwierciedlenia w praktyce.

simi333
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 gru 2010, 11:23
Lokalizacja: śląsk
Re: Naprawa stropu

autor: simi333 » 21 gru 2010, 11:37

Polecam dla starego budownictwa Polytech materiał- z którego wykonuje się styrobeton. Można go kupić w wybranych składach budowlanych na terenie kraju. Ostatnio słyszałem nawet o kampani reklamowej Producenta. Chyba firma jest z czechowic-dziedzic Akces czy jakoś tak. Ja wykonywałem wylewkę na poddaszu budynek przed wojenny dodatkowo wzmocniło, nic ni eskrzypi, puka, jest docieplony i lekki . 1m3 waży zaledwie od 250-350kg, dl azaintersowanych moge dać tel do przedstawiciela [/u]

andrzejhans
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 lis 2010, 21:02
Re: Naprawa stropu

autor: andrzejhans » 21 gru 2010, 20:57

Wymyśliłem żeby od jednej ściany nośnej do drugiej wylać 2 belki betonowe o szerokości 20 cm a grubości ok 12cm zbrojone jak wieniec. W stropie przewiercić otwory i przełożyć pręty nagwintowane i skręcić ta belkę ze stropem. Zastanawiam się czy taka belka skręcona ze stropem zatrzyma drgania i wzmocni strop.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów