Ogrzewanie podłogowe a nowa ściana

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Pedros801
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2010, 22:34
Ogrzewanie podłogowe a nowa ściana

autor: Pedros801 » 21 paź 2010, 23:29

Witam,
zakupiłem ostatnio dom piętrowy (11-letni), w którym jest zainstalowane na całej powierzchni ogrzewanie podłogowe wodne zasilane z kotła gazowego (każde pomieszczenie ma osobne sterowanie). Ponieważ nie do końca odpowiada nam funkcjonalnie układ pomieszczeń planujemy pewne modyfikacje polegające na postawieniu nowych i przesunięciu niektórych ścianek działowych. W związku z tym mam kilka pytań:
1. czy takiego rodzaju modyfikacje są dopuszczalne i czy nie wpływa to negatywnie na instalację ogrzewania podłogowego?
2. jakiego rodzaju materiału można użyć do budowy takiej ścianki? czy w grę wchodzi jedynie płyta G-K czy też można użyć np. bloczków z ytongu? (wolelibyśmy coś trwalszego niż płyta G-K)
3. jakiej grubości może być taka ścianka?
4. czy są jakieś specjalne wymagania przy stawianiu takiej ścianki? (wiem oczywiście, że wiercenie czy wkręcanie w podłogę nie wchodzi w grę - chodzi mi np. o jakieś izolacje termiczne, bowiem ścianka będzie stała na ogrzewaniu)
5. czy może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z takim rozwiązaniem? jak to się sprawdza w praktyce?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie informacje na ten temat.

Wavin Metalplast-Buk
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 sty 2009, 13:51
Lokalizacja: Buk
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie podłogowe a nowa ściana

autor: Wavin Metalplast-Buk » 22 paź 2010, 11:51

Zmiana lokalizacji ścianek może dotyczyć tylko ścianek działowych, nie konstrukcyjnych. Jeśli zmiana nie wpływa na konstrukcję budynku to dopuszcza się takie rozwiązanie, które zmieni tylko lokalizację ścianek bez zmiany ogrzewania podłogowego. Problem jednak będzie z prawidłowym sterowaniem temperaturą w danym pomieszczeniu, ponieważ część pętli o.p. z danego pomieszczenia będzie teraz w innym pomieszczeniu. Być może warto zastanowić się nad zmianą sposobu regulacji np. jednym termostatem pokojowym regulować kilka pomieszczeń , w których takowa sytuacja nie wystąpi.

Bardzo ważne jest to, aby ścianka , którą zamierza się postawić na płycie grzewczej była konstrukcji lekkiej np. z płyt KG. O sposobie montażu takiej ścianki powinna wypowiedzieć się firma /producent tego typu systemów zabudowy lekkiej. Należy bezwzględnie unikać jednak wiercenia otworów w warstwie posadzkowej.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów